ahold

Soudy, ilustrační fotografie

Soud potvrdil dvoumilionové pokuty pro Ahold a Kaufland

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 800.000 korun pro Ahold, který provozuje prodejny Albert, a 1,08 milionu pro Kaufland. Řetězce tak prohrály spor se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI), která jim sečetla několik prohřešků.
Ilustrační foto

Ahold ustoupil tlaku odborů, zaměstnancům vzrostou mzdy

Praha - Provozní zaměstnanci společnosti Ahold, jako jsou prodavačky nebo skladníci, dostanou letos jednorázově 1000 korun jako dodatečnou odměnu. V příštím roce se jim zvýší základní mzdy v průměru o 8,5 procenta. Dnes se na tom dohodli odboráři s vedením společnosti. Uvedli to ve společném tiskovém prohlášení. Podle odborů berou provozní zaměstnanci Aholdu průměrně 12.500 Kč hrubého měsíčně, vedení společnosti uvádí částku o 3000 Kč vyšší včetně variabilního příspěvku.
Supermarket Albert

Provozní zisk Aholdu v ČR prudce klesl, navzdory růstu tržeb

Praha - Provozní zisk Ahold v České republice ve druhém čtvrtletí klesl na 18 milionů Kč ze 170 milionů Kč před rokem. Nizozemská společnost se v červnu dohodla na spojení s belgickým konkurentem Delhaize. Skupina Ahold Delhaize tak bude čtvrtým největším maloobchodním řetězcem v Evropě.
Supermarket Albert

České aktivity Aholdu se dostaly do ztráty

Praha/Zaandam (Nizozemsko) - Provozní zisk nizozemského řetězce Ahold se v České republice v období od ledna do září bez zahrnutí mimořádných položek meziročně snížil o 22 procent na 14 milionů eur (386,8 milionu Kč). Provozní zisk celé skupiny Ahold za tři čtvrtletí bez zahrnutí jednorázových položek klesl o devět procent na 965 milionů eur.
Supermarket Albert

Změna je tady, prodejny Interspar se mění v Alberty

Praha - Společnost Ahold musí po převzetí prodejen Interspar prodat pět obchodů (značek Albert a Interspar) v České Lípě, Litoměřicích, Táboře a Třebíči. Ahold letos za 5,2 miliardy korun převzal ztrátové prodejny Interspar, díky této transakci se stane jedničkou na českém trhu. Antimonopolní úřad transakci schválil za předpokladu, že společný podíl na trhu obou řetězců by neměl přesáhnout určité procento v žádném městě. Na dotaz ČTK to uvedla společnost Ahold.
Supermarket Spar

SPAR v Česku končí. Obchody převezme Ahold a stane se jedničkou trhu

Praha - Vlastník obchodů Albert převezme v ČR ztrátovou síť prodejen Interspar a stane se jedničkou na tuzemském maloobchodním trhu. Nizozemská maloobchodní společnost Ahold se dohodla s rakouskou firmou SPAR na koupi jejích obchodů v České republice. Hodnota transakce je 5,245 miliardy korun. Oznámil to Ahold na svých internetových stránkách. Interspar je šestým velkým řetězcem, který z českého trhu odchází.
Mák setý je rostlina z čeledi makovitých, u nás běžně pěstovaná jako zdroj potravinářského máku.

Pozor na mák! Našli v něm nebezpečné množství morfinu

Jindřichův Hradec - Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce upozorňují na další závadnou potravinu. Objevila se v obchodním řetězci Ahold. Jedná se o mák modrý ze Slovenska, který objevili v prodejně v Jindřichově Hradci.
Jablka Red Delicio zakoupená v Albert Hypermarket za Kč 49,90 / kg.

Krásné jablko v sobě skrývalo tento hnus! Podívejte

Praha - Nahnilé, otlučené a plesnivé ovoce je v Česku bohužel běžností. Lidé si tak pomalu zvykli, že musí bedny s ovocem pořádně přehrabovat. Jenže ani potom není vyhráno. Dnes nám jeden ze čtenářů serveru EuroZprávy.cz poslal fotografie navenek krásných jablek. Jenže není všechno zlato, co se třpytí.
Ilustrační foto

Hygienici varují: V Aholdu plíseň, v Tescu mrtvý hmyz

Praha - Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce v úterý upozornili na další dvě nebezpečné potraviny na českých pultech. Informace o plesnivé zapáchající pizze a špenátu obsahujícím zakázané množství pesticidu zveřejnili na webu Potraviny na pranýři.
ilustrační fotografie

Pobouřený Ahold prověří prodejnu s přelepenými daty spotřeby

Brno - Společnost Ahold ČR provede interní audit v prodejně v Praze 10, ve které Státní zemědělská a potravinářská inspekce našla balení sýru Eidam s opakovaně přelepeným datem spotřeby. Agenturu Mediafax o tom v úterý informoval ředitel oddělení kvality společnosti Ahold Pavel Mikoška.
POZOR: Plesnivý eidam v obchodě! Podvodně přelepené datum spotřeby

POZOR: Plesnivý eidam v obchodě! Podvodně přelepené datum spotřeby

Brno - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v prodejně společnosti Ahold Czech Republic v Praze balené sýry s opakovaně přelepenými daty použitelnosti a zakázala jejich prodej. Tento způsob prodeje uváděl spotřebitele v omyl, sdělil v pondělí agentuře Mediafax mluvčí SZPI Michal Spáčil.
Ilustrační fotografie

Řetězci Ahold, tedy Albertu hrozila insolvence

Brno - Krajský soud v Brně ve čtvrtek odmítl insolvenční návrh na obchodní řetězec Ahold Czech Republic, podle soudu návrh neobsahoval všechny náležitosti, které obsahovat měl. Vyplývá to z internetové verze insolvenčního rejstříku.
Albert

Ahold letos zavře v Česku 21 prodejen Albert

Praha - Maloobchodní síť Albert, kterou vlastní společnost Ahold, zavře letos v červnu a červenci 21 neefektivních prodejen. Firma to oznámila v pátek jako součást své strategie pro dosažení ziskového růstu v tuzemsku.

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

Volební štáb hnutí ANO

Volby by ovládlo Babišovo ANO, získalo by přes třetinu hlasů, ukázal průzkum

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního bodu a SPD o jedno procento.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Ilustrační foto

Změny počasí působí škody za bilion dolarů. 100 miliard ročně opravdu nestačí

Jak už server EuroZprávy.cz informoval ve čtvrtek, účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. A podle jiných odhadů částka v následujících letech raketově vzroste.

před 6 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Kalousek: Fiala podrazil Válka. Podle Babiše premiér pochopil, jak neschopný ministr zdravotnictví je

Premiér Petr Fiala (ODS), jak EuroZprávy.cz dnes (ve čtvrtek) informovaly, se dohodl s představiteli České lékařské komory (ČLK) na navýšení platů lékařů a zdravotníků. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) však označil tuto dohodu za "nesplnitelné nesmysly" a vnímá ji jako podraz na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09).

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy