Ze západní do střední Evropy bude postupovat brázda nízkého tlaku vzduchu, po její přední straně k nám bude nadále proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje portal.chmi.cz.
Počasí v noci (22-07): Většinou polojasno, během noci zejména v Čechách a na západě Moravy místy tvorba nízké oblačnosti nebo mlh. Nejnižší teploty 14 až 10 °C, při vyjasnění a uklidnění větru kolem 6 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 4 m/s, na Českomoravské vrchovině a postupně i na jihovýchodě Moravy vítr mírný 3 až 7 m/s. Tlaková tendence: slabý pokles Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Jasno až polojasno, ráno a dopoledne zejména v Čechách a na západě Moravy místy nízká oblačnost nebo mlhy. Nejvyšší teploty 19 až 23 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 17 °C. V západní polovině území většinou slabý jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s, ve východní polovině území během dne vítr čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s bude večer částečně slábnout. Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, večer setrvalý stav Rozptylové podmínky: v Čechách většinou mírně nepříznivé, jinak dobré
Související
Počasí: Teploty o víkendu překonají hranici 20 stupňů, překazit je mohou bouřky
Počasí čeká o víkendu zlom. Do Česka se přižene déšť
Aktuálně se děje
včera
Nebudeme riskovat. Do otevřeného Hormuzského průlivu se lodě nehrnou, mají strach
včera
Žádná krize nehrozí. EU popřela tvrzení IEA o nedostatku leteckého paliva
včera
Vance vyjádřil hrdost nad tím, že USA přestaly darovat zbraně Ukrajině
včera
Delegace EU dorazila do Budapešti. Začalo jednání o restartu napjatých vztahů
včera
Írán už Hormuzský průliv nikdy nezavře, Izrael má zákaz bombardovat Libanon, řekl Trump. NATO vzkázal, ať se do toho neplete
včera
Otevření Hormuzského průlivu zahýbalo trhy. Cena ropy prudce klesá
včera
Hormuzský průliv je s okamžitou platností otevřen pro všechny lodě, oznámil Írán
včera
Za kolik o víkendu natankujete? Ministerstvo zveřejnilo ceny paliv
včera
Tejc oznámil, že kvůli bitcoinové kauze podá trestní oznámení
včera
Česko k zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu nabídne svůj radar, oznámil Babiš
včera
Kushner a Witkoff jsou amatéři. Situaci v Íránu jen zhoršují, tvrdí zkušení diplomaté
včera
Britové berou ruské výhrůžky vážně. Čelíme hrozbě přímého ruského útoku, zní z vlády
včera
Ukrajina dosáhla historického milníku. Poprvé dobyla nepřátelské pozice jen pomocí robotů a dronů
včera
Procitli už i pravicoví populisté. Dejte od Trumpa ruce pryč, vzkázala Le Penová
včera
Není to jen aktuální výměna názorů. Spory mezi papežem Lvem a Trumpem sahají daleko do minulosti
včera
Začalo platit příměří s Libanonem, oznámil Trump. Izraelci nechápou, Netanjahua viní ze lži
včera
Zemřel známý herec Jan Potměšil
včera
Počasí: Příští týden se ochladí, do Česka se vrátí noční mrazy
Aktualizováno 16. dubna 2026 23:41
OBRAZEM: Ukrajina potřebuje naši pomoc, řekl Rutte v Praze. Uděláme vše pro splnění závazků, slíbil Babiš
16. dubna 2026 21:40
Česko světovým lídrům v pátek představí plán na zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu
Česká republika je připravena aktivně se zapojit do řešení napjaté situace v Hormuzském průlivu. Premiér Andrej Babiš (ANO) po čtvrtečním pražském jednání s generálním tajemníkem NATO Markem Ruttem potvrdil, že Praha má vypracovanou konkrétní nabídku na zajištění bezpečnosti v této strategické námořní cestě. Tento návrh hodlá česká vláda oficiálně představit na páteční mezinárodní videokonferenci.
Zdroj: Libor Novák