Indonésie kvůli koronaviru uzavírá hranice s Čínou

Indonésie dočasně pozastaví veškerá letecká spojení s Čínou a zamezí ve vstupu do země všem lidem, kteří tam v poslední době pobývali. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil indonéský ministr zahraničí Retno Marsudi. Kvůli epidemii nového typu koronaviru, jež si zatím vyžádala nejméně 305 obětí na životech, omezila v posledních dnech cestování do Číny řada zemí a desítky aerolinek s ní přerušily či omezily spojení.

Přidejte svůj názor

Vlajky
doporučujeme

Indonéská vláda pozastaví vydávání víz čínským občanům i všem lidem, kteří z pevninské Číny přijíždí. Úřady této čtvrté nejlidnatější země světa zároveň vyzvaly své občany, aby do Číny v blízké době nejezdili.

Indonésie dnes evakuovala 238 svých občanů z města Wu-chan, které je epicentrem nákazy a které čínské úřady v podstatě odřízly od zbytku světa, aby zabránily dalšímu šíření nákazy. Několik Indonésanů ale čínské úřady ze země nepustily, protože vykazovali příznaky onemocnění. Všichni evakuovaní budou převezeni na odlehlé Natunské ostrovy, kde podstoupí zdravotní testy. V Indonésii se zatím výskyt nového koronaviru nepotvrdil.

Téměř 60 studentů dnes z Wu-chanu evakuovala také Barma, dva občané Barmy ale ve Wu-chanu ještě zůstali, jelikož také vykazovali příznaky onemocnění. Jeden Barmánec nemůže město opustit z toho důvodu, že "porušil čínské imigrační předpisy", řekla agentuře Reuters mluvčí barmského ministerstva zdravotnictví.

Barma, která s Čínou sousedí, zatím také nehlásí žádný výskyt nákazy novým typem koronaviru. Místní úřady v pátek přiměly k návratu dopravní letadlo na lince z čínského města Kuang-čou, protože u jednoho z cestujících se objevilo podezření na nákazu novým koronavirem. Barma nedokáže přítomnost koronaviru testovat ve svých nemocnicích a veškeré vzorky odesílá do sousedního Thajska. Na výsledky proto musí čekat až týden.

Letecké spojení s Čínou dnes přerušily rovněž stání aerolinky Ománu a Saúdské Arábie.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Melbourne vykolejil vlak. Zahynuli dva lidé, desítky zraněných

20.02.2020 15:43 Dva lidé přišli o život a desítky dalších utrpěly zranění při dnešním vykolejení vlaku u…

Za vraždou v Brisbane bylo domácí násilí. Hráč rugby zabil tři děti,…

20.02.2020 13:31 Australský premiér Scott Morrison dnes prohlásil, že jeho krajané jsou "šokováni, zarmouceni a…

Nová etapa boje s koronavirem. Začala dezinfekce peněz, podle vědců…

20.02.2020 13:00 Čínské banky v rámci boje proti šíření nového koronaviru Covid-19 začaly dezinfikovat finanční…

Zemřeli dva cestující z obří lodi, kde se rozšířil koronavirus. První oběť…

20.02.2020 10:11 Aktualizováno V Japonsku zemřeli dva cestující, kteří se nakazili novým typem koronaviru na výletní lodi Diamond…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama