Bagdád – Jezídský chlapec promluvil o svých hrůzných zkušenostech z džihádistické školy Islámského státu, kde se z něj islamisté proti jeho vůli pokoušeli vychovat teroristu.
Třináctiletý Taha Jalo Muhad se se svými zkušenostmi, jež nabyl v džihádistické škole, svěřil britskému deníku The Daily Mail. Taha byl spolu s dalšími asi 200 jezídskými chlapci unesen ze své rodné vesnice Kocho, která leží na severu Iráku.
Skupina dětí, jejichž věk se pohyboval mezi sedmi až patnácti lety, byla následně zavřena do džihádistické školy Islámskéhé státu. Tam z nich teroristé začali vychovávat oddané islamisty.
V průběhu dne chlapci dostávali řadu lekcí, během nichž jim byly vymývány mozky extrémistickým pojetím islámu. Vyučováno bylo například právo šaría. Dále byly děti manipulovány k přesvědčení, že armáda Islámského státu by jednou měla zahájit pochod na Řím a zaútočit na západní civilizaci.
Teoretické lekce byly doplněny praktickými. Žáci se učili zacházet s různými zbraněmi a před celou třídou detailně nacvičovali techniky setnutí hlavy nožem. „Učili mě jak setnout hlavu. Kam přesně mám přiložit nůž na krk." svěřil se Taha.
Psali jsme: Islámský stát unesl stovky lidí. Zřejmě i děti Otrokyně Islámského státu? Dívku pořídíte i za pistoli Vrazi z IS popravili 19 nevinných dívek. Odmítaly sex s bojovníkyNa Tahu, jenž podle svých slov v táboře často plakal, se nakonec obrátilo štěstí a podařilo se mu z kruté barbarské školy uprchnout poté, co po několika měsících dostal propustku a mohl navštívit svého strýce.
Odtud spolu s dalšími rodinnými příslušníky následně utekl a v současné době se nachází v uprchlickém táboře Rwanga v Dohuku, který leží na severu Iráku. Většina jeho spolužáků nicméně takové štěstí neměla a krutému výukovému systému teroristické skupiny IS je podrobena i nadále.
Související
Americká armáda provedla sérii leteckých úderů v Nigérii, útočila na Islámský stát
Odveta za vraždění křesťanů. Trump nařídil útok proti teroristům v Nigérii
Islámský stát (IS) , Irák , děti
Aktuálně se děje
před 16 minutami
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
před 1 hodinou
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
před 2 hodinami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
včera
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
včera
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
včera
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
včera
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
včera
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
Konec roku přinese do Česka pravé zimní počasí s častými sněhovými srážkami. Podle ČHMÚ.cz se mohou noční teploty propadnout až na -13 stupňů, během dne se pak teploty udrží kolem nuly.
Zdroj: Libor Novák