Další masovou střelbu v USA nepřežili dva lidé, děti slavili konec střední školy

Dva lidé nepřežili úterní střelbu po středoškolské slavnosti v Richmondu v americkém státě Virginia. Dalších pět lidí navíc utrpělo zranění. Na začátku června se tak počet masových střeleb v USA během letošního roku pomalu přibližuje třem stovkám.

Oběťmi jsou osmnáctiletý čerstvý absolvent školy a další účastník slavnosti. Mezi zraněnými je pak devítiletá dívka, kterou srazilo auto během nastalého chaosu. Akce na konci středoškolského studia se totiž zúčastnily stovky lidí, informuje CNN.

Ke střelbě došlo v parku přes ulici od divadla, kde škola slavnost pořádala. Lidé následně začali utíkat do všech směrů. Policisté zajistili podezřelého devatenáctiletého muže, kterého hodlají obvinit z vražd. 

"Už není nic svaté?" poznamenal starosta Richmondu Levar Stoney podle BBC na tiskové konferenci. "Dítě by mělo mít možnost jít na takovou akci a užít si, čeho dosáhlo, s přáteli a rodinou," dodal. 

CNN připomíná, že podle databáze Gun Violence Archive jde nejméně o 279. masovou střelbu ve Spojených státech amerických v letošním roce. Započítávány jsou události, při nichž střelec zasáhne nejméně čtyři další osoby. 

Související

Patrick Crusius (střelec z El Pasa)

Devadesátkrát doživotí. Střelec z El Pasa zabil 23 lidí, trestu smrti se vyhnul

Čtyřiadvacetiletý Patrick Crusius, který před čtyřmi lety zastřelil 23 lidí v supermarketu Walmart v texaském městě El Paso při jedné z nejhorších masových střeleb v americké historii, dostal 90 doživotních trestů. Crusius přiznal vinu poté, co mu federální žalobci slíbili, že v takovém případě nebudou požadovat trest smrti. 

Více souvisejících

Střelba v USA střelba Policie USA USA (Spojené státy americké) zbraně

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové provedli raketový útok na Mykolajiv, tempo útočných akcí na frontě se snižuje

Ruští útočníci podnikli dnes ráno raketový útok na Mykolajiv a zasáhli infrastrukturu na okraji města. Odborníci z Institutu pro studium války (ISW) si ale všimli, že Rusové v poslední době snížili tempo útočných akcí na linii Kupjansk-Svatove-Kreminna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy