Šokující příběh: Nechala se zblbnout, teď musí bojovat o život

Brasilia - Plastické operace zažívají v Brazílii boom. Dívky jsou ochotné udělat cokoli, aby byly krásné. Na takový přístup k životu ale málem doplatila mladá žena (27). S není jediná.

Andressa Urachová byla kdysi neznámá brazilská dívka, která ještě jako teenagerka otěhotněla a jako osamělá matka vychovávala dítě. Pak se změnila v sexbombu díky silikonovým implantátům, anabolickým steroidům, operaci nosu a gelovým a botoxovým injekcím.

"Na světě je spousta ošklivých žen," řekla v loňském roce. "Pokud máte peníze, můžete být krásná. Tahle pěkná tvářička, kterou tu, drahouškové, vidíte, mě něco stála."

Jak se ale nyní ukazuje, stála ji víc, než kolik chtěla dát. Nyní sedmadvacetiletá Urachová, která je nepochybně nejotevřenější brazilskou zastánkyní plastických operací, před časem utrpěla septický šok a skončila na jednotce intenzivní péče po nepovedené operaci na zvětšení stehen.

Zdroj: YouTube

Její případ vyvolal diskusi o rizicích, která jsou Brazilky ochotné podstoupit ve své honbě za krásou. Tato diskuse se odvíjí v době, kdy Brazílie předběhla Spojené státy coby hlavní světové středisko plastických operací, napsala agentura AP.

Zdá se, že teď už prozřela i Urachová, která se svého času umístila jako druhá v brazilské soutěži Miss Bum Bum (Miss prdelka). Zatímco se stále zotavuje v nemocnici, vyjádřila lítost nad svým rozhodnutím stavět na odiv své chirurgicky vylepšené tělo kvůli slávě a penězům. "Připravujeme se o zdraví, abychom zbohatli," napsala před časem na svůj účet na Instagramu. "Žijeme, jako bychom neměli nikdy umřít."Podle brazilské Společnosti plastické chirurgie dostala Urachová dávku silikonu, která je 200krát vyšší, než kolik vláda povoluje, a použit byl hydrogel, který není schválený americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv.

Problémy, jimiž nyní Urachová prochází, dobře zná i jednatřicetiletá právnička z Ria Vania Priscová. Zatím se stále ještě úplně nezotavila z chirurgického zákroku v roce 2013, který jí provedla žena, jež - jak se později ukázalo - neměla žádné lékařské vzdělání.

Při proceduře jí měla do hýždí vstříknout akrylovou výplň, aby její pozadí získalo lepší tvar. Výsledkem ale byla infekce, která se Priscové rozšířila do celého těla a na půl roku skončila v nemocnici. Priscová podala žalobu, ale policie zatím nedokázala samozvanou "lékařku" najít.

"Nechala jsem se zblbnout. Slyšela jsem jen ty dobré věci. Nikdo vám neřekne o všech těch problémech, které vám to může způsobit," řekla Priscová. "Udělala jsem pitomost. A ani jsem to nepotřebovala, protože jsem vypadala dobře. Zapomněla jsem, že nejdůležitější je být zdravý a šťastný," dodala.

Související

Mládá dívka

Mezinárodní den žen. Svátek, který zneužil komunistický režim

Mezinárodní den žen má dlouhou historii, vznikl již na počátku minulého století. Jeho původním smyslem bylo upozornění na zrovnoprávnění žen s muži, tuto myšlenku ovšem na dlouhou dobu odsunul do pozadí komunistický režim. Ten totiž nejenom ženská práva, ale všeobecně práva každého člověka značně omezoval, a tak z Mezinárodního dne žen udělal oslavu pracujících údernic budujících socialismus a svátek také využil ke lživé propagandě. 

Více souvisejících

ženy Brazílie Plastické operace

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 6 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy