FlixBus startuje linky v Brazílii

FlixMobility, rychle rostoucí technologická společnost v oblasti mobility, pokračuje ve své globální expanzi a od 1. prosince 2021 zahajuje první autobusová spojení v Brazílii. Současná síť v Brazílii zahrnuje města São Paulo, Rio de Janeiro a Belo Horizonte. FlixBus nabízí až dvanáct odjezdů denně na dvou hlavních trasách ze São Paula do Rio de Janeira a Belo Horizonte. Nabídka nového spojení se setkala s velkým ohlasem brazilských zákazníků, kteří si mohou rezervovat jízdenky již od poloviny listopadu.

Flixbus

Touto expanzí přináší FlixMobility svůj ekologický obchodní model na jeden z největších autobusových trhů na světě. Přibližně 60 % brazilské populace využívá dálkové autobusy. Kombinace udržitelného a cenově dostupného cestování s vysoce kvalitním produktem a přísnými bezpečnostními standardy je receptem společnosti FlixBus na úspěch v Evropě a v USA.

"Brazílie je pro nás díky svým kontinentálním rozměrům strategickým a vysoce potenciálním trhem. Jako společnost, známá inovací mobility v celosvětovém měřítku, chceme nabídnout cenově dostupné a udržitelné možnosti cestování ještě většímu počtu spotřebitelů po celém světě. Jsme proto nesmírně rádi, že můžeme zahájit svou činnost v Brazílii," říká André Schwämmlein, zakladatel a generální ředitel společnosti FlixBus.

"Představujeme Brazilcům novou alternativu mobility. Budeme se snažit propojovat regiony, kde v současné době chybí konkurence a kde lidé hledají cenově dostupná dopravní spojení. Díky chytrému obchodnímu přístupu a skvělému produktu se společnosti FlixBus podařilo změnit způsob, jakým lidé cestují po celé Evropě a USA.  Chceme nabídnout brazilským zákazníkům stejný ekologický zážitek s vysokými standardy kvality a nejlepším poměrem ceny a kvality," řekl Edson Lopes, generální ředitel společnosti FlixBus Brazílie.

První místní autobusový partner společnosti FlixBus v Brazílii: Grupo Adamantina

Nové spoje bude provozovat společnost Grupo Adamantina, první místní partner společnosti. Důvěřuje technologickému řešení společnosti FlixBus v oblasti cenotvorby, marketingu a prodeje, informací o trasách, řízení kvality a neustálého rozšiřování produktů. V autobusech naleznou cestující mezinárodní standard společnosti, který zahrnuje v Evropě běžné služby, jako je například bezplatné Wi-Fi připojení k internetu na palubě.

"Jsme si vědomi vysoké kvality a úspěšné historie společnosti FlixBus mimo Brazílii. Být prvním partnerem této společnosti v zemi je zásadním krokem k upevnění pozice Grupo Adamantina na národní úrovni, což nám umožní konkurovat kterékoli jiné skupině silniční dopravy," zdůrazňuje Clóvis Nascimento Martins, majitel společnosti Grupo Adamantina.

Společnost FlixBus prozatím nabízí přímé spoje na dvou hlavních trasách: São Paulo - Rio de Janeiro a São Paulo - Belo Horizonte. Na trase São Paulo - Rio de Janeiro je nabízeno osm odjezdů denně v obou směrech. Na trase São Paulo - Belo Horizonte jezdí čtyři spoje denně, rovněž v obou směrech.

"Připravujeme nabídku dalších spojení a spolupraci s více místními partnery. Chceme v Brazílii vytvořit pevnou síť podobnou těm, které jsou nabízeny v Evropě a Spojených státech, kde spolupracujeme s více než 500 různými autobusovými partnery," dodává Edson Lopes. "FlixBus bude jedním z prvních globálních hráčů, kteří budou brazilským zákazníkům poskytovat snadnou, cenově dostupnou a pohodlnou autobusovou dopravu. Vstup FlixBusu reaguje také na nedávné kroky brazilských federálních regulačních orgánů otevírající větší konkurenci na trhu." 

Omikron trhá evropské rekordy. Francie hlásí půl milionu nakažených za den

25.01.2022 22:02 Ve Francii za poslední den přibylo rekordních více než půl milionu lidí s potvrzenou nákazou…

Koalice Spolu půjde společně i do podzimních voleb

25.01.2022 14:05 Pražská ODS, TOP 09 a KDU-ČSL půjdou do podzimních komunálních voleb společně v koalici Spolu,…

Babišova vláda podle expremiéra vymýtila korupci z nejvyšších pater…

25.01.2022 11:45 Předchozí vláda vymýtila korupci z nejvyšších pater politiky, pokud se někde dnes mluví o korupci v…

Omikron už prakticky vytlačil deltu z Česka. Objevila se další podvarianta

24.01.2022 22:01 Varianta koronaviru omikron byla v posledním týdnu v 95 procentech vyšetřených vzorků. Nová s…

Válek očekává vrchol omikronové vlny epidemie v příštím týdnu

23.01.2022 15:07 Epidemie covidu bude v příštím týdnu vrcholit, může být až 80.000 potvrzených nákaz denně. Počty…

MMF zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 4,4 procenta

25.01.2022 15:29 Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 4,4…

MMF předpokládá, že zvýší odhad ztrát způsobených světové ekonomice…

20.01.2022 19:22 Mezinárodní měnový fond (MMF) předpokládá, že zvýší svůj odhad ztrát způsobených světové ekonomice…

Majetek nejbohatších lidí se za pandemie rozrostl, víc lidí je ale v…

17.01.2022 12:18 Majetek nejbohatších lidí světa se za pandemie covidu-19 rozrostl, na druhou stranu se ale víc lidí…

Tempo růstu globální ekonomiky podle OSN v letošním roce zřejmě zpomalí

13.01.2022 21:58 Tempo růstu globální ekonomiky v letošním roce zřejmě zpomalí na čtyři procenta z loňských 5,5…

Inflace v USA je nejvyšší za posledních 40 let

12.01.2022 15:12 Míra inflace ve Spojených státech v prosinci vystoupila na sedm procent, a dostala se tak nejvýše…

Apple se stal první firmou, jejíž tržní hodnota vystoupila na tři biliony…

03.01.2022 21:39 Aktualizováno Americká technologická společnost Apple se dnes stala prvním podnikem na světě, jehož tržní hodnota…

Gazprom vyvezl do EU a Turecka méně plynu, než se zavázal

03.01.2022 09:41 Ruský plynárenský gigant Gazprom loni nesplnil svůj vlastní, konzervativní cíl pro vývoz plynu do…

Související:

Právě se děje

reklama