Ve střelbě už Češi žádnou medaili nepřidají. Puškaři do finále nepostoupili

Na brokaře Jiřího Liptáka a Davida Kosteleckého, kteří minulý týden získali v Tokiu pro českou výpravu zlato i stříbro, nenaváží oba čeští puškaři Jiří Přívratský a Petr Nymburský. Těm se totiž nepodařilo postoupit do finále ve své kategorii, tedy ve třípolohové střelbě z malorážky. Místo účasti v osmičlenném finále, tak tedy skončili na 16., potažmo na 17. místě.

Jak Přívratský, tak Nymburský začali ztrácet hned v úvodu kvalifikace, neboť při střelbě vkleče oba dva zaznamenali 385 bodů z celkových možných 400, k tomu, aby postoupili do finále, měli hodně daleko. "Vkleče je můj letošní průměr o šest bodů výš, což by k boji o finále stačilo," připomněl po kvalifikaci Nymburský.

To jeho dvacetiletý kolega Přívratský zahájil prvních deset ran za 94 ze 100 možných a prakticky zkraje kvalifikace už bylo jasné, že se do finále jen těžko podívá. Rozhodně to není příjemné střílení, protože člověk se musí snažit bojovat dál, i když to nefunguje, jak by si představoval. Bylo to náročné," řekl poté.

V prostřední části kvalifikace, během které se střílelo vleže, si své postavení v kvalifikaci oba Češi postupně vylepšili. Díky tomu, že Nymburský tehdy 39 desítek z celkových 40 ran, se tak posunul na sedmnáctou pozici. A i Přívratský figurující tehd na 21. místě držel jakous takous naději.

Pořadím ještě Přívratský poskočil ve třetí části kvalifikace, kdy se střílelo vestoje, kdy dvě položky zaznamenal za 98 bodů a díky nim se tak posunul na šestnáctou příčku. Protože třetí sérii začal dvěma osmičkami, bylo jasné, že finále bude bez něj. Kvalifikaci zakončil položkou za 97 bodů, díky kterým se tak dostal na celkových 388 bodů. To Nymburský měl celkově v této části kvalifikace o tři body méně. Jeikož celkově v kvaliikaci měli oba Češi stejně bodů, ve prospěch Přívratského tak hovořil větší počet desítek v soutěži (68:62).

Pro Přívratského není 16. místo ve třípolohové střelbě z malorážky jediné na těchto Hrách. V Tokiu ještě zaznamenal 14. místo ve vzduchové pušce, což je paradox, protože malorážka je silnnější disciplínou tohoto dvacetiletého reprezentanta. "Paradoxně bylo to dnešní vystoupení horší než to první. Nedařilo se úplně podle představ. Já to beru tak, že jsem si chtěl kvalitně zastřílet, a to se mi úplně nepovedlo," okomentoval své působení v Tokiu Přívratský.

To Nymburský se objevil v Tokiu pouze v malorážce. Rozhodně s tím nejsem spokojen. Přál jsem si (finálovou) osmičku, i ty tréninky na to vypadaly, bohužel jsem to tu nedokázal prodat," litoval pak výsledu.

Letní olympijské hry v Tokiu - sportovní střelba (2.8.2021):

Rychlopalná pistole: 1. Quiquampoix (Fr.) 34, 2. Pupo (Kub.) 29, 3. Li Jüe-chung (Čína), 4. Han Te-jun (Korea), 5. Reitz (Něm.), 6. Lin Ťün-min (Čína)

Libovolná malorážka 3x40 muži - kvalifikace: 1. Kamenskij (Rus.) 1183, ...16. Přívratský, 17. Nymburský oba 1169 (oba ČR) - nepostoupili do finále

Související

Ilustrační foto

Tisk: Po skončení olympiády vyvstává otázka, zda se měla vůbec konat

O rok odložené olympijské hry v Tokiu měly podle organizátorů sloužit jako pomník vítězství nad pandemií covidu-19. Světový tisk si nicméně po jejich nedělním zakončení klade otázku, zda bylo jejich uskutečnění dobrou volbou. Protikoronavirová opatření byla všudypřítomná a řada expertů pokračuje hry za selhání.
Olympiáda, ilustrační foto

Šéf MOV Bach: Olympiáda bez duše nebyla. Dala naději celému světu

Ještě krátce před zahájením letošních Letních olympijských her v Tokiu nebylo zřejmé, zda se kvůli sílící se koronavirové pandemii v japonské metropoli vůbec uskuteční. Nakonec se uskutečnila a nyní úspěšně dospěla do svého závěru. Samotný předseda Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach se nechal slyšet, že pokud se veřejnost bála, že se bude jednat o olympiádu bez duše či dokonce o oympiádu duchů, tak právě díky sportovcům olympiáda bez duše nebyla.

Více souvisejících

Olympijské hry 2021 (Tokio) olympiáda

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

včera

včera

včera

Válka v Izraeli

Válečný zločin. Izrael se podle HRW dopouští etnické čistky

Lidskoprávní organizace Human Rights Watch (HRW) ve čtvrteční zprávě uvedla, že opakované evakuační příkazy izraelských úřadů vůči obyvatelům Pásma Gazy představují "válečný zločin nuceného vysídlení" a mohou být v některých případech považovány za "etnické čistky".  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Donald Trump vystoupil během volební noci. (6.11.2024)

Izrael začal radit Trumpovi, co má dělat

Izraelský zvláštní vyslanec pro změnu klimatu a udržitelnost Gideon Behar doporučil Donaldu Trumpovi neodstupovat od Pařížské dohody, kterou Spojené státy podepsaly v roce 2015. Uvedl to server Politico.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Peter Pellegrini

O počasí nám nejde, ale využijeme ho. Politico zmapovalo, jak Slovensko či Maďarsko zneužily COP29

Někteří pravicoví lídři v Evropě, jako je italská premiérka Giorgia Meloni, se zasazují o nový přístup k řešení klimatických změn s důrazem na národní zájmy a bezpečnost. V úvodních dnech letošního klimatického summitu COP29 někteří evropští nacionalisté a autoritářští vůdci překvapivě podpořili určité klimatické kroky, a to navzdory tomu, že například bývalý americký prezident Donald Trump plánuje odstoupení USA od Pařížské dohody.

včera

včera

včera

Chudé státy potřebují na změny počasí bilion dolarů ročně. Zaplaťte hned, nebo bude hůř, vyzvali experti svět

„Buď chudým zemím poskytnete finanční prostředky na vyrovnání se s ničivými následky změny klimatu nyní, nebo zaplatíte mnohem více později,“ varují klimatologové delegace na klimatickém summitu COP29 v Ázerbájdžánu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy