Björn Höcke (AfD)

AfD (Alternativa pro Německo)

Extremistické Křídlo v rámci AfD se rozpustí, je v hledáčku kontrarozvědky

Pravicově extremistické uskupení Křídlo (Der Flügel), které dosud působilo v rámci německé nejsilnější opoziční strany Alternativa pro Německo (AfD), rozhodlo, že se rozpustí. Uvedla to veřejnoprávní televize ARD. Křídlo, které se dostalo do hledáčku německé kontrarozvědky, tak reagovalo na tlak vedení strany.
AfD (Alternativa pro Německo)

Napětí před sjezdem AfD. Dostane se do čela strany radikál Höcke?

O tom, které ze dvou křídel získá v Alternativě pro Německo (AfD) navrch, i o tom, jestli se nejsilnější německá opoziční strana posune ještě blíže krajní pravici, bude rozhodovat její víkendový sjezd v dolnosaském Braunschweigu. Jeden ze dvou předsednických postů by totiž mohl obsadit politik národoveckého křídla AfD kolem kontroverzního šéfa strany v Durynsku Björna Höckeho.
Židé, ilustrační fotografie

"Nový signál hrůzy." Židy pobouřil volební úspěch AfD v Durynsku

Pobouřeny úspěchem Alternativy pro Německo (AfD) v zemských volbách ve východoněmeckém Durynsku jsou německé i mezinárodní židovské organizace. Mezinárodní osvětimský výbor hovoří o signálu hrůzy, německá Ústřední rada Židů zase o pravicově radikální straně, která využívá lacinou rasistickou propagandu.
Horst Seehofer

Nenávist k Židům roste. Vinu nese AfD, tvrdí Seehofer a další politici

Německý ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) i někteří další politici viní z podílu na vzestupu antisemitismu v zemi nejsilnější opoziční stranu Alternativa pro Německo (AfD). Svou rétorikou podle nich někteří politici tohoto protiimigračního uskupení napomáhají šíření nenávisti k Židům.

Aktuálně se děje

před 16 minutami

před 49 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Události Petra Nutila: Dva roky ruské války proti Ukrajině a podvodník Bendig

Zas další týden uplynul a jsou tu další souhrnné zprávy z právě končícího týdne, shrnuté v pravidelných Událostech Petra Nutila. Tak pojďme na to. 

Zdroj: Petr Nutil

Další zprávy