Za studenou frontou, která se bude vlnit nad Alpami a částečně ovlivňovat počasí na jihu našeho území, k nám bude proudit studený vzduch od severozápadu až severu, informuje portal.chmi.cz.
Počasí v noci (22-07): Zpočátku většinou polojasno, na jihozápadě a postupně na celém území oblačno až zataženo. Na jihozápadě ojediněle slabý déšť, v polohách nad 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší teploty 5 až 1 °C. Slabý proměnlivý nebo severní vítr do 4 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav, k ránu slabý vzestup Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Oblačno až zataženo, zpočátku na jihozápadě místy občasný déšť, v polohách nad 900 m déšť se sněhem nebo sněžení. Během dne od severu ubývání oblačnosti většinou na polojasno a během dne na severovýchodě místy, jinde ojediněle přeháňky, nad 700 m smíšené nebo sněhové. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C. Slabý, přes den mírný severní vítr 2 až 5 m/s. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, místy dobré
Související
Počasí čeká o víkendu zlom. Do Česka se přižene déšť
Počasí bude o víkendu nevyzpytatelné. Vyplatí se mít po ruce deštník
Aktuálně se děje
včera
Nebudeme riskovat. Do otevřeného Hormuzského průlivu se lodě nehrnou, mají strach
včera
Žádná krize nehrozí. EU popřela tvrzení IEA o nedostatku leteckého paliva
včera
Vance vyjádřil hrdost nad tím, že USA přestaly darovat zbraně Ukrajině
včera
Delegace EU dorazila do Budapešti. Začalo jednání o restartu napjatých vztahů
včera
Írán už Hormuzský průliv nikdy nezavře, Izrael má zákaz bombardovat Libanon, řekl Trump. NATO vzkázal, ať se do toho neplete
včera
Otevření Hormuzského průlivu zahýbalo trhy. Cena ropy prudce klesá
včera
Hormuzský průliv je s okamžitou platností otevřen pro všechny lodě, oznámil Írán
včera
Za kolik o víkendu natankujete? Ministerstvo zveřejnilo ceny paliv
včera
Tejc oznámil, že kvůli bitcoinové kauze podá trestní oznámení
včera
Česko k zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu nabídne svůj radar, oznámil Babiš
včera
Kushner a Witkoff jsou amatéři. Situaci v Íránu jen zhoršují, tvrdí zkušení diplomaté
včera
Britové berou ruské výhrůžky vážně. Čelíme hrozbě přímého ruského útoku, zní z vlády
včera
Ukrajina dosáhla historického milníku. Poprvé dobyla nepřátelské pozice jen pomocí robotů a dronů
včera
Procitli už i pravicoví populisté. Dejte od Trumpa ruce pryč, vzkázala Le Penová
včera
Není to jen aktuální výměna názorů. Spory mezi papežem Lvem a Trumpem sahají daleko do minulosti
včera
Začalo platit příměří s Libanonem, oznámil Trump. Izraelci nechápou, Netanjahua viní ze lži
včera
Zemřel známý herec Jan Potměšil
včera
Počasí: Příští týden se ochladí, do Česka se vrátí noční mrazy
Aktualizováno 16. dubna 2026 23:41
OBRAZEM: Ukrajina potřebuje naši pomoc, řekl Rutte v Praze. Uděláme vše pro splnění závazků, slíbil Babiš
16. dubna 2026 21:40
Česko světovým lídrům v pátek představí plán na zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu
Česká republika je připravena aktivně se zapojit do řešení napjaté situace v Hormuzském průlivu. Premiér Andrej Babiš (ANO) po čtvrtečním pražském jednání s generálním tajemníkem NATO Markem Ruttem potvrdil, že Praha má vypracovanou konkrétní nabídku na zajištění bezpečnosti v této strategické námořní cestě. Tento návrh hodlá česká vláda oficiálně představit na páteční mezinárodní videokonferenci.
Zdroj: Libor Novák