Hamás sťal hlavy dětem a batolatům. Biden tvrdí, že viděl fotografie teroristů vykonávající hrůzné činy. Bílý dům reaguje

Prezident Joe Biden vykreslil obraz hrůz války mezi Izraelem a Hamásem ve středečních poznámkách k vůdcům židovské komunity. Nicméně později musel Bílý dům upřesnit jeho tvrzení, jak píše NBC News.

"Ve skutečnosti jsem si nikdy nemyslel, že uvidím a budu mít potvrzené fotografie teroristů, kteří řežou dětem hlavy," řekl Biden v širších souvislostech o podpoře Izraele ze strany jeho administrativy uprostřed války Izraele s Hamásem a snah osvobodit americké rukojmí.

Bílý dům neodpověděl okamžitě na žádost o další podrobnosti ohledně Bidenových poznámek. Dva vysocí úředníci administrativy uvedli, že Biden se odvolával na zprávy z Izraele o sťatých dětech a citovali několik zpráv médií o stětí hlav. NBC News však tyto zprávy nepotvrdila.

Právě se přehrává: Biden mluví s vůdci židovské komunity, zatímco válka mezi Izraelem a Hamásem pokračuje

Biden mluví s vůdci židovské komunity, zatímco válka mezi Izraelem a Hamásem pokračuje Video: CBS News

Mluvčí izraelského premiéra Benjamina Netanjahua ve středu uvedl, že v Kfar Aza, kibucu v jižním Izraeli, byla po víkendovém útoku Hamásu nalezena batolata a miminka s "uříznutými hlavami," jak uvedla CNN.

Biden také diskutoval o tom, jak USA posílají odborníky, aby "radili a pomáhali s úsilím o vymáhání" ohledně rukojmích zadržovaných Hamásem, ale nezacházel do podrobností o strategii.

Doporučené články

"Nevzdal jsem se naděje, že přivedu tyto lidi domů." Ale představa, že tu budu stát před vámi a řeknu, co děláme, je bizarní," dodal.

Potvrzený počet amerických obětí ve válce vzrostl nejméně na 22, uvedla tisková tajemnice Bílého domu Karine Jean-Pierreová na tiskové konferenci. Sedmnáct Američanů zůstává nezvěstných, řekla.

Biden ve středu označil Izrael za jedinou záruku židovské bezpečnosti.

"Opravdu věřím, že kdyby neexistoval Izrael, žádný Žid na světě by nebyl nakonec v bezpečí," řekl. "Je to jediná konečná záruka."

Doporučené články

Vystoupil také Doug Emhoff, který je Žid.

"Stejně jako všichni Židé cítím hluboké, vnitřní spojení s Izraelem a jeho lidem," řekl. "Byli jsme svědky masové vraždy nevinných civilistů. Byl to teroristický útok. Terorismus nikdy neospravedlňuje. V tomto problému neexistují dvě strany."

Dříve během dne se Biden vyjádřil k válce před svými plánovanými poznámkami o poplatcích za nevyžádanou poštu a zopakoval, že jeho "oddanost bezpečnosti Izraele a bezpečnosti židovského lidu je neotřesitelná".

Biden také řekl, že spolu s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou a členy jejich bezpečnostního týmu mluvil s Netanjahuem. Bylo to počtvrté, co spolu oba vůdci promluvili od útoků Hamásu.

Související

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

Více souvisejících

Válka v Izraeli s Hamásem 2023 (Gaza) Joe Biden Bílý dům USA

Aktuálně se děje

před 10 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 5 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Po ruském útoku na Oděsu je nejméně pět mrtvých včetně kojence. Úřady vyhlásily den smutku

Rusové v noci na sobotu zaútočili na jihoukrajinské město Oděsa. Mezi několika mrtvými je také tříměsíční dítě. Administrativa oblasti na jihu Ukrajiny vyhlásila neděli 3. března za den smutku. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy