Rok 2014 bude bouřlivý a nestálý, nadvládu převezme kůň

Peking/Praha - Nezávislost, sebejistotu, vášeň a zároveň nestálost a náladovost charakterizuje v čínské mytologii kůň, s nímž je spojován nadcházející čínský nový rok. Letos podle lunárního kalendáře připadá na 31. ledna, kdy kůň převezme pomyslné žezlo od hada a jeho nástup bouřlivě oslaví více než půldruhá miliarda obyvatel východní a jihovýchodní Asie.

Vláda koně, který je sedmým znamením v čínském horoskopu, potrvá až do 18. února 2015, kdy ho vystřídá jemná a obětavá koza. Ke každému znamení patří v čínském kalendáři také konkrétní prvek. V roce 2014 bude ke koni patřit dřevo a živel ohně.

Kůň symbolizuje především rychlost, vášeň, dravost a sílu. Podle astrologů by měl nadcházející rok být dynamický a plný výzev, přinese úspěch při prohlubování mezilidských vztahů i v oblasti finančních investic a na poli vědy.

Dařit by se mělo především těm, kteří jsou ochotni riskovat a činit odvážná rozhodnutí. Pro koně je charakteristická ale i jeho nestálost a náladovost, díky níž má občas problémy s úspěšným dosažením vytčených cílů.

Svátky jara (čchun-ťie) neboli nového roku jsou nejvýznamnějším svátkem roku pro Číňany, Tchajwance, Vietnamce, Singapurce, Korejce a Japonce a jsou srovnatelné s našimi Vánocemi. Tradičně se slaví v rodinném kruhu. 

Lidé narození ve znamení koně jsou populární a přitažliví pro opačné pohlaví. Zrozenci v tomto znamení (1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002) touží po lásce, jsou inteligentní, kreativní, okouzlující a mají specifický smysl pro humor. Dokážou být ale také egoističtí a netrpěliví. Nejlepší partnery údajně naleznou v lidech narozených ve znamení ovce, tygra nebo psa, naopak si příliš nerozumí s protějšky zrozenými ve znamení krysy.

Téměř pravidelně je v zemích východní Asie v roce koně zaznamenána takzvaná demografická anomálie. Pokles porodnosti způsobuje všeobecné přesvědčení, že děti narozené v tomto znamení jsou velice vitální a ctižádostivé silné osobnosti. Panuje tedy obava, aby narozený potomek nebylo děvčátko, protože by v dospělosti mohlo přerůst svým manželům přes hlavu a ničit jejich ambice. Děvčata narozená v roce koně prý proto nenajdou manžela.

Mezi osobnosti narozenými v roce koně nalezneme například Clinta Eastwooda, Johna Travoltu, Harrisona Forda, Jimmiho Hendrixe či Seana Conneryho. Ženy narozené v tomto znamení jsou prý velmi reprezentativní, nesmírně hrdé a velmi silné osobnosti. Patří mezi ně mimo jiné Aretha Franklinová, Barbara Streisandová, Oprah Winfreyová či Cindy Crawfordová.

Šedesátiletý kalendář je v asijských zemích používán společně s gregoriánským kalendářem. Během šedesáti let se pětkrát opakuje rok zvířete podle pořadí ve zvěrokruhu. Tento dvanáctiletý cyklus se dále kombinuje s pětiletým cyklem, kdy se střídají elementy (kov, voda, dřevo, oheň, země), a s dvouletým cyklem, kdy se střídá kladný a záporný princip jin a jang.

Rok 2014 dle evropských astrologů?

Především na počátku roku nás nesmí odradit, když se nám budou věci jevit poněkud nejisté a možná zmatené. Samozřejmě se nám nemusí některé situace zamlouvat a nemusíme se vším souhlasit, chce to trpělivost.

Dne 16. července 2014 přejde Jupiter ze znamení Raka do znamení Lva. O Jupiter patří mezi dobroděje, má ohnivý a expanzivní naturel, který přechodem do ohnivého Lva získá na další energii. Proto lze očekávat jeho nabídku k tomu, abychom ukázali naše schopnosti a vše, co umíme, druhým lidem. Právě s jeho vlivem se ukáže, na jaké je každý z nás vibrační úrovni duchovního rozvoje.

U jedinců, doposud zaměřených spíše na hmotu a světský úspěch, rozvine tato energie ctižádost, která se bude zaměřovat na vlastní úspěch ve společenské pozemské hierarchii. Naopak u cíleně duchovně se rozvíjejících jedinců zvýší zdravou sebedůvěru na cestě za poznáním a bude pro ně jednodušší pomoc bližnímu svému.

Naší pozornosti by neměl uniknout ani přechod Marse do znamení Štíra dne 26.7.2014. To je nepochybné posílení možnosti naší introspekce, neboť Mars ve znamení Štíra vládne, a tak dokáže rozvinout náš zájem o skryté hlubiny naší duše. Současně podpoří zájem o sexuální energii a zkušenosti, proto si dejme pozor, abychom neskočili na vějičku připoutání naší duše k nevědomým požitkům tak, jak o nich krásně vypovídá tarotová karta Ďábel. Sex je krásný, ovšem ještě krásnější je, pokud ho prožíváme ve vědomé Jednotě s tím pravým člověkem. Na tomto místě také nemůžu zapomenout na varování před žárlivostí a touhou partnera vlastnit, což může Mars ve Štíru také přivodit.

Čeští občané budou dále většinou podporovat politické strany a kroky, které míří na podporu sociálně slabších vrstev a jistot. Problematická bude situace mezi jednotlivými menšinami a prohlubovat se bude rozdíl mezi majetkově bohatými a ostatními lidmi. Lidé by se měli naučit větší odpovědnosti za sebe sama a nespoléhat se na to, že se vše nějak vyřeší. Navíc bychom si měli být vědomi toho, že důležitý je vnitřní svět, který se projevuje i všude a ve všem kolem nás a nikoliv to, zda máme o jedno nebo dvě auta v garáží více či méně, uvedl server medunka.pvsp.cz.

Související

M51 - Whirlpool Galaxy deep field, autorem je Libor Richter z Tuchořic.

Dechberoucí krásná česká astrofotografie je M51 - Whirlpool Galaxy deep field

Snímek ze soutěže Česká astrofotografie měsíce, která je pořádána pod záštitou České astronomické společnosti, nás zavede do části oblohy, kde nám výhled do hlubokého vesmíru neruší na hvězdy bohaté oblasti roviny naší vlastní Galaxie. Budeme hledět do souhvězdí Honicích psů, na krásnou spirální galaxii M51, kterou nám tentokrát přinesl astrofotograf Libor Richter.
Rudolf II.

Strašidelný úkaz na obloze. Co se stalo za vlády Rudolfa II.?

Je zajímavou shodou okolností, že unikátnímu a extrémnímu jevu (výbuchu supernovy) došlo zrovna za dob asi nejpozoruhodnějšího panovníka v našich dějinách. Díky vášni Rudolfa II. pro astrologii, se tak podařilo popsat specifický astronomický úkaz. Přestože v rudolfínských časech panovala celé řada pověr, práce astrologů na pražském královském dvoře neměla daleko k moderní vědě.

Více souvisejících

astrologie Čína Lidé

Aktuálně se děje

před 24 minutami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajinská armáda se poprvé střetla se severokorejskými vojáky

Ukrajinský ministr obrany Rustem Umerov oznámil, že ozbrojené síly jeho země poprvé narazily na severokorejské vojáky, kteří byli údajně vysláni na pomoc Rusku. V rozhovoru pro jihokorejskou veřejnoprávní stanici KBS uvedl, že mezi ukrajinskými a severokorejskými jednotkami došlo k „malému střetnutí,“ aniž by specifikoval přesné místo či čas incidentu.

před 1 hodinou

Jean-Claude Juncker

Juncker: Pokud vyhraje Trump, Evropa musí ukázat sílu

Bývalý předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker vyzval Evropskou unii, aby zaujala sebevědomý postoj ve vztazích se Spojenými státy, bez ohledu na to, kdo zvítězí v nadcházejících prezidentských volbách v USA. Juncker varoval EU, aby při jednáních „nepůsobila ustrašeně.“

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Ilustrační foto

Volby v USA: První obec sečetla výsledky. Trump i Harrisová mají tři hlasy

V malé obci Dixville Notch v americkém státě New Hampshire se v úterý ráno rozběhly prezidentské volby ve Spojených státech. Prvních šest registrovaných voličů odevzdalo své hlasy hned po otevření volební místnosti o půlnoci místního času (06:00 SEČ), přičemž současní kandidáti Kamala Harrisová a Donald Trump si shodně rozdělili po třech hlasech. Uvedl to server CNN.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Volby v USA

Volby v USA startují. Harrisová může být první prezidentkou

Občané Spojených států amerických se v úterý po čtyřech letech vydávají k volebním urnám, aby rozhodli, kdo bude jejich příštím prezidentem. Ve vypjatém boji o Bílý dům stojí proti sobě kandidátka Demokratické strany Kamala Harrisová a bývalý prezident Donald Trump, který se pokouší o návrat. Průzkumy předpovídají těsný výsledek, který jen zdůrazňuje napjatou atmosféru letošních voleb.

před 4 hodinami

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy