Polský sudí Marciniak se nenechává rozhodit kritikou výkonu ve finále MS. Francouzům poslal jasný vzkaz

Každý fotbalový fanoušek má jistě ještě stále v živé paměti úchvatné finále letošního mistrovství světa ve fotbale v Kataru, ve kterém se Argentinci střetli s Francouzi a ve kterém to byli právě Jihoameričané, jimž se podařilo po stavu 3:3 po prodloužení vyhrát na penalty 4:2. Jenže Francouzi stále nemůžou očividně skousnout tuto porážku, a nejenže se tak ve Francii objevila petice pro opakování finále, kterou podepsalo už 200 000 lidí, ale stále tam sílí i kritika hlavního sudího zápasu, Poláka Szymona Marciniaka. Podle Francouzů totiž přinejmenším jeden z argentinských gólů neměl vůbec platit.

Jak totiž upozorňuje francouzský deník L´Équipe, před třetím argentinským gólem v prodloužení, který vstřelil Lionel Messi, totiž na hrací plochu vnikli jeho spoluhráči ještě dříve, než se balón objevil celým objemem za brankovou čárou.

Kritiku na svou osobu si však Szymon Marciniak nenechal líbit a na tiskové konferenci tak ukázal na svém mobilním telefonu záběr, kdy naopak při jednom z Mbappého gólů bylo na trávníku hned sedm francouzských náhradníků. "Francouzi nezmínili tuhle fotku, kde můžete vidět, že ve chvíli, kdy Mbappé dává gól, je na hřišti sedm náhradníků," sdělil k tomu konkrétně polský sudí, jenž si ale z kritiky rozhodně těžkou hlavu nedělá. "Zápas to nijak neovlivnilo. Je to jen hledání výmluv, nijak mě to netrápí," dodal.

Prozradil pak, že sami francouzští fotbalisté k němu měli po zápase respekt a že kritiku na jeho osobu spíš rozdmýchávají francouzské deníky. "Po zápase mi poděkovali a s naším výkonem byli spokojení. Chvíli jsem mluvil s Hugem Llorisem a Olivierem Giroudem. Přišel také Kylian Mbappé a objal mě. Byl z porážky ohromně zklamaný, což je myslím normální lidská reakce. Také jsem ho objal a snažil se ho trochu utěšit," nechal nahlédnout pod pokličku zákulisí fotbalového finále muž, jenž v minulé sezóně řídil třeba i jedno z derby pražských „S“.

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Současný šéf rozhodčích Příhoda v problémech? Etická komise vyšetřuje zápas, který řídil jako hlavní

Přestože do startu jarní části sezóny fotbalové Fortuna ligy zbývají téměř ještě dva týdny, v tuzemském fotbalovém zákulisí panuje napjatá atmosféra už teď. A to především v řadách rozhodčích. Etická komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) si totiž podle informací serveru Sport.cz vzala na paškál podezřelý zápas z roku 2018 mezi Duklou a Brnem. Právě tento duel se vyšetřuje v rámci trestního řízení s pražským klubem pro podezření ze spáchání disciplinárního přečinu vyplývajícího z článku § 64 Disciplinárního řádu. 
AC Sparta Praha, stadion na Letné.

Komise rozhodčích potvrdila chybu při zákroku Chorého. Sparta pro něj žádá trest

Nejdiskutovanějším momentem posledního ligového kola je bezesporu zákrok plzeňského útočníka Tomáše Chorého na sparťanského obránce Asgera Sörensena, kdy v sobotním vzájemném zápase prvně jmenovaný hlavičkoval do obličeje toho druhého. Přestože se dle všech dostupných záběrů jednalo o úmysl, rozhodčí u videosystému VAR Pavel Franěk nedal svému kolegovi na hřišti Daliboru Černému žádný signál k tomu, že by měl být Chorý po zásluze vyloučen. K vyloučení dojít mělo, což v úterý potvrdila komise rozhodčích. Sparta pak navíc žádá pro Chorého dodatečný trest.

Více souvisejících

Rozhodčí Fotbal MS ve fotbale Katar 2022

Aktuálně se děje

před 34 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

před 2 hodinami

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

před 3 hodinami

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

George Washington při přeplutí Delaware

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

před 4 hodinami

Jak se USA brání volebním podvodům?

Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům

Americké úřady čelí před prezidentskými volbami pokusům o falšování volebních registrací, dezinformacím a četným žalobám. Úředníci nadále ujišťují o bezpečnosti a legitimnosti procesu. Mnoho států zavedlo předčasné hlasování a korespondenční volbu, aby zajistilo přístupnost voleb. Dělají to navzdory obavám z podvodů, které mezi voliče zasévá především dezinformační scéna – vedená kandidátem Donaldem Trumpem.

před 5 hodinami

Ilustrační foto

Volby prezidenta USA 2024: Vše, co potřebujete vědět

Američané se připravují na 60. prezidentské volby, ve kterých se rozhodne, kdo se stane 47. prezidentem Spojených stát. Tento úřad je často považován za nejmocnější pozici na světě. Zároveň bude zvolen 50. viceprezident. Britský server The Guardian připravil přehled toho, co potřebují zahraniční pozorovatelé voleb vědět.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Donald Trump

Trump zažaloval televizní stanici CBS

Republikánský kandidát a bývalý prezident USA Donald Trump podal žalobu proti televizní stanici CBS kvůli rozhovoru s jeho demokratickou rivalkou, viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Žaloba se týká rozhovoru odvysílaného v říjnu v pořadu 60 Minutes, který podle Trumpa „zavádějícím způsobem“ interpretoval Harrisové odpovědi.

před 9 hodinami

Íránské útočné drony Arash

WSJ: Írán podnikne mohutný a komplexní útok na Izrael

Navzdory varování Spojených států se Írán chystá k dalšímu útoku na Izrael. Americký deník The Wall Street Journal (WSJ) uvedl, že protiútok bude „mohutný a komplexní“, podle informací nejmenovaného egyptského představitele, který je obeznámen s íránskými záměry.  

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

včera

Max Verstappen deklasoval konkurenci v těžkých brazilských podmínkách

Náročné deštivé podmínky v São Paulu vytvořily dramatickou závodní podívanou. Max Verstappen zvítězil po fantastické jízdě z 17. pozice, když využil příležitostí, které mu počasí nabídlo. O další překvapení se postaral tým Alpine, který obsadil druhé a třetí místo.

Zdroj: Adam Skála

Další zprávy