Cyril Höschl (psychiatr)

Univerzita Karlova

Rozbroje na UK: Výzva kolegů je spíš politický než odborný názor, tvrdí lékaři

Lékaři a další odborníci z několika fakult Univerzity Karlovy (UK) se ohradili proti prohlášení jedenácti svých kolegů z UK k epidemii covid-19, v němž vyzvali k uvolňování opatření, protože může mít dopady na zdraví lidí i ekonomiku. Podle vyjádření zástupců lékařské fakulty v čele s děkanem Aleksi Šedem jde u nich o politický názor spíš než o odborný.
Ilustrační foto

Neshody na UK. Lékaři se ohradili proti prohlášení některých kolegů

Lékaři z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (UK) se ohradili proti prohlášení jedenácti svých kolegů z UK k epidemii covid-19 v než vyzvali k uvolňování opatření, protože může mít dopady na zdraví lidí i ekonomiku. Podle vyjádření zástupců lékařské fakulty v čele s děkanem Aleksi Šedem jde u nich o politický názor spíš než o odborný.
Důchodci, ilustrační fotografie

Koronavirus a důchodci? Pandemie na ně může mít vážný dopad

Statečně vzdorují nepříznivé situaci. Staří pacienti a klienti domovů pro seniory se prozatím dobře vyrovnávají s nařízením vlády České republiky, která kvůli pandemii nového typu koronaviru COVID-19 zakázala návštěvy v nemocnicích na lůžkových odděleních i v pečovatelských domech. „Nyní je opravdu klíčové, aby nikdo ze seniorů, když k nim nemůže rodina, nezůstal izolovaný a bez zájmu. Nutná je rovněž pravidelná komunikace,“ říká exkluzivně pro EuroZprávy.cz přední psychiatr a ředitel Národního ústavu duševního zdraví v Klecanech Cyril Höschl.
Ilustrační foto

Jste ve stresu? Je to dobře, tvrdí psychiatr Cyril Höschl

Stres není jednoznačně negativní. Je negativní pouze tehdy, když je spojený s nemožností mít vliv na události a když je to tzv. distres, ten špatný a škodlivý. Eustres je ten pozitivní nebo i příjemný stres, který bychom v medicíně například mohli přirovnat ke zdravému pohybu. Proto já říkám mějte stres, protože je to zdravé," řekl jednou psychiatr Cyril Höschl, který se zasloužil o popularizaci a destigmatizaci psychiatrie v očích široké veřejnosti v posledních desetiletích.

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy