V Kuvajtu se vzbouřili egyptští dělníci, kteří přišli o práci. Policie nasadila slzný plyn

Kuvajtští policisté dnes slzným plynem rozehnali egyptské dělníky, kteří se bouřili proti podmínkám, v nichž zůstávají v Kuvajtu. V době uzávěry spojené s epidemií koronaviru v zemi uvízli a podle agentury AP přišli o práci. Policisté použili slzný plyn proti lidem, kteří se dovolávali pomoci egyptského velvyslanectví. Podle kuvajtské agentury KUNA bylo několik Egypťanů zadrženo.

Na videích, která se objevila na sociálních sítích, bylo vidět, že se mnozí dělníci ozbrojili kusy nábytku. Nepokoje podle AP vypukly v areálu obehnaném plotem a ostnatým drátem.

Egyptský velvyslanec, jehož citovala KUNA, řekl, že Káhira připravuje repatriační lety a že letadla by měla být k dispozici koncem týdne. Velvyslanectví se také za neklid mezi dělníky omluvilo.

Z hlediska Kuvajtu jde o dělníky, kterým vypršela víza a měli se vrátit domů. Země je nehodlá pokutovat a chce, aby při repatriaci dostaly přednost ženy a děti.

Kuvajtský deník Al-Kabas napsal, že v zemi je 160.000 lidí, jimž už vypršela platnost víz, a že 28.000 z nich požádalo o repatriaci. Jsou ve 34 ubytovnách a patří k nim 6500 Egypťanů a zhruba stejný počet Indů a Bangladéšanů.

Kuvajt zaměstnává množství cizinců v nejrůznějších odvětvích od domácích prací po stavebnictví. Za současné epidemie mnozí přišli o práci, došly jim peníze a marně se pokoušejí dostat se domů.

V Kuvajtu se koronavirus potvrdil u téměř 5000 lidí a 38 osob tam zemřelo. V rámci arabských států Perského zálivu tak Kuvajt nepatří k nejpostiženějším, na celou tuto oblast připadá 67.600 případů nákazy a 380 mrtvých.

Související

Více souvisejících

Kuvajt

Aktuálně se děje

před 56 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Donald Trump vystoupil během volební noci. (6.11.2024)

Izrael začal radit Trumpovi, co má dělat

Izraelský zvláštní vyslanec pro změnu klimatu a udržitelnost Gideon Behar doporučil Donaldu Trumpovi neodstupovat od Pařížské dohody, kterou Spojené státy podepsaly v roce 2015. Uvedl to server Politico.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Peter Pellegrini

O počasí nám nejde, ale využijeme ho. Politico zmapovalo, jak Slovensko či Maďarsko zneužily COP29

Někteří pravicoví lídři v Evropě, jako je italská premiérka Giorgia Meloni, se zasazují o nový přístup k řešení klimatických změn s důrazem na národní zájmy a bezpečnost. V úvodních dnech letošního klimatického summitu COP29 někteří evropští nacionalisté a autoritářští vůdci překvapivě podpořili určité klimatické kroky, a to navzdory tomu, že například bývalý americký prezident Donald Trump plánuje odstoupení USA od Pařížské dohody.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Dominik Feri

Dominika Feriho převezli zpět do vězení. Ke zranění mělo dojít jinak

Exposlanec Dominik Feri, který si odpykává tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, je zpátky v teplické nemocnici. V uplynulých dnech ji vyměnil za prostředí vězeňské nemocnice v Praze na Pankráci, protože panovaly obavy z možné nákazy virem HIV. 

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Donald Trump po volbách promluvil ve West Palm Beach na Floridě (6. listopadu 2024).

Přežijí jen ti nejbohatší? Před změnami počasí zavírají oči, na případné katastrofy se chystají po svém

Vítězství Donalda Trumpa představuje triumf politiky „bunkru na konci světa“, což je špatnou zprávou pro globální životní prostředí. Tento přístup vychází z myšlenky, že v době klimatických katastrof, vymírání přírody a narůstající nerovnosti je pro bohaté nejlepší šancí na přežití vybudování osobního útočiště, kde se mohou chránit před zoufalými masami. Jedná se o přežití těch nejbohatších, varuje server The Guardian.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Krůček od apokalypsy? Studená válka by nově zahrnovala tři strany, a byla by pořádně horká

S aktuálními hrozbami ze strany ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajině, zrychleným programem zbrojení v Číně a americkou touhou po nadřazenosti, vyvstává podle serveru The Guardian základní otázka: Co by donutilo světové vůdce ustoupit od hrozící světové války?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy