pyrotechnici

Německá policie, ilustrační foto

Manévry v Dortmundu: Kvůli bombám z války evakuováno 14 tisíc lidí

Pyrotechnici dnes v Dortmundu zneškodnili dvě nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války. Našly se v hustě obydlené oblasti, své domovy proto muselo opustit kolem 14.000 lidí. Krátce před 16:00 experti zlikvidovali první z bomb a následně i druhou, takže se lidé mohli začít vracet domů, uvedla agentura DPA.
policie

Pyrotechnici zasahovali na Prostějovsku, při stavbě domu objevena bomba

Manévry pyrotechniků způsobila v neděli a v pondělí dělostřelecká mina, kterou našli lidé při stavbě rodinného domu v Mořicích na Prostějovsku. Podle odborníků šlo o tříštivou ruskou dělostřeleckou minu z druhé světové války. Odvézt ji kvůli jejímu stavu nemohli, nakonec se rozhodli ji v pondělí odpálit v bezpečné vzdálenosti za domy.
Ilustrační foto

Pyrotechnici ve Frankfurtu zneškodnili bombu z války, 17 tisíc lidí se vrací domů

Pyrotechnikům v německém Frankfurtu nad Mohanem se dnes odpoledne podařilo zneškodnit leteckou bombu z druhé světové války, nalezenou při stavebních pracích. Informovala o tom agentura DPA. Akce, kvůli které muselo být vyklizeno sídlo Evropské centrální banky a na 16.500 lidí muselo opustit své domovy, skončila dříve, než se čekalo.

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

včera

Putin tvrdí, že se nechystá rozmístit jaderné zbraně ve vesmíru

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl tvrzení o plánech Ruska na rozmístění jaderných zbraní ve vesmíru. Tuto informaci uvedl na nedávném jednání své bezpečnostní rady, kde současně diskutoval s nejbližšími spolupracovníky o neutralizaci hrozeb ve vesmíru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy