O KLDR v Bílém domě: Proběhne velká porada se členy Senátu. Tohle není obvyklé

Washington - Americká vláda uspořádá ve středu neobvyklou konzultaci věnovanou situaci v Severní Koreji. Do Bílého domu bylo pozváno všech sto členů Senátu amerického Kongresu, kteří vyslechnou informaci ministra zahraničí Rexe Tillersona, ministra obrany Jima Mattise, šéfa zpravodajských služeb Dana Coatese a předsedy sboru náčelníků štábů Josepha Dunforda. V pondělí to oznámil mluvčí Bílého domu Sean Spicer.

Vládní činitelé se obvykle k podobným schůzkám scházejí se senátory v uzavřených prostorách Kongresu, svolání schůzky do Bílého domu je výjimečné, napsala agentura Reuters. Obvyklá není ani účast čtyř tak vysoce postavených státních činitelů.

Scénář schůzky má být podle amerických poslanců signálem do Pchjongjangu, že Washington své výroky o přitvrzení politiky vůči KLDR myslí vážně.

Spojené státy dávají najevo rostoucí znepokojení z raketových a jaderných testů severokorejského režimu. Prezident Donald Trump v pondělí v projevu ke členům Rady bezpečnosti OSN řekl, že nynější stav věcí je nepřijatelný a rada musí být připravena zavést vůči KLDR nové sankce. Podle republikánského senátora Lindseye Grahama by ve středu vláda měla oznámit, kde leží nepřekročitelná "červená čára", pokud pro USA nějaká existuje.

Podobné setkání prý Bílý dům připravuje i pro členy Sněmovny reprezentantů.

Související

Více souvisejících

Severní Korea (KLDR) Donald Trump Bílý dům USA Sean Spicer

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy