PPF Group dle tisku opustila skandální realitní projekt v Moskvě

Skupina PPF Group nejbohatšího Čecha Petra Kellnera opustila skandální projekt obchodního a zábavného střediska Serdce Mitino, oznámil dnes ruský list Vedomosti s tím, že jde o jednu z mála transakcí na trhu moskevských komerčních nemovitostí v letošním roce. V projektu figuruje i někdejší brankář sovětské hokejové reprezentace Vladislav Treťjak, známý i českým a slovenským fanouškům, který od radnice získal lukrativní pozemek, určený původně ale sportovní akademii.

PPF Real Estate projekt prodala a novým vlastníkem společnosti Mitino Sport City, které patří pozemek, se stala firma Jaroslava Gutnova, syna zakladatele skupiny TEN Ruslana Gutnova. Jaroslavu Gutnovovi patří i společnost SIS Development, která se věnuje výstavbě komerčních nemovitostí. Firma se odmítla vyjádřit, nicméně o projektu ve čtvrti Mitino informuje na svém webu. Mluvčí PPF Real Estate deníku potvrdil, že Serdce Mitino už není v portfoliu skupiny.

Věta "Mluvčí PPF Real Estate deníku potvrdil, že Serdce Mitino už není v portfoliu skupiny” je v pořádku, sdělila pouze ČTK mluvčí skupiny PPF Jitka Tkadlecová.

Serdce Mitino je podle deníku Vedomosti jedním z nejskandálnějších projektů v Moskvě. Radnice pozemek v parku v Mitinu poskytla na výstavbu Treťjakovy sportovní akademie v roce 2000. V areálu o celkové ploše 50.000 metrů čtverečních měl být zimní stadion, tenisové kurty, fitness a škola brankářů. Ale investora se podařilo najít až v roce 2012. Ruský developer ADG Group společně s PPF Group tam chtěli postavit ještě obchodní a zábavní středisko Mitino park, později přejmenované na Serdce Mitino. Celková plocha objektu měla činit již 118.200 metrů čtverečních, z nichž pouze 11.000 mělo sloužit Treťjakově škole.

V roce 2013 kvůli protestům místních obyvatel úřady práce na stavbě pozastavily. PPF Real Estate se podařilo domluvit se s městem až za rok, kdy úřady vrátili povolení ke stavbě, za což společnost slíbila zvětšit sportovní část objektu na 17.200 metrů čtvereční. Mezitím projekt opustila ADG Group. Na konci roku 2018 několik konzultantů tvrdilo, že majitel parcely plánuje obnovit výstavbu a dokonce začal hledat generálního dodavatele, ale nakonec práce nezačaly. Od té doby o projektu panovalo ticho.

Podle webu SIS Development má být komplex dostavěn v roce 2022. Zahrnovat má hypermarket o rozloze 54.150 metrů čtverečních a víceúčelové středisko na 13.148 metrech čtverečních. O Treťjakovově škole se nezmiňuje. Podle nejmenovaného Gutnovova známého chce nový majitel sportovní část zachovat. Získat komentář přímo od Treťjaka se nepodařilo. Kolik se PPF Real Estate podařilo zachránit (vložených prostředků) prodejem projektu není známo, poznamenal list Vedomosti a dodal, že Stanislav Bibik z Colliers International odhadl tržní cenu parcely na 3,5 až čtyři miliardy rublů (asi 1 až 1,2 miliardy Kč), dalších šest až sedm miliard bude muset nový majitel utratit za obchodní a zábavní středisko.

Související

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Maďaři nadále spolupracují s Rosatomem, Orbán si totiž stále váží vztahů s agresivním Ruskem

Maďaři povolí Rosatomu dostavět dva bloky jaderné elektrárny ve městě Paks. Dnes o tom jednal premiér Viktor Orbán s generální ředitelem společnosti Alexejem Lichačovem. Orbán sám sebe vydává na nemilost Evropské unii, zatímco si nemůže být jistý, že v Paksu bude stát bezpečná jaderná elektrárna. Například do Záporožské JE Rusové poslali nekvalifikovaný personál a prakticky ji rozkradli. 

Více souvisejících

Rusko Petr Kellner nemovitosti Moskva reality

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 37 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Tenis, ilustrační fotografie.

Českému tenisu se na French Open s výjimkou Muchové nedaří. Bouzková je po kontroverzi terčem kritiky

Letošní ročník French Open si většina českých tenistů a tenistek za rámeček nedá. Jako jediná tenistka nese český prapor Karolína Muchová, která tak bude bojovat poprvé o semifinále Roland Garros poté, co si v osmifinále poradila s Ruskou Elinu Avanesjanovou 6:4 a 6:3. Její další soupeřkou v turnaji v úterý od 11:00 další ruská reprezentantka Anastasia Pavljučenková.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Antony John Blinken je americký demokratický politik a právník, od ledna 2021 ministr zahraničních věcí Spojených států amerických v Bidenově vládě.

Blinken vzkázal světu, že USA nedovolí Íránu vyvinout jadernou zbraň

Americký ministr zahraničí Antony Blinken v pondělí ujistil svět, že Spojené státy americké nechtějí dovolit Íránu, aby vyvinul jadernou zbraň. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu zároveň napadl Mezinárodní agenturu pro atomovou energii (MAAE) za nedostatečné vyšetřování íránského jaderného programu. 

před 3 hodinami

Ilustrační fotografie.

Orient Express se vydal na svou první cestu před 140 lety

Vlaková souprava Orient Express je symbolem luxusu. Na svou první jízdu vyrazila před 140 lety, dne 5. června 1883. Ve vagónech tohoto vlaku se psaly dějiny, odehrály se zde výjimečné i tragické okamžiky. Postupem času se stal legendou, dostal se na stránky knih i na filmové plátno. 

před 3 hodinami

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie.

Rozvratné akce i tvrdý boj na frontě. Náznaky protiofenzívy existují, nikdo ji ale nemůže potvrdit

Ukrajinci se na protiofenzívu zřejmě připravili jak konvenčně, tak i hybridně. Existují informace o systému ukrajinských agentů přímo uvnitř Ruské federace, kteří mají za úkol podnikat rozvratné akce. Mezitím sociálními sítěmi kolují videa ukazující čím dál tvrdší boje. Ty nejtěžší se zřejmě stále odehrávají v okolí Bachmutu, šéf Wagnerovců Prigožin podle RFE/RL potvrdil, že okupanti přišli minimálně o jednu vesnici. 

Aktualizováno před 3 hodinami

Polsko, ilustrační fotografie.

Polsko prohrálo ve sporu s Evropskou komisí o justiční reformu

Soudní dvůr EU v pondělí rozhodl, že polská vláda porušila unijní právo svými reformami v oblasti justice z roku 2019. Zároveň potvrdil rozhodnutí Evropské komise pokutovat Varšavu, ačkoliv dneškem končí povinnost pokutu platit. Potenciálně však Polsku hrozí jiné sankce. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

V Holešově se srazil osobní vlak s nákladním autem. (5.6.2023) Prohlédněte si galerii

V Holešově se srazil vlak s nákladním autem, devět lidí se zranilo

Devět zraněných si vyžádala ranní srážka osobního vlaku s nákladním autem na železničním přejezdu v Holešově. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Železniční provoz na trati byl kvůli nehodě přerušen až do odpoledních hodin, nyní už spoje opět jezdí.

před 4 hodinami

Ministerstvo obrany

Česká armáda přijde o dva představitele. Zamíří do NATO

Dva čelní představitelé české armády odcházejí z Generálního štábu do nejvyšších struktur Severoatlantické aliance (NATO). Podle serveru Aktuálně.cz ve velení armády skončí první zástupce náčelníka Karla Řehky a šéf velitelství pro operace.

před 4 hodinami

Petr Pavel

Pavel jmenoval tři nové ústavní soudce Baxu, Wintra a Zemanovou

Prezident Petr Pavel v pondělí jmenoval první tři ústavní soudce, které vybral po svém nástupu do funkce hlavy státu. Jsou jimi bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, profesor ústavního práva Jan Wintr a někdější prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová.

před 5 hodinami

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Maďaři nadále spolupracují s Rosatomem, Orbán si totiž stále váží vztahů s agresivním Ruskem

Maďaři povolí Rosatomu dostavět dva bloky jaderné elektrárny ve městě Paks. Dnes o tom jednal premiér Viktor Orbán s generální ředitelem společnosti Alexejem Lichačovem. Orbán sám sebe vydává na nemilost Evropské unii, zatímco si nemůže být jistý, že v Paksu bude stát bezpečná jaderná elektrárna. Například do Záporožské JE Rusové poslali nekvalifikovaný personál a prakticky ji rozkradli. 

před 5 hodinami

Itálie zvažuje zásadní krok. Chce zakázat výrobu elektřiny z uhlí už za rok

Itálie zvažuje, že by přestala používat uhlí na výrobu elektřiny už v roce 2024. Podle agentury Reuters to uvedl ministr životního prostředí Gilberto Pichetto Fratin. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy