New York - Americký výrobce hraček Mattel se rozhodl vytvořit filmovou divizi, která bude natáčet snímky založené na jeho populárních výrobcích, jako jsou například panenky Barbie či autíčka Hot Wheels. Informoval o tom list The Wall Street Journal na svých internetových stránkách.
Společnost Mattel tento týden oznámila, že do čela nové divize Mattel Films najala hollywoodskou producentku Robbie Brennerovou. "Robbie je talentovaná vypravěčka a velmi respektovaná filmařka s úzkými vazbami v zábavním průmyslu," uvedla generální ředitelka firmy Mattel Ynon Kreizová. Brennerová produkovala například oscarový film Klub poslední naděje či akční snímek Plán útěku s Arnoldem Schwarzeneggerem a Sylvesterem Stallonem.
Podle Kreizové, která se do čela společnosti Mattel postavila letos na jaře, firma zatím nedokázala finančně využít mediální potenciál svých značek. Filmy či televizní seriály mohou Mattelu přinést dodatečné příjmy z prodeje lístků do kin či z licenčních poplatků a zároveň podpořit poptávku po jeho hračkách.
"Generace dětí po celém světě vyrůstají se silnými emociálními vazbami ke značkám a postavám od firmy Mattel," upozornila Brennerová. "Je tu tolik příběhů k vyprávění," dodala.
Mattel se vytvořením nové divize snaží dohnat konkurenční výrobce hraček Hasbro a Lego, kteří již mají za sebou řadu úspěšných filmů založených na jejich značkách, například snímky Transformers či Lego příběh, napsal The Wall Street Journal.
5. prosince 2025 16:28
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
Související
Mattel rozšiřuje nabídku barbín. Panenky budou plešaté či s kožní nemocí
Mattel bude mít nového šéfa. Firma v potížích, barbíny a autíčka už netáhnou
mattel , Hollywood , filmy , hračky , Ekonomika
Aktuálně se děje
před 2 hodinami
Dosáhli jsme rámcové dohody o Grónsku, bude navždy, prohlásil Trump a zrušil cla
před 3 hodinami
Může americký Kongres zabránit Trumpovi v převzetí Grónska? Má k tomu hned několik nástrojů
před 4 hodinami
Trump prohlásil, že se dnes setká v Davosu se Zelenským. Ten tam ale vůbec není, potkat se tak mají zítra
před 5 hodinami
Grónsko není Island, Spojeným státům nikdy nepatřilo. Trumpův projev byl plný chyb a hoaxů
před 6 hodinami
Trump navrhuje, aby jeho Rada míru nahradila OSN. Jmenoval se neodvolatelným předsedou
před 7 hodinami
Válka na Ukrajině se USA netýká, dal najevo Trump. Nemáme s ní nic společného, co z ní USA získaly, zeptal se
před 8 hodinami
Chceme okamžité jednání o koupi „kusu ledu“. Odmítněte a budeme si to pamatovat, řekl Trump v Davosu
před 8 hodinami
Trump v Davosu: Evropa se neubírá správným směrem. Ničí ji migrace a lídři nedělají nic, aby úpadek zastavili
před 9 hodinami
USA dávají najevo, že jsou ochotny jednat tvrdě. Zásah v Latinské Americe ale může povzbudit Čínu a Rusko, říká Řepa
před 9 hodinami
Češi více investují do bezpečnosti a estetiky bydlení. Moderní vchodové dveře do domu jsou toho důkazem
před 9 hodinami
Evropa by měla být Trumpovi vděčná, prohlásil v Davosu Rutte
před 10 hodinami
Nejprestižnější skupina v historii, říká Trump o Radě míru. Kdo do ní už vstoupil?
před 11 hodinami
Evropská unie pozastavila schvalování klíčové obchodní dohody s USA. Británie hrozí Trumpovi odvetnými cly
před 12 hodinami
Doba lichocení Trumpovi definitivně skončila. Evropa musí odpovědět silou, vyzval bývalý šéf NATO
před 13 hodinami
Do Davosu dorazil nečekaný dopis. Stovky milionářů a miliardářů požadují vyšší zdanění superbohatých
před 13 hodinami
Bessent dorazil do Davosu. Seďte a čekejte na Trumpa, vmetl evropským lídrům
před 14 hodinami
Může Trump skutečně získat Grónsko? Cesta k akvizici je mnohem složitější, než se zdá, ve hře jsou i jiné možnosti
před 15 hodinami
Letadlo s Trumpem mířící do Davosu se kvůli poruše muselo vrátit
před 16 hodinami
Výhled počasí na příští týden. Zima se otěží nepustí
včera
Policie odhalila detaily případu, který se má týkat zápasníka Vémoly
Protidrogová policie se den po propuštění Karlose Vémoly z vazby na kauci rozhodla odhalit, o co přesně v ostře sledované kauze jde. Některým obviněným v případu hrozí až 18 let za mřížemi.
Zdroj: Jan Hrabě