Commonwealth

Soudy, ilustrační fotografie

Jak za kolonialismu? Paruky pro soudce vyvolaly v Zimbabwe pohoršení

Vlnu pohoršení vyvolalo v Zimbabwe rozhodnutí vlády objednat si u jedné britské firmy paruky pro soudce. Země má za ně zaplatit 118.400 liber (asi 3,5 milionu Kč). Vláda podle kritiků jedná nehospodárně, tradiční soudcovské paruky navíc podle nich vyvolávají vzpomínky na koloniální minulost a v moderním Zimbabwe nemají místo. Napsal to britský list The Guardian.
Velká Británie

Británii chybí vojáci,.zjednoduší občanům Commonwealthu vstup do své armády

Cizinci ze zemí Společenství (Commonwealth) budou moci nově sloužit v britské armádě, aniž by předtím žili několik let ve Spojeném království. Podle televizní stanice Sky News to dnes oznámilo britské ministerstvo obrany. Uchazeči o službu v britské armádě z jiných zemí než ze Společenství nadále přijímáni nebudou.
Londýn, řeka Temže a sídlo senátu a parlamentu

Británie hasí skandál. Vyhoví migrantům z Commonwealthu, kterým hrozila deportace

Londýn - Británie udělí občanství migrantům ze zemí Společenství (Commonwealth), kteří žili v zemi legálně desítky let, ale úřady jejich pobyt chybně označily za nezákonný a hrozily jim deportací. Oznámila to v pondělí ministryně vnitra Amber Ruddová v reakci na kauzu karibských imigrantů z takzvané generace Windrush. Británie odpustí zájemcům o občanství ze zemí Společenství, kteří do země přišli do roku 1973, poplatky i povinnost složit jazykový a znalostní test.
Theresa Mayová

Británie nese zvláštní odpovědnost za homofobii v Commonwealthu, přiznala Mayová

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová řekla na pravidelném setkání 53 lídrů zemí Commonwealthu, volného sdružení Velké Británie a jejích bývalých kolonií, že hluboce lituje vývozu zákonů proti homosexualitě v dobách kolonizace. Jedná se o reakci na petici se 104 tisíci podpisy, kterou obdrželo londýnské sídlo Commonwealthu minulý týden. Informoval o tom britský deník The Guardian.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy