ovm

Andrej Babiš

Babiš opět odmítl přijít k Moravcovi

Praha - Šéf hnutí ANO Andrej Babiš opět nedorazil do diskuzního pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Tam měl tuto neděli diskutovat s předsedou České pirátské strany Ivanem Bartošem. Babiš do studia nepřišel už letos v květnu uprostřed vládní krize.
Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda vlády

Sobotka vystoupil v televizi. A rozjel to ve velkém

Praha - V dnešním pořadu ČT Otázky Václava Moravce (OVM) byl v první části hostem premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Domnívá se, že hnutí ANO by si mělo ponechat křeslo ministerstva financí. Konkrétní osobu, která by měla Babiše nahradit, nechtěl komentovat. Diskutuje se zejména o náměstkyni ministerstva Aleně Schillerové.
Hnutí ANO v Brně: Andrej Babiš

Podělal jsem to, řekl Babiš k nahrávce s novinářem. Do televize nedorazil

Praha - Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) na dnešní diskusi ve veřejnoprávní České televizi nedorazil. Na facebooku to vysvětlil tak, že by proti němu bylo pět lídrů parlamentních stran a moderátor Václav Moravec. Poté dodal, že inkriminující nahrávka, kvůli které čelí kritice, byla chyba.
Václav Klaus

Blažek prozradí u Moravce své plány v rezortu

Praha - Priority a rozpočet ministerstva spravedlnosti, postavení justičních orgánů v demokracii nebo samosprávné instituce soudců a státních zástupců, to jsou témata nedělní debaty Otázky Václava Moravce, kde usedne nový šéf rezortu Pavel Blažek (ODS). hovoit se bude i o očistě ODS a kongresu strany.
Kalousek promluví v OVM o kauze CASA a Parkanové

Kalousek promluví v OVM o kauze CASA a Parkanové

Praha - Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka budou hosty první části nedělních Otázek Václava Moravce. Politici budou mluvit o aktuálním vývoji v kauze letounů CASA a Vlasty Parkanové (TOP 09) či o čerpání z evropských fondů, dostat se mají také k vládním reformám.
Kauza Ratha: Její aktuální vývoj u Moravce!

Kauza Ratha: Její aktuální vývoj u Moravce!

Praha - Tématy nedělních Otázek Václava Moravce budou aktuální vývoj v kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nebo stav přípravy protikorupčních zákonů. Diskuse se zúčastní ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) či jeho stínový protějšek z ČSSD Jiří Dienstbier.
V OVM si opět posvítí na kauzu Davida Ratha

V OVM si opět posvítí na kauzu Davida Ratha

Praha - Nedělní Otázky Václava Moravce se ještě jednou vrátí ke kauze poslance Davida Ratha - hosté ve studiu ji srovnají s případy v minulosti. Hlavními hosty budou ministr vnitra Jan Kubice a jeho stínový protějšek Jeroným Tejc (ČSSD).
Bohuslav Sobotka ČSSD), předseda strany

Zkorumpovaný Rath u Moravce! Uhájí Sobotka čest ČSSD?

Praha - Horkými tématy nedělních Otázek Václava Moravce je korupce, kauza bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nebo změny na státním zastupitelství. Ve studiu o nich budou diskutovat prezidentka Unie státních zástupců Lenka Bradáčová, šéf ČSSD Bohuslav Sobotka a vicepremiérka Karolína Peake.
OVM se zaměří na protesty odborů a hrozbu generální stávky

OVM se zaměří na protesty odborů a hrozbu generální stávky

Praha - Na protesty odborů, hrozbu generální stávkou, ale i na rozpočtové škrty, reformy a jejich dopady na občany se zaměří nedělní Otázky Václava Moravce v České televizi. Hosty první části pořadu budou ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek.
Nečas s Peake u Moravce! Poodhalí budoucnost vlády?

Nečas s Peake u Moravce! Poodhalí budoucnost vlády?

Praha - Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce bude předseda vlády ČR a předseda strany ODS Petr Nečas. Ten bude hovořit o směřování zahraniční politiky České republiky, stavu reforem a dalších reformních plánech i o aktuální politické situaci.
Policie a odposlechy bude řešit Kubice u Moravce

Policie a odposlechy bude řešit Kubice u Moravce

Praha - Nedělní debata na České televizi (ČT) nabídne jako hlavní hosty ministra vnitra Jana Kubiceho (nestr.) a předsedu komunistů Vojtěcha Filipa. Tématem pro ně bude situace na rezortu vnitra, úniky z vyšetřování nebo zveřejněné odposlechy, ve druhé části se pořad zaměří na doručování pošty.
Kalousek o škrtech poučí Haška z ČSSD! Ostrý souboj u Moravce

Kalousek o škrtech poučí Haška z ČSSD! Ostrý souboj u Moravce

Praha - V nedělní debatě Otázky Václava Moravce usednou ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a šéf Asociace krajů ČR Michal Hašek (ČSSD). Hlavním tématem budou nejen škrty v rozpočtu do roku 2014, sazby DPH, ale také čerpání evropských fondů, spory ve vládě nebo hledání prezidenta.

"Setře" Schwarzenberg u Moravce vládu za postoj k fiskálnímu paktu?

Praha - Vize politické a ekonomické pozice Česka v rámci Evropské unie budou řešit hosté diskusního pořadu Otázky Václava Moravce. V křeslech vedle moderátora usedne například ministr zahraničí Karel Schwarzenberg nebo místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek, informovala mluvčí České televize Michaela Fričová.

Aktuálně se děje

před 7 minutami

před 32 minutami

před 48 minutami

před 54 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

včera

včera

Gripen

Vláda schválila vyčlenění 216 miliard na nadzvukové letectvo do roku 2036

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné infrastruktury. Na svém webu to uvedlo ministerstvo obrany.

včera

včera

Senát ČR

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ivan Bartoš

Sněmovna schválila eDoklady. Lidem usnadní život už od ledna

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

včera

Senát ČR

Senát schválil růst rodičovského příspěvku, od ledna bude činit 350 tisíc korun

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. 

včera

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

včera

Počasí dnes opět trápí řidiče. Tvoří se ledovka i náledí, teploty klesly až na -20

Druhý den po sobě počasí trápilo řidiče. Teploty zejména v noci a k ránu místy klesly hluboko pod nulu, na řadě silnic leží vrstva sněhu, a některé jsou kluzké. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy