Siniaková má 30. deblový titul na okruhu WTA. S Townsendovou ovládla Dubaj

Český ženský tenis má na kontě další úspěch. O ten nejnovější se postarala Kateřina Siniaková, která se svou americkou parťačkou Taylor Townsendovou opět nechala nikoho na pochybách, že patří v ženském deblovém tenise na špici. V Dubaji navázaly na loňský triumf na tomto turnaji, když si tentokrát ve finále poradily s ukrajinskou-tchajwanskou dvojicí Jelena Ostapenková, Sie Šu-wej 7:6, 6:4.

Česko-americká dvojice finálový zápas přesto nezačala nejlépe, jelikož nevyužila v první sadě možnost brejku a i díky tomu za chvíli přišla o náskok 4:1 ve zkrácené hře. Naštěstí ji ale i tak vyhrála poměrem 7:5.

Následný druhý set už byl v daleko jasnější režii česko-amerického dua, protože za chvíli to bylo už 5:1. A přestože byl náskok snížen kvůli ztrátě servisu Siniakové a Townsendové za stavu 5:2, i tak česko-americká dvojice dokráčela k výhře ve druhé sadě 6:4. 

Pro Siniakovou s Townsedovou se jedná o třetí společný triumf po loňském Wimbledonu a letošním Australian Open, avšak loni v Dubaji Siniaková triumfovala po boku Australanky Storm Hunterové. Pro českou tenistku je to pak již jubilejní 30. deblový titul.

Související

Kateřina Siniaková

Po zlatém finále mixu nebylo nouze o humor. Zahraniční média řešila přátelství i partnerství

Radost z prvního zlata pro českou olympijskou výpravu v Paříži byla samozřejmě na pozápasové tiskové konferenci znatelná. Po takovém úspěchu s úsměvem přejdete jindy možná nevhodné dotazy. Třeba na životní partnerství mezi Kateřinou Siniakovou a Tomášem Macháčem. Ti se, jak známo, po třech letech vztahu rozešli těsně před olympiádou, kterou nakonec spolu bok po boku vyhráli. "My jsme až takoví profíci, že jsme se rozhodli rozejít, abychom se soustředili na medaili. A uvidíme, co bude potom," nechal se slyšet v odpovědi jednomu ze zahraničních novinářů Macháč. 
Kateřina Siniaková

LOH 2024: Česko má první zlato. Siniaková s Macháčem došli až po super tie-breaku k nejcennějšímu kovu

Celý týden čekali čeští sportovní fanoušci na první medaile z letošních Letních olympijských her v Paříži a konečně se dočkali. Nejprve se o senzační bronz postaral tým českých kordistů, aby pak za pár hodin na to zlato získal tenisový smíšený pár Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč. Ti se stali olympijskými medailisty poté, co po hodině a osmnácti minutách hry porazili ve finále čínský pár Čang Č'-čen, Wang Sin-jü 6:2, 5:7, 10:8. 

Více souvisejících

Kateřina Siniaková (tenistka)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Aktualizováno včera

Protivládní protesty v Bratislavě (24.4.2025) Prohlédněte si galerii

"Ne ruskému právu." Lidé po celém Slovensku protestují proti kontroverzní novele inspirované Moskvou

Ve čtvrtek večer se v několika slovenských městech i v zahraničí konají protestní shromáždění pod názvem Slovensko je Európa. Demonstrace se zaměřují zejména na odpor proti novele zákona o neziskových organizacích, kterou nedávno schválil slovenský parlament. Podle organizátorů tento zákon ohrožuje svobodu občanské společnosti a přibližuje Slovensko k autoritářskému modelu správy státu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ursula von der Leyenová, MSC 2025 | 14. – 16.02.2025

Desítky let jsme to přehlíželi, teď je tomu konec. Von der Leyenová poslala Rusku jasný vzkaz

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen během svého vystoupení na mezinárodním summitu o energetické bezpečnosti v Londýně varovala před nebezpečím zneužívání energetických zdrojů ze strany Ruska. Připomněla, že Moskva již v minulosti opakovaně použila dodávky energie jako zbraň a forma vydírání, a že Evropa si dlouho neuvědomovala cenu, kterou za tuto závislost platí.

včera

Volodymyr Zelenskyj v Londýně.

Evropa se nesmí znovu nechat vydírat Ruskem, prohlásil Starmer. Volá po nové dohodě s EU

Britský premiér Keir Starmer na mezinárodním summitu o budoucnosti energetické bezpečnosti prohlásil, že Evropa už nikdy nesmí dopustit, aby se stala obětí vydírání ze strany Ruska kvůli energetickým surovinám. Společně s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyen vystoupil na konferenci v Londýně, kde oba zdůraznili nutnost ukončit závislost na ruské energii a pokračovat v podpoře Ukrajiny.

včera

Summit NATO 2024 ve Washingtonu

Evropa čelí dilematu: Jak se může bránit Rusku bez USA?

Evropa se musí co nejrychleji připravit na realitu strategické samoty. Iluze, že v případě ohrožení východního křídla NATO automaticky přispěchá americká síla, se rozpadá pod tlakem trumpovského izolacionismu. Washington dnes sleduje jediný cíl, kterým je domácí triumf, bez ohledu na to, kdo za něj zaplatí. Nejnovějším terčem této politiky je Ukrajina – konflikt, v němž Bílý dům dobrovolně předává iniciativu Moskvě.

včera

včera

včera

Vladimir Putin

Putinova tajná zbraň: Jak v hybridní válce proti Ukrajině využívá šachy?

Více než tisíc let jsou šachy symbolem strategie a války. V současnosti však tento ikonický sport získává novou roli – stává se nástrojem ruské geopolitiky a propagandy, řízené přímo z Kremlu. Vladimir Putin proměnil tuto starodávnou hru v moderní nástroj své hybridní války proti Ukrajině a Západu, píše server Politico.

včera

Ilustrační foto

Zapomeňme na Západ vs. Rusko. Globální válku může odstartovat Indie s Pákistánem

Další ozbrojený útok v horském Kašmíru, na vysoce napjatém pomezí mezi Indií a Pákistánem, znovu připomněl, jak nebezpečně tenká je hranice mezi lokálním násilím a globální katastrofou. Nenávist mezi oběma jaderně vyzbrojenými státy je natolik zakořeněná a (geo)politicky přiživovaná, že i malý incident může snadno spustit řetězec událostí, který přeroste v nejničivější konflikt 21. století.

včera

Volodymyr Zelenskyj a Donald Trump (21. února 2025).

Zelenskyj usadil Trumpa. Vysvětlil mu, o co Ukrajině a Rusku skutečně jde

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svých posledních vystoupeních znovu zdůraznil, že navzdory destruktivnímu postupu Ruska je to právě Ukrajina, kdo přijal výzvu prezidenta Donalda Trumpa k bezpodmínečnému příměří. Zelenskyj upozornil, že Kyjev udělal maximum pro to, aby jednání s USA pokročila – včetně podpisu memoranda o nerostných surovinách, přičemž byly odstraněny prvky, které by odporovaly ukrajinské ústavě.

včera

včera

včera

včera

včera

Jak bezpečné vakcíny vlastně jsou? Odpověď měla přinést obří studie, Trump ji těsně před dokončením zastavil

Globální vědecký projekt, jehož cílem bylo detailně zhodnotit bezpečnost vakcín proti covidu-19 u stovek milionů lidí, byl náhle ukončen pouhých 13 měsíců před plánovaným závěrem. Důvodem jsou rozsáhlé škrty v rozpočtu amerických vládních institucí, které v posledních týdnech provádí administrativa prezidenta Donalda Trumpa, uvedl server The Guardian.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy