mapy

Mount Cook nebo Aoraki je s výškou 3754 m nejvyšší horou Nového Zélandu, autor: Mr. Tickle

Nová mapa odhaluje existenci potopeného kontinentu. Ví se o něm jen pár let

Kontinent, po kterém se proháněli dinosauři, zmizel pod vodu před 85 milióny lety a po staletí nebyl odhalen. Zélandie má maximální rozlohu zhruba jako polovina Austrálie. V současné době na 7 % nepotopeného fragmentu žijí lidé a jmenuje se Nový Zéland. Nyní lidé na celém světě mohou kontinent prozkoumat z pohodlí svého domova.
Logo společnosti Google

Google čelí vyšetřování kvůli údajům o poloze uživatelů

Irská Komise pro ochranu dat (DPC) začala vyšetřovat, jakým způsobem americká internetová společnost Google nakládá s údaji o poloze uživatelů. Dnes o tom informoval irský úřad. Google má své evropské ústředí právě v Irsku, což v současnosti z DPC dělá klíčového regulátora tohoto nadnárodního gigantu v celé Evropské unii.
Ikea

IKEA má průšvih: Na mapě vynechala Nový Zéland, je z toho pozdvižení

Švédská nábytkářská firma IKEA rozlítila uživatele sociálních sítí svou mapou světa, na které chybí Nový Zéland. Opominutí si všiml jeden americký zákazník, který pak kvůli tomu firmu pranýřoval na sociálních sítích. Ke kritice se okamžitě připojila řada novozélandských obyvatel, kteří se cítili chybou dotčeni. IKEA se poté za omyl omluvila, napsal server BBC.
John Fitzgerald Kennedy

Kennedyho tajná „apokalyptická“ mapa byla vydražena v aukci

Boston – Asi v žádném jiném okamžiku nebylo lidstvo blíže svému zničení, než během tzv. Karibské (Kubánské) raketové krize. O jejím průběhu již bylo napsáno množství knih a natočena řada filmů. Teď se navíc objevil unikátní artefakt přímo spojený s Johnem Kennedym.
Se začátkem léta hrozí dopravní zácpy

Malé americké město si stěžuje, mapy společnosti Google mu zablokovaly silnice. Co na to jeho obyvatelé?

New Jersey - Google Maps, tedy aplikace, která pomáhá chodcům a motoristům najít správnou cestu do určitého místa, by měla usnadnit dopravní situaci na celém světě. Ne všude se to ale daří. V malém americkém městečku Leonia ve státě New Jersey nemohou unést to, že kvůli mapám mají ucpané silnice, protože jejch městem vede zkratka. Jak se jeho obyvatelé zachovali?
Mapa dopravy Západozemí Michaela Tyznika

Americký umělec navrhl MHD pro zemi ze seriálu Hra o trůny

New York – Michael Tyznik je fanouškem fantasy seriálu Hra o trůny, zároveň se však zajímá o tvorbu map hromadné dopravy. Rozhodl se tyto dva zájmy spojit a vytvořil tranzitní mapu Západozemí. Mrkněte, jakou trasou se nejlépe dostanete do Vysoké zahrady nebo ke Zdi.

Aktuálně se děje

před 36 minutami

před 1 hodinou

Ilustrační fotografie.

Školní rok v minulosti nezačínal v září. Co se dříve děti učily?

Žákům v září začal školní rok a pravidelné vyučování. Jeho struktura a složení prošly za staletí mnohými proměnami. Jaké předměty se v minulosti na školách vyučovaly? A kdy začínal školní rok? Žáci dříve neusedali do školních lavic dne 1. září a učili se zcela jiné věci než dnešní děti.

před 2 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

Jak ukazuje snímek z reportáže NBC News, voda je skutečně všudypřítomná (NYC, 29. září 2023).

New York po mohutném dešti zaplavila voda. Doprava zkolabovala

Dešťové srážky paralyzují jednu z největších světových metropolí. Guvernér státu New York vyhlásil v New Yorku kvůli prudkým lijákům a místním záplavám stav nouze. Jen za poslední tři hodiny v Brooklynu napršelo více než 10 centimetrů srážek. Voda přerušila provoz metra a autobusů, uvěznila lidi v autech a chodci se brodili po zatopených ulicích, kde hladina vody někdy sahala až do pasu.

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Co hrozí Slovensku? Fico ho může posunout o desítky let zpět, nechápe ani smysl evropské integrace

Vítězství Roberta Fica může zdiskreditovat Slovensko v očích zahraničních partnerů a zemi izolovat, pokud bude naplňovat sliby z kampaně. Dnešní doba vyžaduje spolupráci se zahraničím, členství v Evropské unii každému členskému státu šetří prostředky. Budoucí obnova Ukrajiny je lukrativní, jenže o to Slováci mohou díky Ficově politice přijít. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy