Na jihu Ruska začaly manévry s účastí sedmi zemí, včetně Číny

Přemístěním šesti desítek vojenských transportních letounů Il-76 na operační letiště a střelbami více než 30 válečných lodí v Kaspickém moři začalo dnes na jihu Ruska velké vojenské cvičení Kavkaz-2020. Agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany napsala, že se manévrů účastní celkem na 80.000 lidí, včetně vojáků armád šesti dalších zemí, mezi nimiž jsou Čína a Írán.

Ilustrační foto
doporučujeme

Strategické velitelsko-štábní manévry Kavkaz-2020 se v Rusku konají na území jižního vojenského okruhu a v Černém a Kaspickém moři a potrvají do soboty 26. září. Cvičení velí náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil armádní generál Valerij Gerasimov.

Do manévrů se podle agentury TASS zapojí téměř 13.000 vojáků, ale také tisíce příslušníků ruské národní gardy a pracovníků ruského ministerstva pro mimořádné události. Účastní se jich také kolem tisícovky vojáků z Arménie, Barmy, Běloruska, Číny, Íránu a Pákistánu.

Dnešní úvodní střelby v Kaspickém moři provádějí raketová válečná plavidla a dělové čluny. Palba je zaměřená jak na hladinové, tak na vzdušné cíle. Dnes rovněž vyplulo více než 20 lodí v Černém moři, informovalo novináře ruské ministerstvo obrany.

Součástí manévrů je mimo jiné likvidace diverzních skupin útočících na přesouvající se armádní jednotky. Letky protivzdušné obrany jižního vojenského okruhu zase v součinnosti s íránskými bojovými plavidly nacvičují "blokování a zneškodnění ozbrojených formací mezinárodních teroristických organizací", sdělilo ministerstvo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Verdikt soudu má vážné dopady. EU hrozí Ukrajině pozastavením bezvízového…

29.10.2020 17:30 Aktualizováno Evropská unie pohrozila Kyjevu pozastavením bezvízového cestování Ukrajinců do unijních zemí. Je to…

Otázka Gibraltaru je stále nevyřešená. Podle Španělska chybí Británii vůle…

29.10.2020 16:44 Podle španělských diplomatů chybí Británii politická vůle k uzavření dohody, která by od 1. ledna…

Corbyn má pozastavené členství v Labouristické straně, kvůli antisemitismu

29.10.2020 16:07 Britští labouristé pozastavili členství svému bývalému předsedovi Jeremymu Corbynovi kvůli jeho…

Epidemie v Rusku a Polsku se dál zhoršuje, počty nakažených i mrtvých jsou…

29.10.2020 15:21 Aktualizováno Rusko dnes oznámilo 17.717 nových případů nákazy koronavirem a 366 úmrtí za uplynulý den. Oba údaje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama