Bývalý americký prezident Barack Obama se nakazil koronavirem

Bývalý americký prezident Barack Obama dnes oznámil, že se nakazil koronavirem. Na twitteru dodal, že se cítí dobře, jen ho škrábe v krku.

"Právě jsem byl pozitivně testován na covid. Pár dní mě škrábe v krku, ale jinak se cítím dobře," uvedl Obama. Zdůraznil, že on i jeho žena Michelle jsou očkovaní i posilovací dávkou vakcíny proti covidu-19. "Její test je negativní," dodal.

Bývalý americký prezident zdůraznil, že je důležité nechat se očkovat proti covidu-19, i když nyní denní počty potvrzených případů nákazy klesají.

Po silné epidemické vlně způsobené variantou omikron v posledních týdnech klesají v USA počty nakažených, hospitalizovaných i mrtvých.

Od začátku pandemie zaregistrovaly Spojené státy, které mají zhruba 330 milionů obyvatel, téměř 80 milionů nakažených. V souvislosti s covidem-19 v zemi zemřelo podle americké Univerzity Johnse Hopkinse 967.552 nakažených.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Barack Obama

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Kamala Harrisová

Kamala Harrisová chce být prezidentkou USA a porazit Trumpa

Americký prezident Joe Biden se v neděli vzdal své snahy o znovuzvolení pod rostoucím tlakem svých demokratických kolegů a podpořil viceprezidentku Kamalu Harrisovou jako kandidátku strany, která se v listopadových volbách utká s republikánem Donaldem Trumpem. Ta je připravena výzvu přijmout a porazit kandidáta republikánů.

včera

Clintonovi uvítali rozhodnutí Bidena, podpořili Harrisovou

Bývalý americký prezident Bill Clinton a jeho manželka, bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová, v neděli uvítali rozhodnutí současného prezidenta Joea Bidena stáhnout svou kandidaturu a neucházet se o znovuzvolení. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy