Gayové v Čečensku? Blbost, u nás nejsou, tvrdí Kadyrov a hrozí světu atomovkou

Moskva - Zahraniční tisk nedávno přišel se zprávami, že čečenské úřady gaye krutě pronásledují. Ramzan Kadyrov popřel, že by v jeho severokavkazské autonomní republice žili homosexuálové. Dodal, že pokud by se nějací našli, měli by se přemístit do Kanady.

"Je to blbost, takoví lidé u nás nejsou," prohlásil Kadyrov. "Kdyby byli, ať se jich ujme Kanada. Ať se od nás drží dál, mohou se o ně postarat a vyčistit jim krev," řekl. Média, která o pronásledování homosexuálů píší, označil Kadyrov za prodejné šejdíře, kteří se "budou zodpovídat nejvyššímu".

O zatýkání a mučení gayů v Čečensku informoval v dubnu ruský opoziční list Novaja Gazeta. Čečenská policie podle něj zadržela v březnu přes stovku mužů "podezřelých z homosexuality", nejméně tři z nich byli údajně zabiti.

V květnu na kauzu upozornil ruského prezidenta Vladimira Putina francouzský prezident Emmanuel Macron. Německá kancléřka Angela Merkelová žádala na jednání v Soči na začátku května Putina, aby se zasadil o práva homosexuálů v Čečensku.

Kadyrov se mezinárodní kritiky nebojí. "I kdyby náš stát úplně zničili, automaticky odstartují naše jaderné rakety. Celý svět obrátíme vzhůru nohama," řekl zahraničním novinářům.

Související

Ramzan Kadyrov Analýza

Krevní msta i v 21. století stále funguje. Slova o ní by neměla překvapit

Koncept krevní msty se v moderní společnosti jeví jako něco nepředstavitelného. Když o něm promluvil Ramzan Kadyrov a slíbil, že bude vykonána na ruských zákonodárcích, bylo to možná překvapivé. Existují ale regiony, kde krevní msta stále funguje jako jakási náhrada moderního práva – a oblast Kavkazu je jednou z nich.

Více souvisejících

Ramzan Kadyrov Homosexuálové čečensko Rusko

Aktuálně se děje

před 57 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 5 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Co má KLDR ze spojenectví s Ruskem? Novináři odhalili, jak se Putin odměnil za vojáky na Ukrajině

Rusko údajně dodalo svému spojenci Severní Koreji od letošního března více než milion barelů ropy, ukazuje analýza Open Source Center (OSC) a BBC News

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy