ROZHOVOR | Nora Fridrichová? Rachejtle, "práskala" na politiky

Praha - Moderuje pořad 168 hodin na České televizi, ale tvrdí, že ta ostrá a sarkastická televizní Nora Fridrichová je jen role. Ovšem cholerickou povahu má mít po kom - u nich doma prý létaly guláše. Nejen to prozradila v rozhovoru pro magazín DNES.

Nora Fridrichová je energická, ale tvrdí, že ve vztazích je spíš submisivní. Nicméně podle psychotestů je prý středně silný cholerik. Když proto dojde k většímu sporu, snadno vybuchne."Exmanžel mi říkal, že bych měla mít na svoji pusu zbroják," prozradila známá moderátorka, která byla 4 roky vdaná za novináře Milana Fridricha, který taktéž pracuje pro ČT.Svou povahu má prý po maďarské babičce. "Tam létaly po bytě guláše," poznamenala Fridrichová v rozhovoru pro magazín DNES.Zabržděná rachejtle? Ano!S novinařinou začala už na střední škole. A věnovala jí víc času než studiu. "Navzdory tomu, že jsem vystudovala, co jsem mohla, byla myslím chyba, že jsem školám nevěnovala tolik úsilí, kolik jsem mohla. vždycky mi stačilo projít. Už na gymplu jsem mnohem víc energie věnovala práci v rádiu a stačilo mi, že jsem dvojkař, občas s nějakou trojkou, který se maximálně snaží využít přestávku," zavzpomínala pro magazín DNES.Ani její začátky s parlamentním zpravodajstvím nebyly snadné. Bylo jí 26 let, proto si prý od politiků nechala i vynadat. Dneska už se nedá. A zážitků s politiky měla časem tolik, že vznikl nápad na založení pořadu 168 hodin, který je k nim kritický a dělá si z nich i legraci.A co s vrcholovými představiteli státu zažila ještě před pořadem? "Třeba premiér začal dělat ministrům na vládě docházku a největší absentéři se vymlouvali, že se jen zapomínají podepsat," prozradila.Pořad už se vysílá 6 let a mnohým politikům se nelíbí. Někteří politici před ní prý i utíkali, protože věděli, že si z nich bude dělat legraci. Ale chování některých ji prý dokázalo naštvat."Vadí mi ale, když se politici chovají k lidem z veřejnoprávních médií jako k podřízeným. Představte si, že jste ve sněmovně a slyšíte zpoza rohu halekajícího Miroslava Kalouska: "Kde je Takáč?! Je tady někde Takáč?!" Nebo existuje záznam, kde Mirek Topolánek řve na novináře: "Vypadněte, nic vám neřeknu!" Načež Milan Dumbrovský z Novy: "Alespoň byste mohl pozdravit, ne?" To ho zarazilo a - pozdravil," zavzpomínala pro magazín DNES.Má zřejmě i ve své povaze, že ji víc než pochvala potěší kritika. Tu prý umí lépe zpracovat. "Teď jsem se třeba na jednom diskuzním fóru dočetla, že jsem, cituji, vztahovačně zabržděná nepříjemná rachejtle. Byla jsem nadšená!" řekla Fridrichová v rozhovoru pro magazín DNES.

Související

Více souvisejících

Nora Fridrichová rozhovor

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izrael: Neslýchané. Zatykač na Netanjahua povzbudí teroristy po celém světě

Rozhodnutí hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karima Khana požádat o vydání zatykačů na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta je neslýchané a povzbudí teroristy po celém světě. Prohlásil to v pondělí izraelský prezident Jicchak Herzog. Rozhodnutí odsoudil i izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac, uvedla agentura Reuters.

před 3 hodinami

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy