Kdyby to šlo, vystojím frontu na Navrátilovou, svěřila se Kvitová

Londýn - Petru Kvitovou čeká další návrat do Wimbledonu. I když těsně před nejsledovanějším kláním světa nebyla úplně fit a média spekulovala o tom, zda vůbec může nastoupit, na oficiálním webu turnaje vyšel velký rozhovor.

Petra Kvitová se rozpovídala o tom, jak vnímá Wimbledon, jak na ní magické prostředí působí a na co nejraději vzpomíná. A jaká jsou její slova?

"Existuje tolik věcí, které mám ve Wimbledonu ráda. Sledovala jsem ho v televizi, když jsem byla mladá a hrála ještě jen pro zábavu. V té době jsem si nedovedla představit, že bych někdy měla možnost si na té posvátné trávě aspoň zahrát a skutečně vyhrát trofej. Nikdy se mi o tom ani nesnilo. Samozřejmě, že je to můj oblíbený turnaj. Ráda hraju na trávě. Cítím z toho prostředí úžasnou historii. Pokaždé, když jsem tam hrála, tak jsem si uvědomila, jak je skvělé hrát celá v bílém. Jsem ráda, že turnaji zůstala tato tradice," vyznala se česká dvojnásobná šampionka.

Je spousta mladých kluků a dívek, kteří sní o hraní ve Wimbledonu. Petra Kvitová jim posílá jednu důležitou radu. "Když jsem byla mladá, někdo mi dal radu, abych hrála tenis, protože se mi to líbí a že mě to baví. To je to, co by měl cítit jakýkoli chlapec nebo dívka. Hrát tenis, protože ho to baví. Děti by neměly hrát tenis, protože musí. Má to být jen zábava. Teprve potom, až přijdou dobří trenéři, je to o práci, práci a další práci," říká česká tenistka.

Co je pro Petru nejdůležitějším úderem? "Je to servis, který hraji levou rukou. Je to pro mě vždy nejdůležitější úder, bod zlomu, kdy se uvidí, zda můžu uhrát bod či zápas. Pokud mi slouží servis, je to skvělé."

K Wimbledonu patří jahody, spousta naplněných košíčků. Ale jsou to jen diváci, kdo se těší na tuto tradiční pochoutku, nebo se nechají zlákat i hráči? "Vlastně vím, že pokud se podávají se spoustou smetany a cukru, tak jsou opravdu dobré. Jenže stejně můžu sníst jen jeden košíček, maximálně dva," ví Petra Kvitová.

Specifické je v All England Clubu prý i publikum: "Ano, je uctivé, klidné, seriózní."

Psali jsme: Wimbledon: Kolik berou sběrači a kolik alkoholu se vypije? Čísla
 

A pokud by mohla Petra Kvitová dorazit do Wimbledonu jako divák a vybrat si nějaký zápas v jakékoliv době? "Klidně bych vystála frontu na zápas abych mohla vidět Martinu Navrátilová a asi je jedno, proti komu by zrovna hrála. Mezi muži bych ráda viděla Rogera Federera, pravděpodobně proti Rafovi Nadalovi nebo Novakovi Djokovičovi."

A tam je asi i dobrá rada pro diváky, kteří míří do Londýna poprvé. Zkušenosti se rozhodně hodí: "Vím, že se vždy mluví o druhém pondělí turnaje. Ano, to je asi nejlepší den na to, abyste viděli nejlepší hráče po dni odpočinku ve výborné formě. Není úplně snadné, dostat se tam, kam byste chtěli. Ale je skvělé být i na dalších kurtech, kde můžete vidět ostatní hráče a třeba i juniory nebo debly. Na těch kurtech najdete mix všeho."

A který kurt má Petra ráda? "Když nebudu mluvit o centr kurtu, tak můj oblíbený kurt je číslo 2."

Z tohoto povídání je zřejmé, že Petra Kvitová Wimbledon miluje. A první vzpomínka na turnaj prý byla při sledování v televizi, když hrála své poslední finále Martina Navrátilová v roce 1994 proti Conchitě Martinezové.

A vzpomínky Petry Kvitové na Wimbledon? "Mám dvě!" usmívá se. Není třeba dodávat, že nejslavnější turnaj světa vyhrála v letech 2011 a 2014. Letos obhajuje.

Související

Barbora Krejčíková se setkala s princeznami Kate a Charlotte.

Kate předala trofej vítězi Wimbledonu. Mluvila i s českou šampionkou Krejčíkovou

Britská princezna Kate se v neděli dočkala ovací vestoje od publika při mužském finále tenisového Wimbledonu. Šlo o její teprve druhé veřejné vystoupení od konce března, kdy světu oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina. S manželkou následníka trůnu se setkala i nová česká wimbledonská šampionka Barbora Krejčíková. 
Kateřina Siniaková

Na Krejčíkovou ve Wimbledonu navázala Siniaková. S Townsendovou vyhrála turnaj ve čtyřhře

Sobota byla ve Wimbledonu ryze českým dnem. Poté, co ve finále ženského singlu uspěla po Janě Novotné, Petře Kvitové a Markétě Vondroušové jako čtvrtá Češka v historii v éře samostatného státu Barbora Krejčíková, připsal si český tenis ještě ten samý den úspěch i v ženské čtyřhře. Finále turnaje totiž ovládl česko-americký pár Kateřina Siniaková-Taylor Tonwsendová poté, co dvakrát 7:6 porazil kanadsko-novozélandské duo Gabriela Dabrowská-Erin Routliffeová.

Více souvisejících

wimbledon Petra Kvitová Martina Navrátilová

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

včera

včera

George Washington při přeplutí Delaware

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

včera

Jak se USA brání volebním podvodům?

Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům

Americké úřady čelí před prezidentskými volbami pokusům o falšování volebních registrací, dezinformacím a četným žalobám. Úředníci nadále ujišťují o bezpečnosti a legitimnosti procesu. Mnoho států zavedlo předčasné hlasování a korespondenční volbu, aby zajistilo přístupnost voleb. Dělají to navzdory obavám z podvodů, které mezi voliče zasévá především dezinformační scéna – vedená kandidátem Donaldem Trumpem.

včera

Ilustrační foto

Volby prezidenta USA 2024: Vše, co potřebujete vědět

Američané se připravují na 60. prezidentské volby, ve kterých se rozhodne, kdo se stane 47. prezidentem Spojených stát. Tento úřad je často považován za nejmocnější pozici na světě. Zároveň bude zvolen 50. viceprezident. Britský server The Guardian připravil přehled toho, co potřebují zahraniční pozorovatelé voleb vědět.

včera

včera

včera

včera

Donald Trump

Trump zažaloval televizní stanici CBS

Republikánský kandidát a bývalý prezident USA Donald Trump podal žalobu proti televizní stanici CBS kvůli rozhovoru s jeho demokratickou rivalkou, viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Žaloba se týká rozhovoru odvysílaného v říjnu v pořadu 60 Minutes, který podle Trumpa „zavádějícím způsobem“ interpretoval Harrisové odpovědi.

včera

Íránské útočné drony Arash

WSJ: Írán podnikne mohutný a komplexní útok na Izrael

Navzdory varování Spojených států se Írán chystá k dalšímu útoku na Izrael. Americký deník The Wall Street Journal (WSJ) uvedl, že protiútok bude „mohutný a komplexní“, podle informací nejmenovaného egyptského představitele, který je obeznámen s íránskými záměry.  

včera

V amerických volbách už hlasovalo přes 75 milionů lidí. Dříve, než vůbec začaly

Americké prezidentské volby se rychle blíží a podle údajů centra Floridské univerzity pro sledování voleb, které byly zveřejněny v neděli, již více než 75 milionů voličů využilo možnost hlasovat předem.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy