Narodili jste se po roce 1970? Budete žít věčně, tvrdí vědec

Lidská nesmrtelnost fascinuje vědce a filozofy již stovky let. Podle britského vědce se teď už skutečně blíží doba, kdy přestaneme umírat. S informací přišel list Daily Mail.

Podle doktora Iana Pearsona vede k nesmrtelnosti hned několik cest. Rozvoj umělé inteligence podle něj umožní, aby byla vynalezena technologie, která zastaví a zvrátí stárnutí buněk. To by zapříčinilo zlepšení životních podmínek pro lidstvo.

To ale podle něj není vše. Brzy prý budou vynalezena umělá těla na bázi androidů. Do nich bude přesunuta lidská mysl poté, co původní tělo z masa a kostí definitivně zchátrá.

Kdy se můžeme na tyto technologické vymoženosti těšit? Pearson tvrdí, že se stanou realitou kolem roku 2050. „Každý, kdo se narodil po roce 1970, nebude muset pohlédnout smrti do tváře.“ tvrdí britský vědec. „Nejprve budou umělá těla a další vymoženosti pouze pro bohaté. Kolem roku 2060 ale již budou dostupná každému.“ dodává.

Pearson tvrdí, že již dnes můžeme pozorovat vědecký pokrok, který nasvědčuje brzké nesmrtelnosti lidské rasy. „Umělé tkáně, v laboratořích vypěstované orgány, to všechno je cesta k nesmrtelnosti.“ říká. Dále také tvrdí, že možná ne každý bude ale toužit po nesmrtelnosti. „Asi o to nebude stát někdo, jehož tělu je 95 let. Ale když je vám 29, nebo 30, využijete toho rádi.“ myslí si.

A jak konkrétně by podle něj vypadal přesun lidské mysli do umělého těla? „Lidská mysl bude nahrána na online server.“ uvádí Pearson. Z něj se pak bude moci člověk libovolně „vtělit“ do umělých těl, jež budou rozeseta po celém světě. Zcela tak odpadne cestování. „Bude to stejné, jako když si dnes pronajmete auto.“ říká. „Proč létat do Sydney, když chcete vidět jejich operu, prostě se jen vtělíte do místního těla a bude to.“ uzavírá svojí futuristickou vizi vědec.

Související

Jak bude vypadat svět v roce 2045?

Nesmrtelnost máme téměř na dosah ruky, tvrdí populární vědec Brian Cox

Londýn - Lidstvo se žene za představou nesmrtelnosti od nepaměti. Ve středověku zde byli alchymisté pátrající po kameni mudrců, ve 20. století byla zase populární kryogenika a nyní zde máme firmy, které tvrdí, že pracují na přenosu lidského vědomí do počítačů a sítí, čímž se zbavíme fyzického těla.

Více souvisejících

nesmrtelnost věda umělá inteligence (AI) budoucnost technologie

Aktuálně se děje

včera

včera

Patrik Schick

Schick pokračuje ve výtečné fazóně. Čtyřmi góly proti Freiburgu přeskočil Kollera

Od začátku listopadu se může pyšnit český fotbalový útočník Patrik Schick výtečnou střeleckou fazónou. Tento forvard české reprezentace, v níž je neodmyslitelnou oporou, a Bayeru Leverkusen se právě v dresu tohoto bundesligového celku předvádí v poslední době v nejlepším možném světle. Po návratu po dlouhodobém zranění se mu tam v těchto dnech daří vracet se k výkonům z předešlých let. Vše vyvrcholilo v sobotu čtyřmi přesnými trefami proti Freiburgu, díky kterým se tak stal historicky nejlepším českým střelcem v Bundeslize.

včera

včera

včera

Americký muzikálový hit Čarodějka protíná Hollywood a TikTok.

RECENZE: Americký muzikálový hit Čarodějka protíná Hollywood a TikTok

Nejúspěšnější broadwayský muzikál tohoto tisíciletí se dočkal filmové adaptace, respektive její první části. Pohádkový svět problematizující dospělá témata má potenciál stát se pro soudobou generaci moderní filmovou klasikou. Čarodějčina stylizace a celkové uchopení však mají od vycizelovaného a cílevědomého tvaru relativně daleko.

včera

Robert Fico jedná s Vladimirem Putinem v Kremlu. (22.12.2024)

Robert Fico je u Putina v Kremlu

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) je v Kremlu a jedná s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Jde o jejich první společné jednání od roku 2016 a tedy i od začátku plnohodnotné ruské invaze na Ukrajinu v únoru 2022. Fico chce s Putinem jednat o dodávkách ruského plynu. 

včera

včera

včera

Biatlon, ilustrační fotografie.

Davidovou trápí vyhřezlá ploténka. Na operaci se však zatím nechystá

Aktuální česká biatlonová jednička mezi ženami Markéta Davidová drží v současném průběžném pořadí páté místo poté, co mimo jiné hned v úvodu sezóny ve finském Kontiolahti po třech letech ovládla sprint a v dalším ze závodů se vešla do první desítky. Zdálo se tak, že bude přinášet opět radost českým fanouškům, jenže do slibně rozjeté sezóny nakonec přichází brzda v podobě vyhřezlé ploténky. V sobotu přišla příznivá zpráva alespoň v tom, že Davidová zatím nemusí kvůli tomu na operaci a to i díky dobře probíhající konzervativní léčbě.

včera

Štědrovečerní večeře

Bramborový salát podle Magdaleny Dobromily Rettigové

Nedílnou součástí štědrovečerní večeře je dnes bramborový salát. Ten je moderním vánočním jídlem, v minulosti si lidé o Štědrém večeru pochutnávali na něčem jiném. Jedny z nejstarších receptů na bramborový salát zaznamenala ve svých kuchařských knihách Magdalena Dobromila Rettigová.

včera

včera

včera

včera

včera

V Praze proběhla pieta za oběti loňské střelby na FF UK. (21.12.2024) Prohlédněte si galerii

Rok od tragédie, která změnila život mnoha lidem. Česko si připomíná nejhorší masovou střelbu v historii

Rok uplynul v sobotu od nejtragičtějšího útoku střelce v historii České republiky na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Na den přesně před dvanácti měsíci, tedy 22. prosince 2023, předstoupili policisté před veřejnost a potvrdili, že střelba si vyžádala čtrnáct obětí, přičemž pachatel, který byl v okruhu podezřelých z dvojnásobné vraždy v Klánovickém lese, spáchal sebevraždu. 

Aktualizováno včera

V Praze proběhla pieta za oběti loňské střelby na FF UK. (21.12.2024) Prohlédněte si galerii

OBRAZEM: Česko si připomnělo oběti tragédie na FF UK. Naší společností otřásla, říká Fiala

Česko si v sobotu připomíná loňskou tragickou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, ke které došlo na den přesně před rokem. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) otřásl útok celou českou společností. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) konstatoval, že v posledních měsících se udělala řada opatření, aby už k podobnému činu nedošlo.  

21. prosince 2024 21:56

21. prosince 2024 20:30

Česká republika

Česká hymna poprvé zazněla před 190 lety. V Tylově Fidlovačce

Krátce před Vánoci, dne 21. prosince 1834, byla veřejnosti poprvé představena divadelní hra Fidlovačka z pera Josefa Kajetána Tyla. Právě zde před rovnými 190 lety poprvé zazněla i píseň Kde domov můj, která se ihned stala velice oblíbenou a později dokonce státní hymnou.

21. prosince 2024 19:33

21. prosince 2024 18:50

Nobelova cena pro Trumpa? Při splnění jednoho předpokladu může být kandidátem

Pokud budoucí americký prezident Donald Trump dokáže docílit vyřešení konfliktu na Ukrajině, mohl by dostat Nobelovu cenu míru. V komentáři pro server Foreign Affairs napsal americký politolog Michael McFaul. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy