Janis Varufakis

Řecká krize

Tajný plán Varufakise: Řecko mělo přes noc přejít na drachmy

Atény - Řecký exministr financí Janis Varufakis uvažoval o vytvoření souběžného platebního systému v Řecku. Pokyn k tomu prý dostal od nynějšího premiéra Alexise Tsiprase již loni v prosinci, tedy měsíc před parlamentními volbami v Řecku, které Tsiprase vynesly k moci. O plánu věděla jen velmi malá skupina zasvěcenců.
Ilustrační foto

Řecký ministr financí Varufakis rezignoval. Už je znám nástupce

Atény - Řekové ve včerejším referendu řekli mezinárodním věřitelům "ne", lidé odmítají další škrty a vláda Alexise Tsiprase chce vyjednat lepší podmínky pro další půjčku. Řecký ministr financí Janis Varufakis chce kabinetu usnadnit pozici a oznámil, že odstupuje z funkce. Jeho nástupce se stal hlavní vyjednávač Atén s mezinárodními věřiteli Euklidis Tsakalotos.
EUR - evropská měna

Řecké banky před kolapsem. Přijdou lidé o část úspor?

Atény - Bezmála týden si kladou nejen Řeckové, ale celá EU otázku, co bude dál s řeckými bankami. Obavy se vystupňovaly poté, co list Financial Times (FT) v pátek zveřejnil zprávu, že by lidé mohli přijít o část svých vkladů, aby se tak zabránilo finančnímu kolapsu. Atény takové zvěsti odmítají.
Alexis Tsipras, předseda vítězné strany SYRIZA v parlamentních volbách 25.1.2015.

Pád Tsiprase? "Ano" v referendu může přinést otřes

Atény - Pokud Řekové v nedělním referendu řeknou "ano", patrně nastane otřes na politické scéně. Řecký ministr financí Janis Varufakis dnes prohlásil, že v takovém případě podá demisi a možná odstoupí celá vláda.
Ilustrační foto

Atény na cestě k bankrotu: Grexit je nevyhnutelný?

Atény - Včera opět krachla jednání mezi věřiteli a zadluženým Řeckem. Vyvstává proto opět otázka, zda Atény opustí eurozónu. Řecký ministr financí Janis Varufakis tuto možnost ale v rozhovoru pro německý list Bild vyloučil.
Řecko, státní vlajka

Řecko mění vyjednavače s věřiteli, cíle má pořád stejné

Athény – Po nezdaru při jednání s věřiteli z eurozóny Řecko mění hlavního vyjednavače. Místo ministra financí Janise Varufakise bude zastupováním země pověřen náměstek ministra zahraničí Euklidis Tsakalotos. Média v tom vidí možný pozitivní dopad, zároveň ale varují, že posun ve vyjednávání zřejmě jen tak nenastane.
Ilustrační foto

Řecko téměř na mizině, další jednání v Bruselu bude rozhodující

Atény/Brusel - Řecko finišuje s přípravami na pondělní setkání ministrů financí eurozóny, které může být kvůli stále prázdnější státní pokladně pro budoucnost této zadlužené země rozhodující. Atény mají svým partnerům předložit podrobnosti ohledně seznamu plánovaných reformních opatření a teprve potom padne verdikt, zda tamní vláda získá část finanční pomoci ve výši 7,2 miliardy eur.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Zemřela Hana Brejchová, mladší z dvojice herecky nadaných sester

Den po oznámení ohledně Josefa Laufera přichází další smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřela Hana Brejchová, mladší ze sesterského dua a hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy