Majetek šéfa ruské Státní dumy? Navalnyj narazil na podezřelé aktivity

Moskva - Lídr ruské opozice Alexej Navalnyj se ve svém tažení proti korupci nově zaměřil na matku předsedy Státní dumy Vjačeslava Volodina. Bývalá učitelka Lidie Barabanovová (82) vlastní v Moskvě byt o ploše 400 metrů čtvereční v odhadované ceně 230 milionů rublů (asi 78 milionů Kč).

Penzistka Barabanovová podle údajů z katastru také šéfuje desítce firem s miliardovými obraty a spravuje lovecké revíry o rozloze desítek tisíc hektarů. Navalnyj předpokládá, že Barabanová je "fiktivní majitelka a fiktivní podnikatelka, protože vše patří zkorumpovanému Volodinovi".

Formálně ale nic neodporuje zákonu o předcházení korupce, poznamenala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu. Podle expertů je přepisování drahých nemovitostí na důchodce oblíbený trik, protože podle ruských předpisů jsou penzisté osvobozeni od placení daní z nemovitostí.

Vládní strana Jednotné Rusko, v jejímž nejvyšším vedení Volodin zasedá, se zdržela vyjádření s vysvětlením, že předseda sněmovny je stejně jako všichni poslanci na prázdninách.

Volodin většinu své pracovní kariéry strávil v službách státu v různých funkcích. Byť v nich nesměl podnikat, přesto vykazoval vysoké příjmy a stovky milionů rublů na účtech.

Server Newsru.com připomněl, že Navalného pozornost upoutal Volodin tím, že se zasazuje za velice nepopulární návrh zákona, který má poprvé od sovětských dob zvýšit věk pro odchod do penze. Rozhořčeným seniorům, kteří si stěžovali, že se penze ani nedožijí, Volodin veřejně poradil, ať vyrazí na sportovní hřiště, jestli chtějí žít déle.

Související

Alexej Navalnyj

Navalnyj vtipkoval o tom, že ho Putin nechá zabít, ukazují memoáry

Zesnulý ruský opoziční politik Alexej Navalnyj ve vězení před svým skonem přemýšlel o smrti, každodenním životě, rodině, politice či válce na Ukrajině. Vyplývá to z úryvků z knihy, která v říjnu vyjde v angličtině pod názvem Patriot: a Memoir. Úryvky zveřejnil časopis New Yorker. 

Více souvisejících

Alexej Navalnyj Vjačeslav Volodin Rusko Korupce

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy