Praha - Na východě Čech a celé Moravě se dnes odpoledne a večer očekávají velmi silné bouřky doprovázené nárazovým větrem, přívalovým deštěm a kroupami.
Bouřky se vyskytnou i v Čechách, upozornili ve výstraze meteorologové. Maximální teploty vystoupají na 30 až 35 stupňů Celsia, na jihovýchodě až na 38 stupňů. Chladněji bude jen na západě a severozápadě Čech.
Během nedělního odpoledne a večera bude přes Česko přecházet studená fronta, na které se budou místy vyskytovat silné a velmi silné bouřky ojediněle doprovázené nárazy větru kolem 90 km/h a přívalovým deštěm. Pravděpodobnost velmi silných bouřek je nejvyšší později odpoledne a večer ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku.
V oblastech zasažených přívalovými srážkami meteorologové očekávají rychlý odtok vody ze svahů a rychlé rozvodnění malých toků, potoků a jindy suchých koryt.
Voda místy může zatopit sklepy a podemlít silnice. Kvůli větru by lidé měli zajistit okna a upevnit zahradní nábytek či slunečníky. Lidé by si měli dávat pozor na pád uvolněných předmětů a ulomených větví.
Od dnešního dopoledne platí na celém území republiky výstraha před velmi silnými bouřkami, teplotami a také před požáry. Varování platí až do odvolání.
Česko drtí celý víkend tropické počasí. Meteorologové proto vydali hned několik výstrah. Varují před "Velmi silnými bouřkami", "Velmi vysokými teplotami" a před "Nebezpečím požárů".
Výstraha před bouřkami platí pro celou republiku. V Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém, v Praze, Středočeském a Jihočeském kraji kraji platí nízky stupeň nebezpečí a výstraha platí zatím pouze dnes. V Královéhradeckém, Pardubickém, na Vysočině, v Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském platí vysoký stupeň nebezpečí a výstraha je v platnosti až do pondělí.
Výstraha před vysokými teplotami platí pro všechny kraje s výjimkou Plzeňského, Ústeckého a Libereckého kraje pro celou republiku. Vysoký stupeň nebezpečí pak platí pro Moravskoslezský, Zlínský, Olomoucký a Jihomoravský kraj. Výstraha před vysokými teplotami platí zatím jen na neděli.
Související
Počasí se na pohled změní. Bude jako v dubnu, uvedli meteorologové
Výhled počasí na příští víkend. Bude až 16 stupňů
Aktuálně se děje
včera
„Útok na Kypr je útokem na Evropu.“ Macron vyslal na Blízký východ masivní flotilu, má bránit Hormuzský průliv
včera
Saúdské Arábii dochází trpělivost. Prohráli jste, ponesete drtivé následky, vzkazuje Íránu
včera
Tři měsíce války vyšroubují cenu ropy na 185 dolarů za barel. Ekonomiku může potkat nepředstavitelný otřes
včera
CNN: Školu, v níž zahynulo 168 dětí, zřejmě zasáhla americká raketa Tomahawk
včera
Experti: Svět stojí na prahu největšího ropného šoku v historii. Světová ekonomika čelí masové energetické krizi
včera
Zelenskyj: Ukrajina na žádost USA vyslala na Blízký východ experty, budou chránit americké vojenské základny
včera
Z bláta do louže. Modžtaba je krutější než Alí Chameneí, Trump o jeho jmenování věděl, tvrdí Íránci
včera
Vláda odmítla opatření k rostoucím cenám paliv kvůli válce v Íránu. Zabýváme se jen situací doma, prohlásil Babiš
včera
NATO sestřelilo další íránskou raketu mířící do Turecka
včera
Spojenectví s Putinem shořelo spolu s íránskými rafinériemi. Za sliby o neochvějné podpoře se skrývá parazitování
včera
Svět se změnil a kompromisy škodí. Von der Leyenová chce radikální změnu Evropské unie
včera
Trump poprvé nastínil, kdy ukončí válku proti Íránu
včera
Tvář útoku na Írán. Hegseth se nedokázal vymanit z původního povolání, napříč světem vyvolává zděšení i kritiku
včera
Trump rozpoutáním války v Íránu uvrhnul svět do chaotického víru destrukční politiky
včera
Cena ropy překonala hranici 100 dolarů za barel. Čeká se prudké zdražení paliv, zasedne G7
včera
Počasí se na pohled změní. Bude jako v dubnu, uvedli meteorologové
8. března 2026 21:56
Metro by ještě v březnu mohlo opět stavět na všech stanicích linky B
8. března 2026 21:11
Britská monarchie ukončí pronájem domu pro Andrewa. Rozhodl on sám
8. března 2026 20:08
Trump říká, že Írán chtěl ovládnout Blízký východ. Jsme napřed, komentoval operaci
8. března 2026 19:15
Česká televize vrací úder. Tvrzení končícího Moravce odmítá
Česká televize respektuje rozhodnutí moderátora hlavní politické diskuze Václava Moravce, který po 21 letech končí ve veřejnoprávní televizi. Podle vedení média ale není pravda, že by v ČT nebyla garantována nezávislost redakční práce.
Zdroj: Jan Hrabě