Vědci otevřeli hrob jednoho z nejhorších vrahů v historii. Chtěli se ujistit, že neutekl

H. H. Holmes patří k nejhorším vrahům americké historie. O jeho hotelu, který byl ve skutečnosti pečlivě postavený, aby Holmesovi umožnil pohrávat si se svými oběťmi. Byl za své zločiny popraven. Někteří lidé se však báli, že se mu podařilo utéct.

Doktor H. H. Holmes byl pravděpodobně prvním sériovým vrahem Ameriky. Okolo roku 1890 tento lékárník nalákal tucty lidí do svého Hradu vražd, hrál si s nimi podobně jako hlavní záporák filmů Saw, zabil je… A pak si ještě pohrával s jejich mrtvými těly.

Život a smrt většiny sériových vrahů bývá obklopený tajemstvími. HH Holmes není výjimkou. Jedna z nejobvyklejších teorií, která kolovala světem, byla ta, že se Holmesovi podařilo utéct ze své popravy utéct.

Aby tuto představu ukončil, soudce rozhodl nechat hrob exhumovat. K rozkazu došlo dříve v letošním roce. Rozhodnutí následovalo po žádostech od History Channel, který pracoval na sérii American Ripper.

H. H. Holmes se ve skutečnosti jmenoval Herman Webster Mudgett. V období World‘s Fair v roce 1893 si Holmes zřídil hotel v Chicagu. Nešlo však o obyčejný hotel. Bylo to děsivé bludiště padacích dveří, falešných dveří, dlouhých a zmatených chodeb, skrytých ventilačních šachet. Ve sklepě stála pec veliká tak akorát pro člověka. Po té, co si Holmes se svými oběťmi „pohrál“, zabil je. Pak je rozpitval a stáhl z je z kůže.

Holmes se přiznal k zabití 27 obětí ve svém „hotelu“ i jinde, ačkoliv opravdový počet obětí není zcela jistý. Jeho vraždící řádění skončilo, když byl zatčen v Bostonu 17. listopadu 1894. V roce 1896 byl odsouzen k popravě oběšením.

Holmes měl reputaci jako podvodník. Právě kvůli této reputaci si mnoho lidí myslelo, že se mu možná nějak podařilo podplatit strážné, utéct popravě. Podle těchto představ pak Holmes uprchl a usadil se v Jižní Americe.

Podle agentury Associated Press jsou nyní výsledky exhumace veřejné. Testy antropologů v University of Pennsylvania došly k tomu, že ostatky v borové rakvi patří opravdu doktoru HH Holmesovi. Zdá se tedy, že se teorie pletou a Holmes spravedlnosti neunikl.

Vědci využili jeho zubů, aby ho identifikovali. Nicméně dostali mnoho dalších náznaků. Na Holmesovu žádost byl hrob naplněn maltou a vykopán dostatečně hluboko, aby ležel pod hladinou vody.

Protože byl mimo vzduch, Holmesovo tělo se zachovalo mnohem lépe, než by se od 120 let staré mrtvoly čekalo. Výzkumníci zjistili, že většina Holmesova oblečení byla zachována a jeho knírek byl podle Science Alert stále připevněn k lebce.

Související

Příroda na poloostrově Kola, ilustrační fotografie.

Objevili sovětští vědci peklo? Kolský hlubinný vrt skrývá tajemství

Sovětští vědci na začátku devadesátých let vytvořili nejhlubší vrt na světě. Dosáhli hloubky přes dvanáct kilometrů, než je zastavila porucha. Zatímco se oficiální zprávy odvolávají na nedostatek financování a celkovou bezvýslednost takového výzkumu, místní obyvatelé a milovníci paranormálních jevů mají jasno – vrtání skončilo, protože vědci objevili peklo. 

Více souvisejících

věda historie Sérioví vrazi Masoví vrazi

Aktuálně se děje

před 31 minutami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajinská armáda se poprvé střetla se severokorejskými vojáky

Ukrajinský ministr obrany Rustem Umerov oznámil, že ozbrojené síly jeho země poprvé narazily na severokorejské vojáky, kteří byli údajně vysláni na pomoc Rusku. V rozhovoru pro jihokorejskou veřejnoprávní stanici KBS uvedl, že mezi ukrajinskými a severokorejskými jednotkami došlo k „malému střetnutí,“ aniž by specifikoval přesné místo či čas incidentu.

před 1 hodinou

Jean-Claude Juncker

Juncker: Pokud vyhraje Trump, Evropa musí ukázat sílu

Bývalý předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker vyzval Evropskou unii, aby zaujala sebevědomý postoj ve vztazích se Spojenými státy, bez ohledu na to, kdo zvítězí v nadcházejících prezidentských volbách v USA. Juncker varoval EU, aby při jednáních „nepůsobila ustrašeně.“

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ilustrační foto

Volby v USA: První obec sečetla výsledky. Trump i Harrisová mají tři hlasy

V malé obci Dixville Notch v americkém státě New Hampshire se v úterý ráno rozběhly prezidentské volby ve Spojených státech. Prvních šest registrovaných voličů odevzdalo své hlasy hned po otevření volební místnosti o půlnoci místního času (06:00 SEČ), přičemž současní kandidáti Kamala Harrisová a Donald Trump si shodně rozdělili po třech hlasech. Uvedl to server CNN.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Volby v USA

Volby v USA startují. Harrisová může být první prezidentkou

Občané Spojených států amerických se v úterý po čtyřech letech vydávají k volebním urnám, aby rozhodli, kdo bude jejich příštím prezidentem. Ve vypjatém boji o Bílý dům stojí proti sobě kandidátka Demokratické strany Kamala Harrisová a bývalý prezident Donald Trump, který se pokouší o návrat. Průzkumy předpovídají těsný výsledek, který jen zdůrazňuje napjatou atmosféru letošních voleb.

před 4 hodinami

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy