Nějaké volno po tvrdém pádu? Ani náhodou! Ledecká pojede další závod už v neděli

Tvrdý pád Ester Ledeckou jen tak ze závodění nevyřadí. Jakkoli její karambol, po kterém v sobotním sjezdu v Crans Mortaně skončila v ochranné síti, vypadal zprvu šíleně a to až tak, že se z toho nejen fanouškům, ale i soupeřkám zastavil dech, tak svěřenkyně trenéra Tomáše Banka už figuruje ve startovní listině na nedělní super-G konajícího se taktéž v Crans Mortaně.

Už po pár chvílích poté, co vjela v obrovské rychlosti 109 kilometrů za hodinu do ochranné sítě, dala Ester Ledecká všem najevo zdviženým palcem, že je v pohodě. Vyvázla z toho akorát s roztrženým rtem. "Je trošku rozbitá a má rozseknutý ret, jinak by to nemělo být nic vážného," řekl po závodě v rozhovoru pro Českou televizi Tomáš Bank.

Ten ještě ani v sobotu dopoledne netušil, zda se zimní obojživelnice schopná jezdit jak na snowboardu, tak na lyžích v neděli v super-G objeví. "Uvidíme, jak na tom bude," uvedl jen tehdy. Nakonec se ve startovní listině nedělního závodu objevuje a to se startovním číslem 15. Bude tak chtít zase určitě navázat na svůj prosincový výkon v sudper-G ve Val d'Isere, kde triumfovala a připsat si tak své druhé vítězství ve Světovém poháru.

Přestože Ledeckou musela po sobotním závodě odvézt sanitka se zraněním v obličeji odvézt do nemocnice v Sionu, po vyšetření nic neztratila na své tradičně dobré náladě. "Zavolám Ondrovi (Bankovi) a Bode Millerovi, nacvičím jízdu po sítích. Počechrala jsem sítě, ale nepodařilo se mi je překousnout...," sdělila pak s úsměvem novinářům. Připomněla tak lyžaře, kteří mají mnoho zkušeností s tvrdými pády a karamboly.

Kouč Tomáš Bank pak vysvětlil, proč Ledecká nakonec skončili v sítích. Podle něj v kritickém momentu najela do brány rychleji než jak tomu bylo v předchozích jízdách. "Pravděpodobně měla v té bráně, kde spadla, o hodně vyšší rychlost než v minulé dny. Ta stopa, kterou měla prohlídnutou, už nestačila. Měla tu bránu málo najetou, jela tam moc napřímo," řekl.

Související

Ilustrační fotografie.

Lanovka ve Španělsku selhala. Zraněných je nakonec méně, než se myslelo

Několik lyžařů se nevrátilo ze sobotního lyžování ve španělském resortu Astún v Pyrenejích ve zdraví. Podle aktualizovaných informací si selhání lanovky vyžádalo deset zraněných. U dvou žen je nutná intenzivní lékařská péče. Informovala o tom BBC. Středisko je momentálně po nešťastné události mimo provoz. 

Více souvisejících

Lyžování Ester Ledecká

Aktuálně se děje

před 29 minutami

včera

včera

včera

včera

Jana Hynková

Zemřela diplomatka Jana Hynková. Lipavský ocenil její úspěchy

Českou diplomacii zasáhla smutná zpráva. Zemřela významná diplomatka Jana Hynková, která celý profesní život zasvětila službě České republice a mezinárodní diplomacii. Informovalo o tom ministerstvo zahraničí. Hynková zemřela ve čtvrtek po těžké nemoci. 

včera

Aktualizováno včera

včera

Lodní doprava, ilustrační foto

Evropa jde po ruské stínové flotile. Sankcemi se snaží vytvořit mezinárodní tlak

Evropská unie uvalila nové sankce na téměř dvě stě lodí stínové flotily, které Rusko využívá k obcházení ropných embarg a k nelegálnímu vývozu ukradeného ukrajinského obilí. Cílem je zasáhnout klíčový logistický nástroj Kremlu, jenž pomáhá financovat válku a zároveň ohrožuje mezinárodní bezpečnost i potravinové trhy.

včera

včera

Aktualizováno včera

V Rudolfinu se lidé loučí s Jiřím Bartoškou. (20.5.2025) Prohlédněte si galerii

Česko se naposledy rozloučilo s Jiřím Bartoškou

Česko se dnes rozloučilo s legendárním hercem Jiřím Bartoškou. Zemřel předminulý týden ve čtvrtek ve věku 78 let. Veřejné poslední rozloučení začalo v 10 hodin dopoledne v pražském Rudolfinu. Lidé mohli na místě uctít památku dlouholetého prezidenta karlovarského filmového festivalu až do 17:00. 

včera

včera

včera

včera

Moře, ilustrační foto

Počasí jako skrytá hrozba pro svět? Vědci varují před ohromným rizikem, které si uvědomuje jen málokdo

Na pobřeží po celém světě se valí vlna za vlnou. Ale tentokrát nejde jen o přirozený rytmus moře, nýbrž o varovný signál. Vědci hlásí, že vlny v jižním oceánu rostou – jsou větší, silnější a rychlejší než kdykoli předtím. A zatímco pro surfaře může jít o vzrušující výzvu, pro pobřežní oblasti po celém světě představují zvyšující se vlny jedno z nejvážnějších rizik spojených s klimatickou krizí.

včera

včera

Sídlo Světové zdravotnické organizace

Svět schválil historickou pandemickou dohodu. USA zůstávají stranou

Po třech letech složitých jednání přijali světoví lídři v Ženevě pandemickou dohodu, která má v budoucnu zajistit lepší koordinaci v boji proti šíření nakažlivých nemocí. Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus ji označil za „vítězství pro veřejné zdraví, vědu a mezinárodní spolupráci“.

včera

Evropská unie

Putin mír nechce. Evropa dnes uvalila na Rusko nové, tvrdé sankce

Velká Británie a Evropská unie oznámily nové rozsáhlé sankce proti Rusku poté, co pondělní telefonát mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a ruským prezidentem Vladimirem Putinem nepřinesl žádné konkrétní výsledky. Moskva podle všeho odmítla učinit jakékoli ústupky směrem k míru.

včera

včera

Arabské monarchie posilují americkou ekonomickou nadvládu. Darem letadla pro Trumpa to nekončí

Když Donald Trump podepsal s Saúdskou Arábií zbrojní dohodu v hodnotě 142 miliard amerických dolarů, prohlásil, že vztahy mezi Spojenými státy a královstvím jsou „silnější než kdy dřív“. Současně podle některých zpráv obdržel i soukromé letadlo jako dar od Kataru. I když ne každý prezident USA dostane soukromý tryskáč, tyto projevy štědrosti nejsou náhodné – jsou součástí dlouhodobého a hluboce zakořeněného vztahu mezi USA a státy Perského zálivu, který zásadně ovlivnil globální mocenskou rovnováhu posledních desetiletí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy