Slovensko je na nohou kvůli případu, který řeší rodiče a učitelé ve městě Zvolen. Ředitelka tamního Gymnázia Ľudovíta Štúra měla na poradě zmlátit učitelku. Vedení školy incident nepopírá, prý se ale odehrál jinak.
Slovenskými médii rezonuje kauza, která se odehrála ve Zvolene v tamním gymnáziu. Ředitelka školy Ivetta Vidová měla podle serveru cas.sk na poradě zmlátit učitelku hromadou těžkých knih.
Ředitelka ale toto obvinění, se kterým přišel jeden z rodičů tamního žáka, popírá. Tvrdí, že k fyzickému kontaktu došlo, ale pouze s použitím tenké fyzikální brožury.
"Ředitelka zvolenského Gymnázia Ľudovíta Štúra napadla zhruba 60letou učitelku, měla ji tlouci těžkými knihami. Učitelka byla v práci následující den po incidentu, pak se jí ale udělalo špatně a je na pracovní neschopnosti," řekl serveru rodič.
Podle ředitelky ale v žádném případě nešlo o útok a už vůbec ne těžkými knihami. "Měli jsme čtvrtletní pracovní poradu. Kolegyně referovala o mezinárodním projektu, do kterého jsme byli zapojeni. Součástí toho je i brožura, kterou naši žáci vydali. Jelikož na poradě nebyla, šla jsem ji vzít do ředitelny," vysvětluje ředitelka.
Podle svých slov ji chtěla ukázat kolegům, aby věděli, jaký je výstup projektu. Všimla si ale, že u jednoho ze stolů seděla učitelka a opravovala písemky.
"Já jsem se k ní postavila a čekala jsem, že proběhne oční kontakt, že si všimne, že tam stojím. Myslím si, že je slušné na poradě vnímat toho, kdo mluví. Tak jsem jí tou brožurou pohladila po vlasech. Pak jsem řekla, že se mi zdá nevhodné, aby někdo během porady neposlouchal toho, kdo mluví a řešil jiné věci. Že je to neseriózní vůči kolegům," ředitelka.
Učitelka se okamžitě po incidentu zvedla a odešla. Ředitelka tvrdí, že si uvědomila, že její chování bylo nesprávné, a druhý den se učitelce omluvila. Od té doby se ale díky její pracovní neschopnosti neviděly. Napadená učitelka se k incidentu odmítá vyjádřit, stejně jako svědkové události, kterých bylo podle ředitelky asi pět.
Související
Tyhle kecy poslouchat nebudu. Vondra odešel z debaty se slovenským politikem
Fico tvrdí, že EU je ve sporu s Ukrajinou na straně Slovenska
Aktuálně se děje
před 43 minutami
Francouzský jaderný deštník u expertů narazil. Sloužit má jako pojistka, pokud selže jednotné evropské odstrašení
před 2 hodinami
Macron chce nad Evropou vybudovat jaderný deštník. S Českem se nepočítá
před 3 hodinami
Počet obětí války v Íránu roste. USA ztratily tankovací letoun, zemřeli čtyři vojáci
před 4 hodinami
Na nové ceny si zvykejme, pohonné hmoty jen tak nezlevní, varují analytici
před 5 hodinami
Trump vyzval posádky tankerů, aby projevily odvahu a proplouvaly průlivem i přes íránské útoky
před 7 hodinami
CNN: Pentagon Írán podcenil. Nevěřil, že zablokuje Hormuzský průliv
před 8 hodinami
Počasí se změní, avizují meteorologové. Na horách znovu napadne sníh
včera
Novinky z kauzy Macinkových esemesek. Poradce prezidenta naznačil závěry policistů
včera
Ombudsman se zastal ženy, které na výdaje zbývalo 2500 korun měsíčně
včera
Karel III. promluvil ke Commonwealthu. Republikáni protestovali kvůli Andrewovi
včera
Obchody začínají upozorňovat, jak bude otevřeno o Velikonocích
včera
Pavel a Babiš budou jednat o rozpočtu či bezpečnostní situaci
včera
Žádné výmluvy a výjimky. Trumpova Amerika reaguje na české obranné výdaje
včera
Tyhle kecy poslouchat nebudu. Vondra odešel z debaty se slovenským politikem
včera
Íránci se mohou zúčastnit MS ve fotbale, s ohledem na jejich životy to ale nedoporučuji, prohlásil Trump
včera
Hrozí největší narušení dodávek ropy v historii, varuje IEA. Je důležitější, že Írán nebude mít jaderné zbraně, míní Trump
včera
První prohlášení íránského vůdce: Chámeneí požaduje od USA kompenzace, nařídil blokaci Hormuzského průlivu
včera
Válka v Íránu nahrává Putinovi. Pomáhá financovat jeho invazi na Ukrajinu
včera
Válka v Íránu stojí USA miliardy dolarů. Námořnictvo není připraveno eskortovat tankery přes Hormuzský průliv
včera
Tlačte na Putina, ne na nás, vyzval Zelenskyj Trumpa
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru pro server Politico vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby zvýšil tlak na Vladimira Putina. Zelenskyj zdůraznil, že po více než čtyřech letech války je ukrajinský lid sice unavený, ale morálka zůstává vysoká a země není ochotna přistoupit na ruská ultimáta ohledně odevzdání rozsáhlých území na východě státu. Podle jeho slov by měl Trump svou vyjednávací sílu zaměřit na agresora, nikoliv na oběť.
Zdroj: Libor Novák