Pchjongjang - Severokorejský režim neponechává nic náhodě a proti ebole přijímá nejpřísnější možná opatření. Do povinné třítýdenní karantény musí všichni cizinci, kteří vstoupí do země. KLDR se uzavřela cizincům už v roce 2003 kvůli viru SARS, přestože tam nebyl zaznamenán jediný případ.
KLDR je sice hodně vzdálena ohnisku epidemie eboly a nenavštěvuje ji mnoho cizinců, přijímá ale nejradikálnější opatření. Již od 24. října zakazuje vstup do země zahraničním návštěvníkům, kteří přijíždějí jako turisté.
Podle severokorejského výboru pro boj proti epidemiím budou cizinci z oblastí postižených ebolou soustřeďováni na jiných místech než ti, kteří přicházejí z regionů bez výskytu eboly. Tito lidé budou moci pobývat kupříkladu v hotelech. Všichni cizinci ale budou izolováni pod dohledem zdravotnických pracovníků.
Kdy začnou nařízení týkající se karantény pro cizince platit, severokorejské úřady neupřesnily.
Současná epidemie eboly si podle odhadů Světové zdravotnické organizace vyžádala nejméně 4922 obětí z více než 13.700 zaznamenaných případů. Povinnou karanténu kvůli ebole zavedly některé státy USA, opatření se ale týká jen zdravotníků vracejících se z lékařských misí v západní Africe. Do stejné karantény Pentagon nařídil dávat i všechny vojáky vracející se ze služby v západoafrických zemích.
Související
Severní Korea schválila plán jaderného útoku, pokud dojde k atentátu na Kim Čong-una
Kim Čong-un ocenil severokorejské vojáky, kteří na Ukrajině raději spáchali sebevraždu
Aktuálně se děje
včera
Ukrajinské Flamingo slaví úspěch. Tři z pěti střel zasáhly v Rusku svůj cíl
včera
Co způsobilo extrémní počasí v Evropě? Na vině je hned několik faktorů
Aktualizováno včera
Vláda jedná v rozporu s rozhodnutím ÚS, výzvu k neodjetí do Ankary nemohu splnit, řekl Pavel
včera
Bylo to nešťastné, řekl Babiš k vystoupení ve Strážnici. Macinka se překvapivě omluvil
včera
Pavel by měl zvážit přehodnocení své cesty do Turecka, vyzval Babiš
včera
Zázrak ve Venezuele: Muž byl po zemětřesení uvězněný 106 hodin, jeho záchrana trvala dva dny
včera
Střelba na severu Německa: Po útoku ve Stade je pět mrtvých
včera
Konec levných zásilek z Číny. EU zavádí bič na Temu a Shein
včera
Vlna veder končí, za pár dní ale může dorazit další. A mnohem horší, varují meteorologové
včera
Francie čelí po vlně veder další krizi. Márnice jsou přeplněné
včera
V Česku hrozí velmi silné bouřky. Meteorologové nastínili, kde budou nejintenzivnější
včera
Putin kvůli "katastrofálnímu nedostatku lidských zdrojů" odmítl ukrajinský návrh na omezení úderů
včera
USA a Írán se stáhnou z Hormuzského průlivu. Nechtějí situaci eskalovat
včera
"Vždyť v zimě u vás umírá víc lidí." V USA zlehčují extrémně horké počasí v Evropě
včera
WHO: Současná vlna veder si v Evropě vyžádala přes 1300 mrtvých
včera
Počasí v noci přineslo další extrémy. Meteorologové naměřili až 27 stupňů
včera
Po zemětřesení ve Venezuele už téměř 1500 mrtvých. Záchranáři dodnes nacházejí živé
včera
Předpověď počasí na celý týden. Změna bude patrná
28. června 2026 21:55
Norsko drží palce. Princezna je po vážné operaci, promluvila královna
28. června 2026 21:01
Reprezentace se po vyřazení z MS sype jak domeček z karet. Končí Schick i Holeš
Neúspěch českého mužstva na letošním fotbalovém mistrovství světa, kdy po nevýrazných výkonech skončilo s jedním bodem na posledním místě své skupiny, si vybírá první oběti. Ovšem z řad, ze kterých bychom to příliš nečekali. Krátce po vyřazení z MS totiž konec své reprezentační kariéry poněkud nečekaně oznámila jedna z největší opor české reprezentace, útočník Patrik Schick. Den poté ho následoval další reprezentant, když konec v národním týmu potvrdil i obránce Tomáš Holeš.
Zdroj: David Holub