Atletika MS

Olympijský stadion v Londýně

Bučení na Justina Gatlina bylo neuctivé, prohlásil sprinterův otec

Londýn - Americký sprinter Justin Gatlin vyhrál v sobotu na atletickém mistrovství světa v Londýně ostře sledovaný běh na 100 metrů. Ovšem než aby přímo na oválu oslavil své prvenství, zamířil raději do útrob stadionu. Diváci ho totiž zasypali bučením a pískotem.
Usain Bolt

MS v atletice: Bolt se loučil se stovkou, v posledním závodě našel dva přemožitele. Juška se rozloučil s medailí

Londýn - V hlavním městě Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v sobotu pokračovalo letošní mistrovství světa v atletice svým druhým dnem. V něm byli nejen atletičtí fanoušci zvědavi na to, jak se ve své končící kariéře rozloučí se stometrovou tratí jamajský fenomenální sprinter poslední doby Usain Bolt. Ten dlouho před tímto šampionátem prohlásil, že právě toto mistrovství bude pro něj to poslední, na kterém se představí coby aktivní závodník. A právě on se nakonec k překvapení všech nerozloučil ve svém posledním individuálním závodě vítězstvím, ale až třetím místem. V rámci jeho poslední stovky ho totiž dokázali porazit hned dva Američané a to jednadvacetiletý Christian Coleman, jenž by ho měl v následujících letech nahradit a Justin Gatlin, jehož vzhledem k jeho dopingové minulosti nemají fanoušci v Londýně zrovna nejraději, a který se dočkal svého druhého triumfu na této trati ve své kariéře po dlouhých dvanácti letech. Ve večerním sobotním programu se pak představil i dálkař Radek Juška, od kterého se očekával útok na cenné kovy, ovšem na rozdíl od páteční kvalifikace, kde předváděl výtečné výkony, tentokrát skočil pouze k 802 centimetrům, což byla délka, která v žádném případě nestačila na ty nejlepší a nakonec tak tedy skončil celkově desátý. Sobotní program začal již dopoledne a už tehdy se v rámci sedmiboje představili obě české reprezentantky Eliška Klučinová a Kateřina Cachová. Po překážkách, výšce, vrhu koulí a běhu na 200 metrů je na tom lépe první jmenovaná atletka, jež se nachází v průběžném celkovém pořadí na sedmé pozici, zatímco Cachová obsazuje po prvním sedmibojařském dni až jednadvacátou příčku. Už v dopoledním programu se pak představili z českých atletů ještě čtvrtkař Pavel Maslák, jemuž se podařilo postoupit, i když ne přímo, ale na čas, jenž měl nejrychlejší ze všech nepřímo postupujících. Ve finále svých disciplín pak budou k vidění ještě kladivářka Kateřina Šafránková a koulař Tomáš Staněk.
Usain Bolt

Třetí zlato. Co je za Boltovým rychlým během? Vědci už to vědí

Peking - Fenomenální sprinter Usain Bolt získal na mistrovství světa v Pekingu už třetí zlatou medaili. Po stovce a dvoustovce ovládl spolu s jamajskými parťáky i štafetu. Celkově vybojoval už svůj jedenáctý titul světového šampiona. Mnozí si kladou otázku, jak může tak rychle běhat. Vědci už znají odpověď!
Zlatý překážkář Svoboda ukončil kariéru

Zlatý překážkář Svoboda ukončil kariéru

Praha – Halový mistr Evropy Petr Svoboda byl nucen kvůli vleklým zdravotním potížím ukončit svoji sportovní kariéru. Učinil tak v pouhých osmadvaceti letech a česká atletika tím přichází o skvělého sportovce.
Švédská výškařka Emma Greenová-Tregarová podpořila své homosexuální kolegy duhovými nehty.

Švédská výškařka musela přelakovat duhové nehty. Proč?

Moskva - Švédská výškařka Emma Greenová-Tregarová si musela přelakovat duhové nehty, kterými na mistrovství světa v Moskvě vyjádřila podporu homosexuálům. Podle Mezinárodní atletické federace IAAF porušila pravidla, která během soutěží zakazují komerční a politická gesta.

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 1 minutou

před 10 minutami

Ázerbájdžán, ilustrační foto

Ázerbájdžánské jednotky zadržely čtyři bývalé lídry Náhorního Karabachu

Ázerbájdžánské úřady zadržely čtyři bývalé lídry Náhorního Karabachu a převezly je do Baku. Příslušníky ázerbájdžánské služby státní bezpečnosti byli zadrženi tři bývalí prezidenti samozvané republiky Náhorní Karabach Arkadij Gukasján, Bako Saakján a Arajik Haruťunjan a bývalý předseda parlamentu David Išchanjan. 

před 39 minutami

Záchranáři zasahují u neštěstí na Strakonicku. (3.10.2023)

Nehodu na Strakonicku nepřežili zaměstnanci železnice. Na trati pracovali

Úterní železniční nehoda na Strakonicku si vyžádala dva životy železničních zaměstnanců, kteří pracovali na trati, uvedla policie. Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda vyjádřil upřímnou soustrast pozůstalým. Drážní inspekce zahájila vyšetřování mimořádné události.  

před 41 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

V 94 letech zemřel bývalý ředitel Komerční banky a senátor ODS Richard Salzmann

V pondělí zemřel ve věku 94 let bankéř Richard Salzmann, někdejší generální ředitel Komerční banky a senátor za ODS. Uvedl to server Lidovky.cz.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy