Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

O úmrtí zástupce velitele 14. armádního sboru generála Vladimira Zavadského v "zóně speciální vojenské operace na Ukrajině" informoval gubernátor Voroněžské oblasti Alexander Gusev v pondělí na telegramu, sdělila agentura TASS

Regionální politik vyjádřil upřímnou soustrast blízkým a zmínil, že generál věrně plnil svou službu a bránil vlast do poslední chvíle. Připomněl také, že zesnulý voják v minulosti velel tankové divizi, která měla s oblastí dlouholeté dobré vztahy. 

"Kdykoliv jej vlast povolala, byl příkladem věrnosti službě, což dokazovala jeho mnohá vyznamenání. Jsem si jistý, že jméno Vladimira Zavadského, odvážného velitele, opravdového generála a oceňovaného muže, navždy zůstane zapsáno v kronikách," dodal Gusev. 

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v minulém týdnu v rozhovoru pro AP prohlásil, že válka na Ukrajině je v nové fázi. "Zima jako taková je novou fází války," konstatoval. Připustil také, že si od protiofenzivy sliboval rychlejší výsledky. "Z této perspektivy, bohužel, jsme nedosáhli vytoužených výsledků," podotkl.

Zelenskyj se zmínil, že Kyjev nedostal od spojenců zbraně, které požadoval. Apeluje proto především na Spojené státy americké, aby poskytly výhodné půjčky a licence k výrobě amerických zbraní. Razantně naopak odmítl jakákoliv jednání s Ruskem o míru. "Zatím to necítím," uzavřel debatu na toto téma. 

Související

Více souvisejících

Ruská armáda válka na Ukrajině Ukrajina

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy