Šokující příběh: Rodina žila 43 let bez kontaktu s okolím. Ani netušila, že proběhla II. světová válka

Moskva - Ruská rodina Lykovů prožila v sibiřské divočině 43 let odříznuta od jakéhokoliv kontaktu s civilizací. Ani netušila, že proběhla druhá světová válka. Krátce po objevení rodiny tři děti zemřely, pravděpodobně neměly imunitu proti běžným lidským onemocněním. Tragický příběh nyní zveřejnil server Daily Mail.

Lykovové patřili k ruským Starověrcům, sektě pronásledované od dob Petra Velikého. Poté, co byl Karp Lykov v roce 1936 svědkem, jak komunistická policie zabila jeho bratra, odebral se spolu se svou rodinou do nehostinných pustin Sibiře. Otce doprovázela žena Akulina, devítiletý syn Savin, o sedm let mladší dcerka Natálie. S sebou si nevzali prakticky nic, jen pár semínek k vysazení. Aby přežili, snědli dokonce své kožené boty.

V průběhu let si však v sibiřské tajze rodina vybudovala stabilní dřevěný přístřešek a vymýtila část lesa a založila primitivní hospodářství. Ve čtyřicátých letech se Karpovi a Akulině narodily další dvě děti, chlapec Dmitrij a děvče Agafia.

V roce 1979 je objevila helikoptéra podezřelou vysekanou oblast v lesním porostu vzdálenou 240 kilometrů od nejbližší civilizace. Oblast následně prozkoumal tým vyslaný hledat ložiska železné rudy, který rodinu nalezl. Manželka Akulina zahynula hladem v třeskuté zimě 1961. Geologové následně navazovali s poustevníky opatrné kontakty.

Bohužel následovala tragédie. Během roku zemřeli Savin a Natálie na selhání ledvin, Dmitrij podlehl zápalu plic. Zřejmě nebyli imunní proti běžným lidským chorobám, které s sebou výzkumníci přinesli. Karp pak zemřel v požehnaném věku v roce 1988. Nejmladší dcera Agafia, dnes sedmdesátiletá, však žije na rodinném sídle dodnes.

Související

Více souvisejících

zajímavosti sibiř Rusko

Aktuálně se děje

před 52 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 5 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Co má KLDR ze spojenectví s Ruskem? Novináři odhalili, jak se Putin odměnil za vojáky na Ukrajině

Rusko údajně dodalo svému spojenci Severní Koreji od letošního března více než milion barelů ropy, ukazuje analýza Open Source Center (OSC) a BBC News

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy