Útoky kyselinou se dějí i v Německu. Jeden se odehrál dnes ráno

Berlín - Útoky kyselinou na nevinné civilisty nejsou jen výsadou Velké Británie a Francie. V hojném počtu se odehrávají také v Německu a ačkoliv se o nich vždy nepíše, nezřídka bývají závažnějšího charakteru. Poslední takový se odehrál dnes ráno.

Několik lidí utrpělo lehčí zranění poté, co neznámý pachatel hodili dvě láhve se zapáchající tekutinou do okna nového fitness centra ve městě Tauberbischofsheim.

Podle německých médií se mělo jednat o kyselinu máselnou. Ta je sice relativně slabá a podobná například kyselině octové, přesto tokáže v uzavřených místnostech napáchat určité škody na zdraví. 

K incidentu podle deníků Bild a Stuttgarter Nachrichtendošlo dnes k ránu a útokem bylo zasaženo sedm lidí, kteří si stěžovali na podráždění dýchacích cest. Na místo byli povoláni hasiči, kteří látku analyzovali a celý prostor vyvětrali.

Útky kyselinou ale nejsou ani v Německu výjimečnou záležitostí. Od začátku roku se jich odehrálo hned několik, přičemž nejvíce se jich děje v Berlíně.

Například v únoru ve čtvrti Friedrichshain ve východní části města ženu potřísnil kyselinou projíždějící cyklista.

Na kole jel také útočník, který v lednu napadl a kyselinou poranil rovněž 27letou ženu v sousední čtvrti Prenzlauer Berg. Už v prosinci neznámý cyklista kyselinou zaútočil v dalších částech Berlína celkem na tři ženy.

Přinejmenším v jednom případě použil kyselinu sírovou, která se používá jako náplň do autobaterií. Nejméně v jednom případě pachatel žíravinu vystříkl z vodní pistole.

Související

Více souvisejících

Německo Terorismus útoky kyselinou

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 6 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy