Co se dělo po pádu Boeingu 737? Slovenský poslanec, který přišel o celou rodinu, promluvil

Během nehody Boeingu 737 v africké Addis Abebě byla na palubě i rodina slovenského politika a poslance Národní rady Antona Hrnka. Na sociálních sítích politik popsal, jak nehoda změnila jeho život.

Pád letadla v němž byli i slovenští občané šokoval svět. Na palubě se nacházela i celá rodina slovenského poslance Antona Hrnka. Během nehody zemřela jeho žena, syn i dcera, o čemž Hrnko vzápětí informoval na sociálních sítích.

Více než měsíc od tragické události se k ni na svém facebookovém profilu poslanec vrátil.

"Již jednou jsem uvedl, že to co se stalo mě, bych nepřál ani svému největšímu nepříteli. Stále více se však přesvědčuji o tom, že mít odlišný politický názor je důvodem šířit nenávist až za hrob," uvedl Hrnko s čím se aktuálně potýká.

Vzhledem ke svému působení ve slovenském parlamentu obdržel Hrnko řadu kondolenci spojených s výkonem své funkce. "Jelikož jsem byl poměrně aktivní na mezinárodním poli v zastupování slovenského parlamentu, dostal jsem stovky kondolencí od mých zahraničních partnerů. Jsem jim za to vděčný, i když jsem se po této tragédii zřekl veškerých parlamentních aktivit, při nichž je potřeba cestovat. Mám k tomu silný důvod, ale ten je podstatný jen pro mě," popsal poslanec, jak událost ovlivnila jeho pracovní život.

Spoustu kondolencí dostal i přímo ze Slovenska. Bohužel se však na internetu setkal i s komentáři, jejichž obsah raději Hrnko ani nereprodukuje. Jejím autorům by nepřál nic zlého, naopak jen to nejlepší. Nicméně přiznává, že tyto útoky se ho dotkly.

Příspěvek uzavřel svým životním motem, které se naučil na hodinách latiny během středoškolského studia. "Salus populi suprema lex." Konstatování by se dalo přeložit jako "Bezpečnost lidí je tím nejvyšším zákonem". Latinský citátem poslanec charakterizoval své politické působení.

Související

Více souvisejících

Anton Hrnko Boeing 737 MAX zřícení letadla Ethiopian Airlines (10.3.2019) Slovensko

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy