Paříž – Dramatický večer prožili návštěvníci restaurace ležící na v Aubervilliers v severovýchodní části metropolitní oblasti Paříže v departementu Seine-Saint-Denis. Dvanáct lidí, z toho šest policistů, bylo zraněno poté, co v restauraci explodoval molotovův koktejl.
Tři lidé byli přepraveni do nemocnice poté, co utrpěli vážné popáleniny. Oheň vypukl v podniku v Aubervilliers v neděli v asi 20:30 píše server Daily Mail. Šest policistů utrpělo drobné popáleniny, když se snažili evakuovat budovu.
Server news.com.au s odvoláním na francouzská média uvádí, že personál zastavil pokus o loupež, po které pak útočník do restaurace hodil molotovův koktejl. Policie oficiální motiv trestného činu nezveřejnila. Útočník zatím identifikován nebyl, podle policie ale zřejmě o terorismus nešlo.
AUBERVILLIERS : Jet de cocktail Molotov dans un restaurant ce soir, important incendie. Au moins 4 blessés dont 3 dans un état grave. pic.twitter.com/wZOxBWbZ4l
— Infos Françaises (@InfosFrancaises) 11. června 2017
Na místě zasahovalo padesát hasičů s patnácti auty. „Restaurace je součástí pětipodlažní budovy,“ řekl médiím zdroj ze záchranné služby. Ten také dodal, že ve chvíli hašení požáru se ještě pátralo po možných obětech. Kvůli kouři totiž bylo těžké posoudit výši škod i to, zda v ohni někdo nezůstal.
Server připomíná, že oblast Seine-Saint-Denis v minulosti byla místem mnoha incidentů a výtržnictví spojeného s terorismem. Seine-Saint-Denis je departementem s nejvyšším procentem imigrantů a muslimů ve Francii. Přesné číslo je nemožné určit kvůli francouzským zákonům zakazujícím sčítání na základě rasy a náboženství, ale odhaduje se, že 500 000 obyvatel z celkového 1,4 milionu jsou muslimové a islám je nejrozšířenějším náboženstvím.
K incidentu došlo v den francouzských parlamentních voleb. Ve Francii posledních 14 měsíců platil stav nouze kvůli několika teroristickým útokům, ke kterým se přihlásil Islámský stát a al-Káida. Francouzský prezident Emmanuel Macron však chce brzy výjimečný stav ukončit, připomínají média.
Související
Větší armáda ano, ale kvůli nám, ne Evropě. Macronovy ambice ve Francii tvrdě narážejí
Macron s politikou nadobro končí. Oznámil definitivní odchod
Francie , Policie Francie , loupež
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Hasiči dostali požár v Českém Švýcarsku pod kontrolu. Zásah pokračuje
před 2 hodinami
Předpověď počasí: Co přinese další prodloužený víkend?
včera
Do davu lidí v německém Lipsku vjelo auto. Na místě byli mrtví a zranění
včera
Moskva je před oslavami Dne vítězství každou noc pod ukrajinským útokem
včera
Kdo otrávil dětskou výživu? Podezřelým je rodák ze Slovenska, mohlo jít o osobní mstu
včera
CNN: Putin čelí rostoucí paranoie. Chorobně se bojí atentátu
včera
Tři mrtví, další mohou následovat. Co jsou hantaviry, které ohrožují cestující na výletní lodi?
včera
Carney: Evropa se nepodrobí brutálnímu světu, stane se základnou pro obnovu mezinárodního řádu
včera
Nagyová dostala za kauzu Čapí hnízdo podmínku. Selhání justice, opáčil Babiš
včera
Policie obvinila exministra Pavla Blažka v bitcoinové kauze
včera
Vláda schválila obnovení povinného EET. Vrací také školkovné
včera
Trump stupňuje tlak na OSN. Už tak čelí bezprostřednímu finančnímu kolapsu varuje Guterres
včera
Trumpův Projekt Svoboda vyvolává mezi experty řadu otázek. Íránu ale výrazně uškodí
včera
Babiš zpražil Turka: Kdyby měl podobnou rétoriku jako ministr, ve vládě by nezůstal
včera
Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani je v nemocnici v kritickém stavu
včera
Není kam utéct. Na palubě turistické lodi se šíří smrtelný virus
včera
Trump zahájil Projekt Svoboda. Armáda bude vyvádět uvízlá plavidla z Hormuzského průlivu
včera
Předčasné letní počasí definitivně ukončilo zimu v Česku
3. května 2026 21:53
Trump slíbil zrušení cel na whiskey. Zásluhy připsal králi Karlovi
3. května 2026 21:01
Čeká Real Madrid velký fotbalový návrat? Šéf klubu si přeje příchod trenéra Mourinha
Na dveře španělského fotbalu klepe zřejmě jeden z nejznámějších fotbalových trenérů José Mourinho. V zákulisí se totiž hodně hovoří o tom, že samotný prezident slavného španělského velkoklubu Realu Madrid Fiorentino Pérez si přeje, aby se do jeho klubu po třinácti letech vrátil právě známý charismatický Portugalec. A právě on by měl být skutečně pro Péreze tou první volbou. Alespoň s takovou informací přišel španělský sportovní novinář David Ornstein na svém účtu na síti X.
Zdroj: David Holub