Orbán obhajoval výjimku ze zákazu pro občany států V4

Výjimka ze zákazu vstupu cizinců do Maďarska pro občany zemí visegrádské čtyřky je podle maďarského premiéra Viktora Orbána opodstatněná vzhledem k úrovni spolupráce Maďarska, Česka, Slovenska a Polska během pandemie covidu-19.

Viktor Orbán, maďarský premiér
doporučujeme

To, že lidé ze států V4 do Maďarska po předložení negativního testu na koronavirus mohou, a občané z ostatních zemí Evropské unie ne, kritizuje Evropská komise. Toto opatření je podle ní diskriminační.

"Chápu argumenty byrokratů v Bruselu a nemyslím si, že by by byly neopodstatněné, ... ale musejí pochopit, že mezi zeměmi V4 vznikla široká spolupráce v rámci boje proti pandemii," řekl dnes Orbán v maďarském rozhlasu.

Maďarsko své hranice pro cizince od začátku tohoto měsíce uzavřelo pro to, aby zabránilo případům "dovozu" nákazy z ciziny. Konzervativní premiér, jehož vztahy s Bruselem jsou vyhrocené, prohlásil, že kritici tohoto opatření "si mohou říkat co chtějí, ... ale za několik dnů udělají to samé, co my". Orbán tvrdí, že stejně jako v minulosti, třeba v případě migrační politiky nebo opatření proti šíření koronaviru, "na nás útočili, kritizovali nás a pak po nějaké době přijali stejný postup jako my".

V Maďarsku za poslední den přibylo rekordních 459 nových případů nákazy koronavirem, celkem jich je 7382. Počet pacientů, kteří komplikacím provázejícím koronavirovou infekci podlehli, se zvýšil o jednoho na 621. Virus se v poslední době šíří hlavně mezi mladými lidmi, koncem srpna byl průměrný věk infikovaného 32,5 roku, napsala agentura Reuters.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová nechce zavírat ekonomiku, omezí se ale oslavy

29.09.2020 17:56 Udržení ekonomiky v chodu a zachování otevřených škol a školek je německou prioritou v době…

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

29.09.2020 17:07 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Podezřelý z útoku v Paříži použil falešnou identitu, zneužíval sociální…

29.09.2020 16:51 Podezřelý ze spáchání pátečního útoku před bývalou redakcí satirického časopisu Charlie Hebdo…

Nakažených přibývá. Německá vláda chce omezit shromažďování a prodej…

29.09.2020 16:39 Aktualizováno Německá vláda chce v rámci nových opatření proti šíření koronaviru omezit v rizikových oblastech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama