Které veřejné osobnosti jsou v USA nejvíce populární? Průzkum je velmi překvapivý

Jedna z nejrespektovanějších společností na výzkum veřejného mínění, YouGov, na svých stránkách představila žebříčky nejoblíbenějších a nejznámějších veřejných osobností a politiků v USA. Tyto žebříčky jsou v některých případech velmi překvapivé.

Nejpopulárnější veřejnou postavou v USA není Američan, ale Brit. Ačkoliv titulem princ, v žebříčku si princ Harry nárokuje královskou pozici. Druhé místo patří taktéž královskému rodu a sice anglické královně Alžbětě II. Princ William se umístil na sedmé pozici nepopulárnějších veřejných postav. A ačkoliv je vévodkyně Meghan Američanka (24.místo), větší popularitu má v USA žena prince Williama, vévodkyně Kate (14. místo).

Na stupínek vítězů se ještě vyšplhal a bronzovou mediali obdržel americký podnikatel, Bill Gates. Na čtvrtém místě se umístil herec a bývalý republikánský guvernér Kalifornie, Arnold Schwarzenneger, který je veden jako nejpopulárnější republikánský politik. Na pátém místě je bývalý prezident Barack Obama, který je nepopulárnějším demokratickým politikem.

Jeho žena, Michelle Obamová, se umístila na šestém místě. Špatně si však nevedla ani manželka současného prezidenta, Donalda Trumpa. Umístila se 17. místě, jeden stupínek pod papežem Františkem.

Trumpová se umístila např. nad bývalým prezidentem Georgem W. Bushem (který je druhý nejpopulárnější republikánský politik); potencionálním protivníkem jejího muže v prezidentské volbě, Bernie Sandersem; „věštcem z Oklahomy“ Warrenem Buffetem a i nad samotným Trumpem, čtvrtým nejpopulárnějším republikánským politikem.

Žebříček na základě známosti dané veřejné osoby dopadl trochu jinak. Na prvním místě je Obama, Trump je druhý. Na třetím místě je Obamová. Princ Harry se umístil v tomto žebříčku až 13. místě, za královnou Alžbětou II. (11. místo).  

Ze zahraničních politiků je v USA nejpopulárnější kanadský premiér Justin Trudeau, známý pro svůj atraktivní zevnějšek. Druhá nepopulárnější je německá kancléřka Angela Merkelová, následovaná francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.

Na čtvrtém místě nejpopulárnějších zahraničních politiků je bývalý britský premiér David Cameron, který je obviňován z toho, že způsobil Brexit. Vzhledem k velmi napjatým vztahům mezi USA a Ruskem je možná překvapivé šesté místo, na kterém je ruský prezident Vladimir Putin.

Z hlediska známosti je však Putin na prvním místě. Trudeau je druhý, Merkelová třetí, následovaná opět Macronem. Pátým nejznámějším  politikem v USA je saúdský korunní princ Muhammad Bin Salmán, nepochybně díky médiím velmi probíranému případu jeho údajného angažmá ve vraždě novináře Džamála Chášukdžího.

Související

Více souvisejících

Donald Trump Barack + Michelle Obama Melania Trumpová Princ Harry Angela Merkelová

Aktuálně se děje

před 46 minutami

včera

včera

včera

Arktida

Jak zachránit počasí na Zemi? Po celém světě začaly zásadní experimenty

Britská vládní agentura ARIA (Advanced Research and Invention Agency) oznámila zahájení několika experimentů s geoengineeringem po celém světě – od Arktidy až po Velký bariérový útes. Cílem je otestovat různé způsoby, jak dočasně snížit globální teploty a získat klíčová vědecká data, která by mohla pomoci odvrátit blížící se klimatické zlomy.

včera

Polská armáda, ilustrační fotografie

Polsko se profiluje jako nová vojenská velmoc. Po Evropě chce zásadní změnu

Polsko se profiluje jako nový pilíř evropské obrany a po evropských spojencích požaduje, aby byli obranyschopní. V reakci na zhoršující se bezpečnostní prostředí masivně investuje do armády, navyšuje stavy profesionálních vojáků a udržuje robustní tankové vojsko. Díky těmto krokům se zařadilo mezi nejvýznamnější vojenské síly nejen v Evropě, ale i na globální scéně.

včera

včera

včera

včera

Indie, ilustrační foto

Indie: Celý národ je šťastný, že jsme se pomstili

Indický ministr pro zahraniční záležitosti Kirti Vardan Singh v reakci na nedávné raketové útoky na Pákistán prohlásil, že „celý národ je šťastný, že jsme se pomstili“. Podle něj Indie „důstojně odpověděla těm, kdo zabili nevinné lidi a zanechali po sobě ovdovělé ženy“, přičemž narážel na smrtící útok na turisty v Pahalgamu, ke kterému došlo minulý měsíc.

včera

včera

včera

Indická armáda, ilustrační fotografie.

Indie, nebo Pákistán? Velké srovnání vojenských kapacit. Převaha ale nemusí být rozhodující

Na první pohled by se mohlo zdát, že Indie má v ozbrojeném střetu s Pákistánem jednoznačnou převahu, ať už z hlediska velikosti armády, ekonomiky, nebo technologií. Tento dojem je však klamavý. Obě země totiž disponují téměř totožným počtem jaderných hlavic, které, a to je podstatné, budovaly primárně jako protiváhu tomu druhému. Nepřátelství mezi dvěma jadernými státy v jedné z nejhustěji zalidněných oblastí světa je mimořádně riskantní a zdaleka nepřináší ohrožení pouze pro jižní Asii.

včera

včera

včera

Vatikán, ilustrační foto

Kdo nahradí Františka? Favorité na papeže už nejsou jen z Evropy

Dnes se v Sixtinské kapli ve Vatikánu sejdou kardinálové, aby zahájili konkláve, tajnou volbu nového papeže. Mezi favority hlasování, které může zásadně ovlivnit směřování katolické církve na desítky let dopředu, nefigurují pouze Evropané, ale také kandidáti z USA, Ghany, Konga či Filipín.

včera

včera

Friedrich Merz (CDU)

Merz začíná extrémně oslaben. Na vině jsou i koaliční partneři, zaplatí za to celé Německo

Nový německý kancléř Friedrich Merz vstupuje do úřadu s podlomeným mandátem. Už samotná skutečnost, že musel být zvolen až na druhý pokus kvůli vzpouře vlastních koaličních poslanců, je signálem hluboké nestability. Znamená to jediné: Merz nemusí mít sílu prosadit zásadní body svého programu. Pro Evropu, která od Berlína očekává jasné vedení v době geopolitické nejistoty, je to varovný signál.

včera

včera

včera

Až uvidíme bílý dým, bude jasno. Kardinálové se chystají k volbě papeže

Ve středu se ve Vatikánu otevřou brány konkláve, které rozhodne o novém papeži pro půdruhé miliardy katolíků po celém světě. Tradiční signál z komína Sixtinské kaple, černý nebo bílý kouř, světu napoví, zda kardinálové dospěli k volbě, nebo zda jednání pokračuje.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy