Kromě duelu českých fotbalistů s Chorvatskem se v rámci skupiny D v pátek odehrál i očekávaný duel dvou ostrovních rivalů Anglie vs. Skotsko a to v londýnském Wembley. Jednalo se o první jejich vzájemný zápas na Euru od roku 1996 a pro Ostrovany to tak byl pochopitelně svátek. Jenomže nakonec museli být fanoušci obou týmů zklamaní, neboť ani jeden z tabórů si gól nezakřičel a oba soupeři se tak rozešli s bodem po bezbrankové remíze. Právě tent výsledek tak znamená, že Čechům v úterý může stačit i remíza s Anglií, aby postoupili do osmifinále z prvního místa. Ještě odpoledne se tentokráte v rámci skupiny E střetli Švédové se Slováky. I tento duel byl po většinu času vyrovnaný a to až do 77. minuty, kdy se z penalty trefil Forsberg a Seveřané tak po předchozí bezbrankové remíze se Španěly přidali na své konto tři body za první výhru na tomto Euru.
Večerní duel v "české" skupině D mezi Anglií a Skotskem v londýnském Wembley začali lépe herně poněkud překvapivě hostující Skotové. Jako první se do zakončení dostal Adams, ovšem jeho střelu stihl zablokovat Stones. Právě tento anglický stoper pak mohl po dvanácti minutách hry sám otevřít skóre na druhé straně, kdyby ale po rohovém kopu nehlavičkoval pouze do tyče. Krátce na to pak jen těsně vedle minul skotskou branku Mount, stejně jako pak Kane hlavou.
Po uběhnutí první půhodiny se vyznamenal výtečným zákrokem anglický brankář Pickford a to proti O'Donnellově rána z voleje. Angličané toho opravbdu mnoho směrem dopředu v prvním dějství neukázali, což tak bylo ohodnoceno pískotem anglických diváků na tribunách po ukončení této části hry.
Nijak jinak tomu nebylo zvlášt ani po přestávce. Navíc druhý poločas byl ještě nudnější v tom ohledu, že příležitostí bylo méně. Jednu měl hned po návratu hráčů ze šaten Mount, jenž tvrdě vystřelil, ovšem svým zákrokem vyniknul skotský gólman Mashall.
Po většinu času ale byla k vidění marná anglická snaha překonat pevný defenzivní skotský blok, za zmínku tak stojí snad pouze skotská příležitost, po které Angličany zachránil nikoli gólman Pickford, ale obránce James a také k ničemu nevedoucí snaha Angličanů vykoledovat si penaltu po pádu Sterlinga. Duel tak tedy skončil 0:0.
Švédsko blízko k prvnímu postupu ze skupiny na Euru od roku 2004
Odpolední duel skupiny E mezi Švédskem a Slovenskem nabídl od úvodních minut opatrnou hru z obou stran. Tak opatrnou, že toho prvních pětačtyřicet minut skutečně mnoho nenabídlo. V závěru první půle se sice naši východní sousedé snažili o jakýsi tlak, ale ani tehdy to k žádnému úspěchu nevedlo.
Druhý poločas už přeci jenom hned několik zajímavých momentů přinesl. Jako první mohli jít do vedení Slováci, když pět minut po přestávce zakončoval Duda, jenomže ten tehdy přestřelil. Ještě před uplynutím hodiny hry se v další slovenské šanci pro změnu objevil exsparťan Kucka, jenž tak hlavičkoval po předešlém Hamšíkově centru, ale ani tentokrát se Slovákům nepodařilo gólmana Olsena překonat. Případný gól by ale stejně neplatil, neboť Kucka stál v ofsajdové pozici.
Tyto momenty jakoby Švédy nakopli konečně k větší aktiviitě a za chvíli tak pro změnu na druhé straně hlavičkoval Augustinsson, proti tomuto zakončení se zaskvě brankář Dúbravka. Následně dělal několikrát neplechu slovenské obraně švédský talent Isak, přičemž nejprve musel jeho ránu zblokovat Škriniar, poté se zase musel činit Dúbravka.
Gólman Newcastlu se stal ústřední postavou čtvrthodiny před závěrečným hvizdem poté, co Isak tehdy přihrál na unikajícího Quaisona, kterého právě Dúbravka následně fauloval. Sudímu nezbývalo nic jiného než odpískání penalty pro Švédy, ke které se následně postavil Forsberg. Ten ji proměnil a vstřelil tak jediný gól utkání.
Ke změně skóre pak nepřispěl ani závěrečný závěr Slováků před švédskou brankou po jejich rohovém kopu a tak tedy jsou po tomto zápase Švédové blízko k prvnímu postupu ze skupiny na Euru od roku 2004.
Mistrovství Evropy ve fotbale 2020 - konečné výsledky (18.6.2021):
SKUPINA D:
Anglie - Skotsko 0:0
SKUPINA E:
Švédsko - Slovensko 1:0 (0:0)Branka: 77. Forsberg (z pen.)
Související

Češi znají soupeře na Euru 2024. Utkají se s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže

Kouč fotbalové reprezentace Šilhavý krátce po postupu na Euro oznámil svou rezignaci
Aktuálně se děje
Aktualizováno včera

Exploze osvítily oblohu nad Dauhá. Írán provedl odvetu za americký útok
včera

Trump se ptá, zda slyšel dobře. Ostře reagoval na slova Medveděva o jaderných zbraních
včera

Policie překazila možný útok cizince v Praze. Cílem mělo být hlavní nádraží
včera

Prázdninové počasí nenaváže na závěr června. Rozdíl bude několik stupňů
včera

Zelenskyj měl v Polsku zemřít. Ukrajinci tvrdí, že zmařili atentát
včera

Na Mladoboleslavsku narazil autobus do stromu. Několik lidí se zranilo
včera

Tankery plné ropy se obrací zpět. Svět se po útoku USA obává ekonomických dopadů
včera

Napětí na Blízkém východě roste: Írán a Izrael na sebe dál útočí, USA otevřeně hovoří o změně režimu
včera

"Korunní princ Íránu" se chce ujmout vlády. Reza Pahlaví vyzval svět, aby svrhnul Chameneího
včera

Zelenskyj přijel do Británie jednat s králem, premiérem Starmerem i ukrajinskými vojáky
včera

Opravu hrozí Rusku ekonomický kolaps? Nezhroutí se, zažilo i horší časy, varuje ekonom
včera

Jak Írán zareaguje na americký útok? Může to být podobná, ale daleko rozsáhlejší reakce než po zabití Sulejmáního, míní Salem
včera

NATO se dohodlo na cíli 5 % HDP na obranu, Španělsko dostalo výjimku
včera

Soud zrušil osvobození Babiše. Kauzu Čapí hnízdo vrátil na začátek
včera

Pondělní počasí si žádá novou výstrahu. Bouřky hrozí až do noci
včera

Soud dnes rozhodne v kauze Čapí hnízdo. Bez účasti Babiše a Nagyové
včera

Masivní nálety na Írán: Izrael útočí na vládní i vojenské budovy, zasáhl i komplex Fordo
včera

Konec íránských snah o jadernou bombu? Americký útok mohl naopak vše zhoršit, odhalila analýza
včera

V hlubinách Francie tiká časovaná bomba. Může zasáhnout miliony lidí ve střední Evropě
včera
Íránská zbraň proti USA: Co by nastalo, kdyby Teherán uzavřel Hormuzský průliv?
Aktuální eskalace konfliktu mezi Izraelem a Íránem, vyvolaná izraelským úderem na íránská jaderná zařízení a později i na ropnou infrastrukturu, opět vnesla do světové debaty otázku uzavření Hormuzského průlivu. Toto úzké mořské hrdlo, oddělující Perský záliv od Arabského moře, je považováno za nejdůležitější světový bod pro tranzit ropy. Přes tento koridor denně proudí přibližně pětina celosvětové spotřeby ropných produktů, což z něj činí klíčový strategický cíl, jehož ohrožení by mělo okamžité dopady pro globální ekonomiku.
Zdroj: Libor Novák