Aman-2021: Ruské námořnictvo se zapojí do cvičení s NATO, poprvé po 10 letech

Ruské vojenské námořnictvo se poprvé po deseti letech zúčastní manévrů se Severoatlantickou aliancí, oznámilo ruské Černomořské loďstvo. Manévry Aman-2021 se v únoru příštího roku uskuteční u pobřeží Pákistánu. Představitel NATO upřesnil, že se nejedná o cvičení mezi NATO a Ruskem, nýbrž o mezinárodní manévry za účasti plavidel některých členských států aliance.

Ruská armáda, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Cvičení se kromě lodí Pákistánu a Ruska zúčastní také plavidla Spojených států, Velké Británie, Číny, Japonska, Turecka, Filipín, Malajsie, Srí-Lanky a Indonésie," uvedlo podle listu Vedomosti námořnictvo v prohlášení.

Z Ruska se má cvičení zúčastnit fregata, hlídková loď, záchranný remorkér, jednotka námořní pěchoty, oddíl pyrotechniků a vrtulník vojenského námořnictva.

Naposledy byla ruská vojenská plavidla na společných manévrech s loďmi členských států NATO v roce 2011. Tehdejší cvičení se konalo u břehů Španělska.

Nejmenovaný představitel NATO agentuře Reuters sdělil, že aliance nemá v úmyslu podílet se na cvičení u Pákistánu jako celek a že rozhodnutí o účasti bude ponecháno na každé členské zemi zvlášť.

"Naše praktická spolupráce (s Ruskem) zůstává zrušená v důsledku ruské nelegální a neoprávněné anexe Krymu od Ukrajiny v roce 2014," uvedl činitel.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při protestech na podporu Navalného bylo zatčeno přes 1000 lidí

23.01.2021 15:38 Aktualizováno Již více než 1000 lidí bylo dnes zadrženo v Rusku při demonstracích na podporu opozičního předáka…

Policie v Londýně rozpustila svatbu se 150 účastníky

22.01.2021 21:57 Britská policie ve čtvrtek večer v severní části Londýna rozpustila svatbu, které se účastnilo 150…

Navalnyj vzkázal z vězení: Nechystám se spáchat sebevraždu

22.01.2021 21:45 Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj vzkázal z vězení, že je v dobrém fyzickém i psychickém stavu…

WHO se dohodla na nákupu vakcíny Pfizer/BioNTech pro chudé země

22.01.2021 21:26 Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila, že se dohodla s konsorciem Pfizer/BioNTech na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama