Za měsíc přibylo ve světě devět milionů nakažených, ČR je na tom hůř než okolní státy

Nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, se objevil loni v prosinci v Číně, první člověk s koronavirem zemřel 11. ledna. Počet nakažených ve světě začal zrychlovat v červenci, v posledních týdnech roste o milion nakažených vždy za tři až čtyři dny.

Počet nakažených ve světě nyní podle Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překonal 39 milionů. Celkový počet mrtvých s covidem-19 je podle údajů JHU 1,104.515.

Prvenství v počtu infikovaných drží od března USA, kde se celkově podle JHU nakazilo 8,1 milionu lidí. K dalším nejpostiženějším zemím patří Indie (7,4 milionu), Brazílie (5,2 milionu) a Rusko (1,4 milionu). USA, Brazílie a Indie drží prvenství i v počtu.

V USA dosud zemřelo s covidem-19 přes 218.000 lidí, v Brazílii přes 153.000 osob a Indie eviduje více než 112.000 obětí.

Česká republika, ve které byl v pátek zaznamenán covid-19 u rekordních 11.105 nakažených, má za uplynulý týden 50.740 nových případů. S téměř 475 případy na 100.000 obyvatel je na tom ČR ve srovnání se sousedy nejhůře.

Vykazuje v přepočtu na 100.000 lidí zhruba jedenáctinásobek proti Německu, které má za uplynulý týden zhruba 44 nových případů na 100.000 obyvatel, což je nejméně ze sousedních zemí.

Související

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) Indie Rusko Česká republika Brazílie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Diplomat prozradil, proč Putin eskaluje konflikt na Ukrajině. Kreml sdělil důvod odpálení rakety

Ruský prezident Vladimir Putin se snaží zastrašit západní spojence eskalací konfliktu, tvrdí bývalý velvyslanec USA při NATO Ivo Daalder. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy