Bohemia Energy

Energetika, ilustrační fotografie.

Necelá třetina domácností nemusí mít na nové zálohy za energie

Až 28 procent českých domácností zasažených ukončením činnosti některého z dodavatelů energií nemusí mít na nové zálohy dostatek peněz. Vyplývá to z průzkumu společnosti NMS Market Research, který zmapoval situaci odběratelů po ukončení činnosti některých dodavatelů energií.
Energetika, ilustrační fotografie

Srovnejto přináší lidem 10 rad, jak ušetřit při skokovém zvýšení záloh na energie

Téměř miliónu lidí v Česku se týká úpadek, který oznámila skupina Bohemia Energy letos v říjnu. Svoji činnost tak ukončily, z důvodu extrémního navýšení cen na energetické burze, společnosti Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Firmy uvrhly své zákazníky do nejistoty a některé i do velkých finančních problémů. Dodavatelé, kteří od skupiny Bohemia Energy zákazníky převzali, jim totiž právě kvůli vysokým cenám energií vyměřili násobně vyšší zálohy.
Ilustrační foto

Strasti klientů Bohemia Energy nekončí. Začaly jim přicházet nedoplatky

Končící skupina Bohemia Energy zasadila svým někdejším odběratelům energií další nečekanou ránu. Bývalým zákazníkům dodavatelské společnosti začíná v těchto dnech přicházet vyúčtování, které podle Sdružení obrany spotřebitelů často obsahuje vysokou částku za nedoplatek. Řada dřívějších klientů se přitom už potýká s finančními potížemi kvůli ohromným zálohám u dodavatelů poslední instance.
Vláda ČR

Vláda kvůli Bohemia Energy znovu schválila zákon o hromadných žalobách

Vláda ANO a ČSSD opětovně posílá do Sněmovny zákon o hromadných žalobách, které umožňují různým lidem uplatnit stejné nebo podobné nároky v jediném řízení. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Předpis původně jeho kabinet schválil loni v únoru, poslanci však o něm do konce mandátu nerozhodli. Předpis, který kabinet schválil v souvislosti s ukončením činnosti energetické společnosti Bohemia Energy (BE), nyní dostane nová Sněmovna.
Energetika Komentář

Za státní pomoc u vysokých záloh zaplatíme všichni. Babiš problém nevyřešil, jen odložil

Na krach prodejce energií Bohemia Energy se díky českému jazyku hodí hned několik výstižných pořekadel. Jistě, každý může namítnout, že po bitvě je každý generál a že mudrování o tom, proč a jak teď už nikomu nepomůže, jenže… Jenže ani v tomto případě nelze než říct ono ošklivé: „To se dalo čekat“. A pravdu budou mít i ti, kteří poukazují na to, že za praktiky Bohemia Energy se takový konec dal rozhodně čekat. Smutné ale je, že ani stát nepředvádí bůhví jakou statečnost a nápaditost s pomocí těm lidem, které nejen krach, ale i přestup k náhradním dodavatelům vystavil vážným sociálním potížím. Faktem ale je, že ani Bohemia Energy není ani první ani poslední prodejní společností energií v globálním měřítku, která kvůli neschopnosti udržet rozevírající se nůžky mezi rychle rostoucími nákupními cenami energií na trzích a levnými zálohami od klientů, skončila neslavně svou podnikatelskou pouť.
Karel Havlíček

Ministr Havlíček podal trestní oznámení na Bohemia Energy, SPD učiní totéž

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) podal trestní oznámení na společnosti Bohemia Energy, důvodem je podezření ze spáchání trestného činu proti majetku. Havlíček podal trestní oznámení kvůli podezření z nabízení služeb v době ukončování činnosti, účelovému převádění majetku mezi společnostmi a snahy o převedení soukromého majetku. Ministr to dnes řekl na tiskové konferenci.
Karel Havlíček (ANO).

Vláda kvůli krachu Bohemia Energy chystá trestní oznámení pro podvodné jednání

Vláda kvůli ukončení činnosti energetické skupiny Bohemia Energy připravuje trestní oznámení pro podezření na podvodné jednání. Premiér Andrej Babiš (ANO) to dnes řekl ve svém pravidelném pořadu na sociálních sítích. Za kabinet trestní oznámení podle něj podepíše vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO).
Petr Fiala (ODS).

Fiala odmítá plošná opatření na pomoc lidem ohroženým energetickou chudobou

Předseda ODS Petr Fiala odmítl plošná opatření na pomoc lidem, jež postihlo zdražení cen energií a ukončení činnosti dodavatelů. Jedinou cestou podle něj je, aby se stát domluvil s dodavateli poslední instance na stanovení maximálního procenta, o které je možné zvýšit zálohy. Kandidát vznikající vládní koalice na premiéra to řekl v dnešním diskusním pořadu Partie v televizi CNN Prima News.
ČEZ, ilustrační foto

Desítky tisíc bývalých klientů Bohemia Energy má smlouvy u nových dodavatelů

Desítky tisíc bývalých klientů Bohemia Energy, která ukončila činnost v polovině října, mají podepsané smlouvy u nových dodavatelů. Další klienti o nových smlouvách jednají, zjistila ČTK v anketě mezi firmami, které mají statut dodavatele poslední instance (DPI). Standardní ceník je pro klienty výhodnější než ceník DPI, a to i o desítky procent. Celkem musí nové smlouvy uzavřít na 900.000 bývalých klientů Bohemia Energy.
Petr Fiala

Konec dodavatelů energií je i selháním ministerstva, míní Fiala

Ukončení činnosti několika dodavatelů energií považuje adept na premiéra Petr Fiala (ODS) za selhání ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Za jiných okolností by podle něj byla na místě rezignace ministra Karla Havlíčka (za ANO).
Energetika, ilustrační fotografie

Bohemia Energy se hájí: Závazkům dostojíme, pouze jsme ukončili činnost

Končící energetická skupina Bohemia Energy dostojí všem svým závazkům vůči zákazníkům, zaměstnancům, bankám i dodavatelům. Firma odmítá tvrzení, že zkrachovala. Společnost to sdělila v dnešním tiskovém prohlášení, které zaslala ČTK. Uvedla, že k utlumení činnosti a ukončení dodávek elektřiny a plynu přistoupila právě z důvodu, aby taková situace nenastala.
Energetika, ilustrační fotografie

Zákazníkům Bohemia Energy nehrozí, že nenajdou dodavatele

Nehrozí, že současní zákazníci Bohemia Energy nenajdou nového dodavatele energií. Mají na to půl roku, dá se očekávat, že zákazníky osloví firmy, které jsou tzv. institutem poslední instance. Lidé ale musí počítat se zdražením. ČTK to dnes řekl analytik společnosti ENA Jiří Gavor. Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR, dnes oznámila, že ukončí činnost a dodávky elektřiny a plynu.
Energetika, ilustrační fotografie

Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií

Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku. Skupina se zhruba 900.000 odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Požádá Energetický regulační úřad o zrušení licencí všech výše uvedených společností. Firma o tom dnes informovala ČTK.

Aktuálně se děje

před 29 minutami

před 1 hodinou

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Má se hrát fotbal v zimě?

Sněhová kalamita zavařila vedení Ligové fotbalové asociace. Zaslouženě

To, že se nejvyšší fotbalové soutěže hrají i přes Vánoce a Silvestra v Anglii či ve Španělsku, je známá věc, přeci jenom tam ale panují trochu jiné klimatické podmínky umožňující fotbal hrát. Pravda, situace, která nastala o prvním prosincovém víkendu v Česku, je v mnoha ohledech mimořádná a nemusí nastávat každý rok, přeci jenom je ale větší pravděpodobnost v tom, že v českých zeměpisných šířkách a délkách nastane takováto situace častěji. 

včera

včera

Pavel Nedvěd

Hledání trenéra fotbalové reprezentace se dostalo do další fáze. Šanci má Hašek s Nedvědem

Jak známo, česká fotbalová reprezentace je pouhý půlrok do mistrovství Evropy v Německu bez trenéra. Stalo se tak poté, co po úspěšné kvalifikaci v listopadu na svůj post rezignoval kouč Jaroslav Šilhavý. Od té doby se v médiích přetřásalo mnoho jmen, která by ho mohla nahradit, od představitelů Fotbalové asociace ČR (FAČR) ale žádné jméno případného nového trenéra nedostanete. Jak sám předseda FAČR Petr Fousek v pondělí uvedl, do doby, než bude něco jistého, žádné jméno neřekne. Obecně se ale nejvíce spekuluje o tom, že by měl národní tým převzít tandem Ivan Hašek-Pavel Nedvěd.

včera

včera

včera

UEFA

Češi znají soupeře na Euru 2024. Utkají se s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže

V německém Hamburku se v sobotu v podvečer dozvěděli fotbaloví fanoušci složení základních skupin nadcházejícího mistrovství Evropy, které se v příštím roce uskuteční v Německu. Český tým se tak po losu, kterého se zúčastnil i Tomáš Rosický, dozvěděl, že první zápas v rámci šampionátu sehraje 18. června v Lipsku proti Portugalsku s Cristianem Ronaldem. Dále se pak ve skupině F utká s postupujícím z barážové větvě C (Řecko, Gruzie, Kazachstán nebo Lucembursko) a na závěr pak s Tureckem. Tyto dva duely se odehrají v Hamburku.

včera

Ilustrační foto

Počasí v Česku lámalo rekordy. Meteorologové podobně teplý podzim nepamatují

Letošní podzim v pražském Klementinu zaznamenal nejteplejší teploty od počátku měření v této stanici v roce 1775. Podle tiskové zprávy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla průměrná teplota od září do konce listopadu 13,6 stupňů Celsia, což představuje odchylku od normálu let 1991 až 2020 o 2,6 stupně.

včera

včera

včera

včera

včera

Pohřeb Schwarzenberga se blíží. Už zítra se lidem zpřístupní rakev s urnou

Již ve středu začne oficiální program posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem, který zemřel 12. listopadu ve věku 85 let. Samotný pohřeb se státními poctami proběhne v sobotu 9. prosince v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy