Král Karel III. zemřel, tvrdí Rusové. Británie to popírá

Británie odmítla tvrzení o úmrtí britského krále Karla III., které se začaly šířit z Ruska.

"Chtěli bychom vás informovat, že zprávy o smrti krále Karla III. jsou nepravdivé," uvedlo na platformě X britské velvyslanectví na Ukrajině. I britské zastoupení v Rusku napsalo, že tvrzení jsou falešná.

Nepravdivá tvrzení o smrti britského panovníka se začala šířit od pondělního poledne nejprve v rusky mluvící části internetu, zejména na platformě Telegram, jehož kanály se specializují na senzace, píše DPA.

Důkazem měl být přitom snímek obrazovky s napodobeninou údajného prohlášení z Buckighamského paláce.

Zprávu přijala i ruská bulvární média na internetu - a to dokonce ještě před tím, než byla označena za falešnou. "Už je známo, že screenshot byl falešný a král žije," sdělil kanál Mash.

Britská královská rodina se v poslední době stále častěji potýká s různými fámami a konspiračními teoriemi, jak připomíná DPA. Král Karel momentálně podstupuje léčbu rakovinového onemocnění, nicméně stále plní své povinnosti a byl dokonce zachycen na několika fotografiích.

Manželka jeho syna, následníka trůnu prince Williama, princezna Kate, se zatím zotavuje po operaci a plánuje se vrátit ke svým povinnostem po velikonočních svátcích.

Po propuštění z nemocnice byla Kate vyfotografována ve voze vedle své matky Carole Middletonové. Bulvární deník Sun v pondělí večer zveřejnil videonahrávky, na kterých by měla být zachycena při nákupech spolu s manželem, princem Williamem.

Kensingtonský palác sice před týdnem zveřejnil fotografii Kate s jejími dětmi, avšak kvůli úpravám se stala následně terčem kritiky. 

Související

Rusko, Kreml

Z Británie přichází další varování: Rusko je expanzivní mocnost, chce podmanit Ukrajinu a destabilizovat NATO

Britská vláda pod vedením premiéra Keira Starmera přistoupila k výraznému snížení finanční podpory pro západní Balkán, což vyvolalo vlnu kritiky od bezpečnostních expertů i opozičních politiků. Financování určené k boji proti ruským dezinformacím, kybernetickým útokům a na podporu demokratických institucí v regionu klesne o plných 40 procent. V absolutních číslech jde o propad ze 40 milionů liber v loňském roce na 24 milionů liber pro období 2025–2026.

Více souvisejících

Velká Británie Král Charles III. (Karel III.)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Vladimir Putin

Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina

Rusové se nadále snaží svět přesvědčit, že opravdu došlo k útoku na rezidenci prezidenta Vladimira Putina. Ministerstvo obrany zveřejnily záběry dronu, jenž se měl na ukrajinské operaci podílet. Zahraniční média ale nedokážou ověřit, zda není video pouze zinscenované.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Silvestrovské oslavy, ilustrační fotografie.

Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví

Česko se připravuje na silvestrovské a novoroční oslavy. Ve střehu jsou samozřejmě i policisté, kteří již zahájili příslušná bezpečnostní opatření. Policie nicméně nemá informace o jakékoliv konkrétní hrozbě. Strážci zákona zároveň vyzvali řidiče k obezřetnosti na silnicích.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

včera

Ilustrační fotografie.

Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz

Tři desítky zdravotníků nad rámec běžného provozu nasadí záchranná služba v hlavním městě po dobu silvestrovských oslav – tradičně nejvytíženějšího dne roku. V ulicích bude vyšší počet posádek i speciální techniky. Nepřehlédnutelný modul Golem bude umístěn stejně jako loni na Staroměstském náměstí.

včera

včera

Vlaky

Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit

Oslava příchodu nového roku znamená tradiční menší zájem o cestování. Provoz na železnici se proto utlumí už ve večerních hodinách. Sváteční klid na železnici se však během Nového roku rychle změní a odpoledne se již očekává ve vlacích rušno. České dráhy jsou připraveny posílit vlaky na nejvíce vytížených dálkových linkách a doporučují zákazníkům rezervaci míst. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin

Kreml nadále rozvíjí tvrzení o ukrajinském dronovém útoku na prezidentovu rezidenci v Novgorodské oblasti. Rusové teď nechtějí informovat o tom, kde se prezident Vladimir Putin nachází. Kyjev již dříve obvinění ze strany Moskvy odmítl. 

včera

včera

včera

Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu

Dalších až 15 centimetrů sněhu může ve středu a ve čtvrtek napadnout v Česku, upozornili meteorologové. Varovali také před sněhovými jazyky či závějemi a silným větrem. V nárazech dosáhne rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy