Kvůli olympiádě padlo za oběť tisíce psů a koček, tvrdí Šlesingr. Svá slova obratem vysvětlil

Soči - Český biatlonista Michal Šlesingr dorazil do místa konání letošních olympijských her a hned druhý den se na svých stránkách rozhořčil nad situací s toulavými psy, se kterými Rusko bojuje. Své rozčílení dnes však uvedl na pravou míru a k situaci se opět vyjádřil.

"V Sochi totiž "pro olympiádu", nebo chcete-li "pro čistější a krásnější Sochi" padlo za oběť tisíce volně žijících psů a koček. Problém s odchytem potulných psů tu zřejmě nikdy nikdo neřešil, ale jak se začala blížit olympiáda, snaží se i Sochi blížit západním metropolím a to poněkud morbidním způsobem," napsal Šlesingr v pátek na svých stránkách a zvedl tím vlnu nevole proti jeho osobě.

Dodává, že "to jakým způsobem se v Sochi rozhodli takových psů zbavit mi jako člověku, který má 2 psy doma, nahání husí kůži. Volně žijící psy a kočky se totiž v Sochi rozhodli otrávit, takže tato zvířata umírají dlouhou dobu a velmi krutým způsobem."

Část čtenářů se jeho příspěvku zastala a vyjádřila svůj souhlas s jeho slovy, našli se ale i tací, kteří jej na základě jeho vyjádření osočili z nenávisti vůči Rusům. To byla zřejmě reakce, se kterou známý český sportovec nepočítal, proto dnes vydal vyjádření, ve kterém celou situaci vysvětluje. 

"V žádném případě nemám potřebu nijak špinit Rusko a jeho obyvatele, k čemuž mě nikdo ani nenabádal a není to mým cílem. Našel bych tu určitě i pozitivní záležitosti, nicméně momentálně mi leželo v žaludku spíš několik těch negativních," napsal na svou obranu.

Šlesingr dále dodává, že pokud by podobná situace nastala například v Německu, napsal by o něm to stejné. Přiznává rovněž, že je potřeba situaci s volným pohybem psů a koček řešit, podivuje se však nad tím, že tento problém nebyl několik let předmětem řešení a celá situace se vyřešila drastickou cestou až nyní, těsně před začátkem olympiády.

"Roky to tu nikdo neřešil, proto se tato zvířata tolik přemnožila, nyní na olympiádu se drastickou cestou situace vyřešila, avšak až odsud odjedeme, vrátí se za nějakou dobu vše do starých kolejí, protože opět si nikdo nebude všímat volných zvířat a ty se budou vesele množit."

Závěrem dodává, že nefandí ani východu, ani západu, nicméně tvrdí, že by "měl MOV (Mezinárodní olympijský výbor - pozn. red.) mnohem přísněji posuzovat, kde budou hry pořádány." 

Související

Tarjei Bø během světového poháru v Novém Městě na Moravě

Štafeta mužů s loučícím se Šlesingrem sahala po medaili. Vše zhatil Štvrtecký

Před závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě se vědělo, že půjde o tak trochu hořké lozučení Michala Šlesingra s biatlonovou kariérou, když byl odepřen vstup fanouškům do Vysočina Arény kvůli koronaviru. To však ještě nevěděl, že loučení i s tímto vědomím bude ještě horčejší, Michal Šlesingr byl totiž v sobotu, ve svém posledním závodě v kariéře, součástí štafety, kde byl ještě společně s Ondřejem Moravcem, Jakubem Štvrteckým a Michalem Krčmářem a ještě po páté střelecké položce to vypadalo, že by snad mohla po tomto závodě být v českém táboře medailová radost a tudíž i rozloučení s Michalem Šlesingrem jak má být. Jenže po střelbě vestoje Jakuba Štvrteckého bylo všechno jinak. Benjaminek celého kvarteta totiž právě tuto svou položku totálně nezvládl a musel následně zamířit hned na tři trestná kola. Češi tak nakonec dojeli do cíle jako třináctí. Není pak překvapením, že z triumfu se radovali Norové. Ti tak také získali malý křišťálový glóbus.

Více souvisejících

Michal Šlesingr (biatlonista) Psi Olympijské hry 2014

Aktuálně se děje

před 39 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 4 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Co má KLDR ze spojenectví s Ruskem? Novináři odhalili, jak se Putin odměnil za vojáky na Ukrajině

Rusko údajně dodalo svému spojenci Severní Koreji od letošního března více než milion barelů ropy, ukazuje analýza Open Source Center (OSC) a BBC News

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy